93.3%
Tajné války

Secret Wars Omnibus

93.3%

„Já jsem Beyonder! Zabte své nepřátele a dostanete vše, po čem toužíte! Můžu vám dát vše, o čem sníte!“ Těmito slovy začíná komiks, který změnil celý žánr. Komiks, ve kterém se proti sobě pouští ti největší superhrdinové a superpadouši Marvelu… a ukazuje se, že ne vždycky jsou tyhle dvě skupiny tak odlišné. Je to příběh plný akce, napětí, zrady, lásky, monumentálních soubojů i osobních tragédií. Je v něm skoro každý, kdo v Marvelu něco znamená: Spider-Man, Captain America, Iron Man, Hulk, X-Meni, Avengers, Fantastic Four i Thor. Souboj století může začít.

Obsah

„Já jsem Beyonder! Zabte své nepřátele a dostanete vše, po čem toužíte! Můžu vám dát vše, o čem sníte!“ 
Těmito slovy začíná komiks, který změnil celý žánr. Komiks, ve kterém se proti sobě pouští ti největší superhrdinové a superpadouši Marvelu… a ukazuje se, že ne vždycky jsou tyhle dvě skupiny tak odlišné. Je to příběh plný akce, napětí, zrady, lásky, monumentálních soubojů i osobních tragédií. Je v něm skoro každý, kdo v Marvelu něco znamená: Spider-Man, Captain America, Iron Man, Hulk, X-Meni, Avengers, Fantastic Four i Thor. 
Souboj století může začít. 

Tajné války jsou jedním z prvních obřích crossoverů, ve kterém se setkávají skoro všichni slavní hrdinové nakladatelství Marvel… a stejně tak skoro všichni padouši. Obě strany se pustí do nelítostného boje – a na jeho výsledku bude záležet osud světa. Na jedné straně Spider-Man, Captain America, Iron Man, Hulk, X-Men, Avengers, Fantastic Four, Thor a další – a na straně druhé Doctor Doom, Doctor Octopus, Lizard, Ultron a jiní. 
Tajné války byly prvním crossoverem v dějinách komiksu a otevřely tak cestu dalším podobně laděným příběhům. Změnily však nejen tvář žánru, nýbrž i hrdiny. Poprvé se v nich objevil Spider-Manův černý kostým a i další hrdinové tu prošli zásadní proměnou – ať už tělesnou nebo psychickou.

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Jim Shooter
Jim Shooter
Scénář
Mike Zeck
Mike Zeck
Kresba
Bob Layton
Bob Layton
Kresba

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

Drekorian
Offline

Legendární bitva marvelovských superhrdinů a superpadouchů, která rozhodně nesmí chybět v knihovničce žádného fandy Marvelu.

(20. srpna 2013)
Elhonzo
Offline

Příběh který dal vzniknout všem pozdějším velkým eventům a crossoverům ( a to vznikl jen proto aby se lépe prodávaly figurky ). Stará kresba tomu dává hezký nostalgický nádech a děj nezůstává pozadu a na svou dobu je epický. Lepší investici co se omnibusů týče nenajdete .

(16. března 2013)
Batman
Offline

Tak tohle, je už klasika.První event který vznikl, jen proto aby se prodávaly figurky Marvel.Osobně mě ihned zarazila kresba, věděl jsem sice že bude starší ale zato jsem věděl i to že jí má na starosti Mike Zeck, který se dostatečně předvedl v Kravenově posledním lovu.Bohužel tady takovéto kvality nedosáhl ale i tak není špatná.Scénář je pro dnešní čtenáře, trochu podivný, jelikož většina postav o sobě ráda mluví ve 3 osobě.Ale i tak je to neuvěřitelně epický příběh kterému nemůžu dát nic jiného než plný počet.

(22. června 2013)
Memphis
Offline

První event, složen ze skvělých týmů. Kresba i scénář jsou retro, ale spíše je lepší použít výraz - klasika. Naprosto skvělý Doom. Plus vyváženost hrdinů. Absolutně doporučuji.

(20. června 2013)
karl173
Offline

Tak jsem se konečně vrhl na tento dnes již legendární příběh a musím říct, že jsem z něj celkem zklamán. Počáteční nápad je fajn a zpočátku se to četlo dobře, bohužel velice brzy autorovi začali docházet smysluplné nápady a když se zrovna neopakoval, tak přicházel s jednou nelogičností vedle druhé jen aby se čtenáře pokusil šokovat. Jenže ono to po několika pokusech přestává fungovat a je to spíše vtipné. Navíc postavy zde mění názory jako ponožky, přičemž pokaždé vše myslí smrtelně vážně. Chápu že se stále jedná o starší styl psaní, ale z 80. let jsem už četl i rozumnější příběhy. V tom všem se navíc postupně téměř vytratila hlavní myšlenka příběhu a v posledních dvou sešitech už se příběh jakoby rozpadl a stal se z něj docela guláš. Nicméně i přesto všechno nabízí komiks některé momenty, které se nejenže zapsali do historie Marvelu, ale svým způsobem se to vlastně dobře čte. A to i přes blbé dialogy, protože si na ně zkrátka po čase zvyknete. Hlavní příběh bych tedy hodnotil spíše jako průměr, který má ale i světlé momenty byť jako celek nepůsobí zkrátka moc dobře. Kresba je na tom podobně. Neurazí, ale také moc neuchvátí. Někdy nabídne celkem pěkné panely, ale povětšinou spíš jen nevýrazně zapadá do stylu jakým je příběh psán. Pak jsou tu ještě 4 bonusové sešity. První který popisuje vztah Enchatress a Thora není špatný, ale jedná se jen o doplnění příběhu a přiblížení vztahu dvou postav. Kresba ušla. Druhý sešit s She-Hulk, který se ale spíše zaměřuje na Titanii je naopak skvělé napsaný a má fajn nápady. Navíc má i velmi dobrou kresbu. Za mě skvělé. Třetí příběh Co kdyby.. se Spider-manem v černém obleku se také povedl. Má po celou dobu dobré tempo a zajímavé nápady. Kresba se také povedla. No a poslední sešit který je opět Co kdyby... byl o trošku slabší než ten se Spideym, ale také to bylo dobré. Bohužel to byl ale jen začátek příběhu a pár věcí v něm nemuselo dávat čtenářům smysl. Kresba dobrá. Celkově tedy tento omnibus hodnotím díky bonusům jako lehce nadprůměrnou záležitost, byť velmi důležitou pro každého fanouška superhrdinských komiksů a především Marvelu. 70%

(8. dubna 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Secret Wars Omnibus
Druh Omnibus
Žánr Superhrdinský
Série Tajné Války (2010)
Vydavatelství v ČR BB art
Crew
Datum vydání v ČR 06/10/2010
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 31/12/2008
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Jim Shooter
Kresba: Mike Zeck
Kresba: Bob Layton

Typ vazby

Vázaná

Formát 160x236mm
Počet stran 448
Tisk barevný
Cena 990.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 15. ledna 2012
Naposledy editováno 3. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku