87.7%
Flash: Znovuzrození
87.7%

Pro ty, kdo nesli jméno „Flash“ před ním i po něm – pro Jaye Garricka, Wallyho Westa a Barta Allena –, představoval Barry Allen největšího z hrdinů oblékajících šarlat zdobený bleskem. Když Mnohovesmír čelil Krizi, která hrozila jeho zničením, Barry obětoval život, aby převážil misky vah k vítězství. Nyní se Barry Allen vrátil a všichni hrdinové ve vesmíru DC mají chuť slavit... až na samotného Barryho. Jeho návrat má totiž důvod, který nikoho ani ve snu nenapadl, a zřejmě má spojitost s podivnou vraždou v kriminalistické laboratoři v Central City. Pachatel se tam pokusil zopakovat průběh nehody, díky níž Flash získal svou rychlost.

Obsah

Pro ty, kdo nesli jméno „Flash“ před ním i po něm – pro Jaye Garricka, Wallyho Westa a Barta Allena –, představoval Barry Allen největšího z hrdinů oblékajících šarlat zdobený bleskem. Když Mnohovesmír čelil Krizi, která hrozila jeho zničením, Barry obětoval život, aby převážil misky vah k vítězství.

Nyní se Barry Allen vrátil a všichni hrdinové ve vesmíru DC mají chuť slavit... až na samotného Barryho. Jeho návrat má totiž důvod, který nikoho ani ve snu nenapadl, a zřejmě má spojitost s podivnou vraždou v kriminalistické laboratoři v Central City. Pachatel se tam pokusil zopakovat průběh nehody, díky níž Flash získal svou rychlost.

Ať už se s Barrym během jeho útěku z extradimenzionálního energetického zřídla známého jako Zdroj rychlosti stalo cokoliv, podstoupil změny, které stále nezvládá pochopit. A možná už ani nepochopí... než bude pozdě.

Scenárista Geoff Johns a výtvarník Ethan Van Sciver sklidili zasloužený úspěch za příběhy Green Lanterna. Nyní stejný zrod očekává Barryho Allena i všechny ostatní Flashe – šarlatový blesk znovu rozčísne vesmír DC!

Barry Allen – Flash. Svým zrodem odstartoval Stříbrný věk, svou hrdinskou smrtí při obraně vesmíru před kosmickou Krizí se stal legendou.

Nyní jej další Krize přivedla zpět k životu, avšak Nejrychlejší člověk světa s oním světem náhle není schopen držet krok. Zanechal po sobě odkaz, kterého se jeho následovníci chopili s takovou pílí, že ve svém návratu nespatřuje smysl. Zbývá jediná záhada, kterou za svého předchozího života nevyřešil – vražda jeho matky.

Další tajemství však obklopují právě Barryho návrat. Jak je možné, že unikl ze Zdroje rychlosti – extradimenzionálního energetického pole, z něhož čerpají všichni běžci –, když se to žádnému hrdinovi ani zločinci nikdy nepovedlo? Proč Barry podstupuje jakousi zvláštní, nepochopitelnou proměnu, kdykoliv se ocitne v blízkosti jiných běžců? A hlavně, kdo je vlastně tím neznámým, který Barryho přivedl zpět k životu… a byl Flash znovuzrozen jen proto, aby mohl být opět zabit?

Geoff Johns a Ethan Van Sciver – fantastický tvůrčí tým série Green Lantern – se s vervou pustili do oživení dalšího slavného hrdiny DC vesmíru a vrátili náboj blesku všech Flashů. Navždy.

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Geoff Johns
Geoff Johns
Scénář

Postavy

Komentáře uživatelů

Staník
Offline

Absolutně skvělej Flashík, který mu nic nevytýkám. Po přečtení pár hodnocení, jsem měl určité obavy, jenže poté, co jsem dostal do ruky Flashe, tak ten mi veškeré pochybnosti, co nejrychleji (jak i ke Flashovi sedí), vymlátil z hlavy. Krásná kresba, propracovaný příběh (díky BBarte za skvělou předmluvu, která báječnému zážitku ještě dodala větší šťávu)! Můžu hodnotit, bohužel, jen za jednoho člověka, ale mého Flashe četli hned další dva lidé, a ohodnotili by komix, stejně jako já, pěti hvězdičkami. :)

(11. září 2013)
bane
Offline

Velmi povedené dílo. Scénář i kresba jsou na jedničku. Co potěší především je opravdu slušný zástup nejrůznějších postav od DC, především ,,rychlíků´´. A pokud jde o záporáka, tak nikoho lepšího vybrat nemohli, tenhle zloun je vždy o krok napřed a až do samotného konce, si nedokážete být úplně jistí jestli tohle opravdu dobře dopadne. Bylo to moc pěkné počtení, za mě spokojenost.

(29. prosince 2013)
Professor Zoom
Offline

Prvé vydanie Flasha u nás nemohlo dopadnúť lepšie. Skvelé čitanie, párádna kresba a fantastický dej.

(11. října 2013)
spiderbat
Offline

Dobrý, ale čekal jsem víc, osobně bych asi tenhle komiks dal dohromady s Final Crisis, a jako předmluva by se, podle mě, hodil podrobný popis, toho co se stalo před tím, např. Crisis of infinite earths

(14. září 2013)
Mr.FREAKE
Offline

Pekný úvod do Flashova sveta a Zdroja rychlosti, ale prišiel som si trochu ochudený o to čo sa prakticky stalo pred cca25 rokmi...

(22. srpna 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Flash: Rebirth
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Flash (2013)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 17/07/2013
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 03/05/2011
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Geoff Johns
Kresba: Ethan Van Sciver

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 168
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 5. června 2013
Naposledy editováno 13. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku