90.0%
World of Warcraft 1

World of Warcraft: Volume 1

90.0%

Na pobřeží Kalimdoru se probírá muž, jehož paměť je čistá jako sklo – a tak začíná epický příběh válečníka Lo’Goshe a jeho nezvyklých společníků Brolla Bearmantla a Valeery Sanguinar. Vycházet s místními národy je téměř stejně těžké jako nepozabíjet se navzájem, a tak nesourodá trojice na pouti za odhalením tajemství Lo’Goshovy minulosti brzy zkříží zbraně s Hordou i Aliancí!

Obsah

Oficiální komiksové zpracování fantasy ságy ze světa World of Warcraft.

Na pobřeží Kalimdoru se probírá muž, jehož paměť je čistá jako sklo – tak začíná epický příběh válečníka Lo’Goshe a jeho nezvyklých společníků Brolla Bearmantla a Valeery Sanguinar.Vycházet s místními národy je téměř stejně těžké jako nepozabíjet se navzájem, a tak nesourodá trojice na pouti za odhalením tajemství Lo’Goshovy minulosti brzy zkříží zbraně s Hordou i Aliancí!
Autorem scénáře je Walter Simonson (Thor), výtvarné stránky se zhostili Ludo Lullabi (Lanfeust Quest) a Sandra Hope (Americká liga spravedlnosti)!

Sám komiks vznikl pod přísným dohledem Blizzardu a na počeštění dohlíželi odborní poradci z wowfan.cz.

Ohledně provázanosti s herním světem:
„Komiks je určený pro všechny milovníky fantasy, ale fanoušci her World of Warcraft si ho opravdu vychutnají,“ říká překladatel a fantasy autor Martin D. Antonín (Křivé ostří, Zelená, Daemonica). „Komiks je zasazen před zničující návrat Deathwinga, odehrává se přibližně v době datadisku Burning Crusade. Ve hře se mnohokrát stává, že se postavy během svých úkolů nějakého příběhu jen dotknou a hráč se nedozví jeho konec. Nebo se ho později dozví, ale jen zprostředkovaně - například krátkým vyprávěním postavy, která vzpomíná na to, co bylo před Kataklyzmem. To komiks napravuje. Dozvíte se například, jak to bylo s únosem krále Variana Wrynna. V druhém díle pak uvidíte jeho velký návrat do Stormwindu a souboj s lady Prestor (asi netřeba doplňovat, kým ve skutečnosti je) přímo v trůnním sále. Jistě si vzpomínáte, že zrovna tohle bylo možné před Kataklyzmem prožít jako postava - nyní to uvidíte z pohledu krále. 
Mnoho zákoutí Azerothu komiks představuje do větší hloubky. Uvidíte, jak vznikla aréna v Dire Maulu. Dozvíte se něco o politickém boji bývalého vůdce taurenů Cairna s intrikánkou Magathou Grimtotem. Poznáte důvod šílenství, kterému propadali furbolgové ve Felwoodu a Winterspringu. V prvním díle navštívíte Thunder Bluff, Darnassus, Theramore i Orgrimmar. Setkáte se s tajemnou Aegwynn, bývalou Strážkyní, která se nyní stala rádkyní Jainy Proudmoore. Poznáte krále Variana nejen jako vládce Stormwindu, ale i jako sympatického přítele a nesmlouvavého válečníka - a pochopíte ho jako člověka.
Svět Warcraftu už je pro mnohé z nás druhým domovem - díky komiksu vám bude ještě bližší.“

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Walter Simonson
Walter Simonson
Scénář
Ludo Lullabi
Ludo Lullabi
Kresba
Jim Lee
Jim Lee
Kresba
Sandra Hope
Sandra Hope
Kresba

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Velmi dobrý komiks ze světa Warcraft. Já jako už kdysi dávno hrající hráč WoW už si toho z tohoto světa moc nepamatuji, ale tahle kniha mi toho dost připomněla, za což ji velmi děkuji, ale zároveň doufám že mě to nepopostrčí znovu ke zběsilému \" expení \" ve WoWku. Teď vážně...tahle kniha mě velmi překvapila svým příběhem a svým důrazem na rychlé a přímé vyprávění děje. Ostatně takový styl jsem si mohl u Simonse vyzkoušet už u Thora. Tenhle styl vypravění je velmi čtiví a čtenář má tendenci se do příběhu pořádně zabrat a hltat jednu stranu za druhou a najednou má konec. což je dobře. Jen je škoda že mi spousta tich epických bitev přišla pro hrdiny až moc snadná. Necítil jsem vůbec žádný strach že by mohla nějaká kladná postava umřít. Což je trochu škoda. Jinak ale s příběhem nemám vůbec žádný problém a líbí se mi kam příběh dál směřuje. Jistě si budu chtít přečíst pokračování. V tomhle tedy účel kniha splnila. V čem se jí to ještě povedlo je kresba. Kresba je zde opravdu velmi věrná své herní předloze a velmi dobře se na ní dívá. Jen škoda že je někdy velmi nepřehledná a hlavně v bitvách nemáte někdy páru o tom co se vlastně stalo až díky dalšímu panelu kde někdo řekne \" skvěle! máme vyhráno \" zjistíte že vlastně hrdina soupeře zapíchl. Je to opravdu škoda, protože krom toho nejde kresbě absolutně nic vytknout. Za mě tedy krásných 80% a těším se na další pokračování.

(30. listopadu 2017)
Damien
Offline

Viz má recenze http://www.comixzone.cz/view/849-world-of-warcraft-1

(10. července 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název World of Warcraft: Volume 1
Druh Román
Žánr Fantasy
Série Warcraft
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 13/05/2013
Originální vydavatelství --
Datum vydání v zahraničí 12/08/2008
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Walter Simonson
Kresba: Ludo Lullabi
Kresba: Jim Lee
Kresba: Sandra Hope

Typ vazby

Brožovaná

Formát 170x260mm
Počet stran 176
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti TommyEmko
Vloženo 9. května 2013
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku