68.2%
Ultimátní komiksový komplet #002: Uncanny X-men: Dark Phoenix
68.2%
-- %
Extérní hodnocení

X-Meni, které shromáždil profesor Charles Xavier, aby bránili svět, jenž se jich bojí a nenávidí je, vybojovali již mnoho bitev, zažili dobrodružství po celé galaxii a pokořili protivníky s nesmírnou mocí, ale nic z toho je nemohlo připravit na nejstrašnější dilema, jakému kdy museli čelit.

Obsah

X-Meni, které shromáždil profesor Charles Xavier, aby bránili svět, jenž se jich bojí a nenávidí je, vybojovali již mnoho bitev, zažili dobrodružství po celé galaxii a pokořili protivníky s nesmírnou mocí, ale nic z toho je nemohlo připravit na nejstrašnější dilema, jakému kdy museli čelit. Jedna z jejich vlastních řad, Jean Greyová, získala moc mimo veškeré představy a tato moc ji absolutně zkorumpovala! Zbylí členové týmu se nyní musí rozhodnout, jestli život ženy, kterou milují, stojí za existenci celého vesmíru.

 

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Kniha obsahuje sešity Uncanny X-Men 129-137.

Autoři

Chris Claremont
Chris Claremont
Scénář
John Byrne
John Byrne
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

jh666
Offline

Určit slabší než první X-meni, ale pořád dobré. Kresba klasická ničím neohromí (jako u Venoma), ale je o hodně lepší než u Wolverina. Příběh kazí přílišná ukecanost (další paralela s Venomem). Opravdu za to stojí Wolverine sólo a poslední dva sšity.

(7. srpna 2013)
Traum
Offline

(spoilery)Po přečtení Avengers vs X-men a God loves, man kills jsem byl vážně natěšený. O tomhle se vážně mluví jako o nejlepším příběhu X-men? Tahle přeceňovaná slátanina se špatně uvedla už jen hrozným obalem(wolverinova noha), šok pokračoval, když jeden z hubených vojáků nesl adamantiem narvaného Wolverina v podpaží jako plyšovou kočičku ze střelnice. To už mi přišlo, že něco vážně nehraje. Následně si Nightcrawler nedokázal ani vzpomenout pod čí vedením absolvoval tréning(na který ještě hrdě odkazuje tolik oblíbená růžová bublina) ale zato si v polovině vzpomněl, že je Němec a začal opět vrhat své neměcké pokřiky, na které si do té doby nepamatoval. Kniha nefunguje ani jako tragický milník, jelikož jak fandové ví, Jean se vrátí. Navíc v tomhle ohledu příběh funguje jako hrozně natahovaná kaše, jejíž poslední část shledávám jako zcela zbytečnou. Je úplně cítit ve vzduchu, jak studio tlačilo na tvůrce, aby někoho přeci jen zabili....

(4. května 2013)
Singular
Offline

Slabší dílo. Ale ostudu mé oblíbené partě mutantů neudělalo. Mohlo však být lepší

(21. října 2013)
gumidekmedvidek
Offline

Celé toto mi přislo jako strašná škoda. Takový potenciál to mělo. Děj by se dal považovat za nadprůměrný, ale zpracování ubíjí tak zbytečné dialog, že nad tím zůstává rozum stát.

(6. května 2013)
Memphis
Offline

Jako u téměř všech UKK i toto je postižené vytržeností z kontextu série, ale takto klasický příběh obstojí i samostatně. Story arc Dark Phoenix je klasika X-Menů a může za to, že byly nejprodávanějším komiksem u Marvelu. Retro kresba je vzhledem k datu původu samozřejmostí.

(20. června 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Uncanny X-Men: Dark Phoenix
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 30/04/2013
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 11/01/2012
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Chris Claremont
Kresba: John Byrne

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 192
Tisk barevný
Cena 199.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 30. dubna 2013
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku