68.2%
Ultimátní komiksový komplet #002: Uncanny X-men: Dark Phoenix
68.2%
-- %
Extérní hodnocení

X-Meni, které shromáždil profesor Charles Xavier, aby bránili svět, jenž se jich bojí a nenávidí je, vybojovali již mnoho bitev, zažili dobrodružství po celé galaxii a pokořili protivníky s nesmírnou mocí, ale nic z toho je nemohlo připravit na nejstrašnější dilema, jakému kdy museli čelit.

Obsah

X-Meni, které shromáždil profesor Charles Xavier, aby bránili svět, jenž se jich bojí a nenávidí je, vybojovali již mnoho bitev, zažili dobrodružství po celé galaxii a pokořili protivníky s nesmírnou mocí, ale nic z toho je nemohlo připravit na nejstrašnější dilema, jakému kdy museli čelit. Jedna z jejich vlastních řad, Jean Greyová, získala moc mimo veškeré představy a tato moc ji absolutně zkorumpovala! Zbylí členové týmu se nyní musí rozhodnout, jestli život ženy, kterou milují, stojí za existenci celého vesmíru.

 

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Kniha obsahuje sešity Uncanny X-Men 129-137.

Autoři

Chris Claremont
Chris Claremont
Scénář
John Byrne
John Byrne
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

47
Offline
47

Po Claremontovom vynijkajúcom Wolverinovy som od tohto komiksu čakal hodne.Povedal by som že tu sa ukázalo ako moc pomohol pri už spomínanom Wolverinovy Claremontovy Miller,pretože zatial čo Wolverine je komiks len o niečo mladší ako Dark Phoenix,neniesol znaky vtedajšej tvorby.Tento komiks ich nesie všetky.Miestami až infantilný príbeh navyše zráža zbytočná ukecanosť a s vínimkou besnenia Phoenix a Wolverinovho sóla aj tuctovosť príbehu,ktorý je nie nepodobný viacerím príbehom X-Menov.Kniha je rozsiahla a to ju zachraňuje.Prebudenie Phoenix,jej uvodomenie si a prezentácia svojej sily je podaná parádne.Xavierov súboj s ňou je tiež vskutku parádny a spolu s až epickým finále ma tieto svetlé stránky príbehu prinútili dostať hodnotenie na tri hviezdy.Ku kresbe Byrna asi len toľko že sa jedná o klasickú kresbu tých čias,ktorá mi nevadí ale dnes ma už ani nenadchýňa...

(19. října 2015)
batcat
Offline

Velmi, ale naozaj velmi zly komiks. No napriek tomu legendarny. Asi to jedine je na nom dobre. Je to zly komiks naozaj po kazdej stranke.

(13. října 2016)
Traum
Offline

(spoilery)Po přečtení Avengers vs X-men a God loves, man kills jsem byl vážně natěšený. O tomhle se vážně mluví jako o nejlepším příběhu X-men? Tahle přeceňovaná slátanina se špatně uvedla už jen hrozným obalem(wolverinova noha), šok pokračoval, když jeden z hubených vojáků nesl adamantiem narvaného Wolverina v podpaží jako plyšovou kočičku ze střelnice. To už mi přišlo, že něco vážně nehraje. Následně si Nightcrawler nedokázal ani vzpomenout pod čí vedením absolvoval tréning(na který ještě hrdě odkazuje tolik oblíbená růžová bublina) ale zato si v polovině vzpomněl, že je Němec a začal opět vrhat své neměcké pokřiky, na které si do té doby nepamatoval. Kniha nefunguje ani jako tragický milník, jelikož jak fandové ví, Jean se vrátí. Navíc v tomhle ohledu příběh funguje jako hrozně natahovaná kaše, jejíž poslední část shledávám jako zcela zbytečnou. Je úplně cítit ve vzduchu, jak studio tlačilo na tvůrce, aby někoho přeci jen zabili....

(4. května 2013)
jh666
Offline

Určit slabší než první X-meni, ale pořád dobré. Kresba klasická ničím neohromí (jako u Venoma), ale je o hodně lepší než u Wolverina. Příběh kazí přílišná ukecanost (další paralela s Venomem). Opravdu za to stojí Wolverine sólo a poslední dva sšity.

(7. srpna 2013)
Pnak13
Offline

Paradna klasika ako ma byt. Pribeh nadvezuje na tie, ktore boli v comicsovych legendach. X-menom sa proste dari.

(11. září 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Uncanny X-Men: Dark Phoenix
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 30/04/2013
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 11/01/2012
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Chris Claremont
Kresba: John Byrne

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 192
Tisk barevný
Cena 199.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 30. dubna 2013
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku