72.4%
Ultimátní komiksový komplet #004: Wolverine
72.4%
-- %
Extérní hodnocení

Ze stránek komiksu Uncanny X-Men přichází Wolverinovo první sólové vystoupení! Zachycuje jeho cestu do Japonska, kde chce najít svou lásku, Mariko.

Obsah

Ze stránek komiksu Uncanny X-Men přichází Wolverinovo první sólové vystoupení! Zachycuje jeho cestu do Japonska, kde chce najít svou lásku, Mariko. Tam se ale Wolverine dozvídá, že si Mariko vzala jiného, aby splatila dluh svého otce. Rozzuřený zradou, bojuje Wolverine s tajemnou organizací jménem Ruka ... a získává nového spojence. Stejně bojem posedlou a stejne divokou válečnici Jukio.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Wolverine #1-4

Autoři

Chris Claremont
Chris Claremont
Scénář
Frank Miller
Frank Miller
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

Pnak13
Offline

Na začiatku som bol prekvapený aký je komiks tenký, ale to vôbec neznamenalo, že by som ho prečítal rýchlejšie. Dielo beriem ako predprípravu na film tak uvidíme ako dopadne, ja som zatiaľ spokojný.

(19. května 2013)
Professor Zoom
Offline

Na klasické dielo o Wolverinovy som sa už dlho tešil. A výsledok mi prišiel docela slabý. V porovnaní s filmom to malo docela dosť spoločného. Kresba opäť "oldschoolová" a to sa mi páčilo.

(10. října 2013)
S4TW
Offline

Začal bych tím, že přes to, že dám nižší hodnocení než obvykle se jedná o hodně povedený kousek, ale ve srovnání se zbytkem UKK jde o lehčí podprůměr. Co mě hodně dostalo, byla opět kresba, tento starší styl kresby mi sedí prostě nejvíce a FM je perfektní kreslíř, za to dávám rozhodně palec nahoru. Dále se mi moc líbilo zvolené prostředí, Japonsko je zajímavá destinace pro Marvel komiks. To neustálé popisování nebylo tak markantní jako ve Zrození Venoma a nějak zvlášť mi nepřekáželo. Co se mi moc nelíbilo byl scénář, který nebyl napínavý a v podstatě dopředu jsem tušil, co se asi tak stane. Jednalo se spíš o romantický příběh, což zrovna od hrdinského komiksu nevyžaduji, ale když už, tak bych propracoval víc scénář. Poslední souboj s Asanem byl v pohodě a i rozsahově mi vyhovoval. Happy End sice byl, ale když už byl, tak to nemuseli "zkazit" tím, že řekli, že Mariko stejně brzo zemře :-). Wolverine je jedna z nejzajímavějších postav a tak bych si pro příště přál nějaký zajímavý, napínavý a chytlavý příběh. Díky kresbě FM dávám 6/10.

(28. dubna 2013)
Traum
Offline

U Wolverina je třeba dávat si bacha na svá očekávání. Přiznávám, že Claremontova/Millarova Wolvieho nemám v ruce prvně. Ale kdyby to prvně bylo, asi bych byl zklamanější. Před prvním přečtením jsem totiž očekával nějakou ucelenou ságu, ve které uvidíme celý průběh vztahu Logana a Mariko. Místo toho můžeme vidět jen jednu kapitolu z jejich vztahu, ale zato zásadní. Odteď už nikdy Wolverine nesetřese ten pohled Mariko v momentě, kdy se mu její otec posmívá a nazývá ho zvířetem... Nějvíc na mě zapůsobil konflikt(kupodivu ten duchovní, který drápy nevyřeší): Osudová nedosažitelná láska/ spřízněná duše.

(19. dubna 2013)
Morzael
Offline

Přímý a nudný scénář bez napětí, které šperkuje jen téma Japonsko. Kresba má dobré ale i špatné chvilky, více v recenzi...

(22. dubna 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Wolverine: Wolverine
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 17/04/2013
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 18/04/2012
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Chris Claremont
Kresba: Frank Miller

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 104
Tisk barevný
Cena 199.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
gumidekmedvidek
Vloženo 16. dubna 2013
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku