100.0%
Živí mrtví 01: Staré dobré časy

The Walking Dead: Days Gone Bye

100.0%
-- %
Extérní hodnocení

Pokud se probudíte v nemocnici po měsíčním komatu a všude kolem vás se šourají chodící hnijící mrtvoly, asi začnete tušit, že je něco špatně. To je ten slušný výraz, jak to říct.

Obsah

Civilizace je v kýblu. Svět ovládli mrtví a z druhu homo sapiens se stal jen zákusek. Malá skupina lidí se pokouší přežít kousek od města plného zombií - a nebezpečí nepřichází jen ze strany mrtvých, ale i živých. 

První kniha z nejslavnější zombie série z pera Roberta Kirkmana se řídí zásadou všech slavných filmů o živých mrtvých - a sice, že v nich jsou zombie především katalizátorem, a zdrojem své zkázy jsou lidé sami. 

Obálka hlásá:

Kolik hodin má den, když jich půlku nestrávíte zíráním na televizi?
Kdy naposled kdokoli z nás DOOPRAVDY pracoval, aby získal něco, co chtěl?
Jak je to už dlouho, co kdokoli z nás doopravdy POTŘEBOVAL něco, co CHTĚL?
Ve světě, jemuž vládnou mrtví, teď musíme konečně začít žít.
Svět, který jsme znali, je pryč.
Svět komerce a uspokojování zbytečných potřeb byl nahrazen světem přežití a zodpovědnosti.
Epidemie apokalyptického rozsahu zachvátila celé lidstvo a přinutila mrtvé povstat a požírat živé.
Společnost se rozpadla během několika měsíců.
Žádná vláda, žádné supermarkety, žádná pošta, žádná kabelovka.

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Robert Kirkman
Robert Kirkman
Scénář
Tony Moore
Tony Moore
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

Diceros
Offline

První díl slavné série podle něhož byla natočena první série seriálu a až na drobnosti zde seriál kopíruje příběh celkem věrně. Nicméně jsou zde odlišnosti a to zejména v závěru knihy, kdy každý fanoušek pochopí, že seriál/komix si tvoří vlastní příběhové zvraty a né všechno se odehrává stejně... Určitým spestřením je určitě přechod do zimního období, kterého jsme se v seriálu vůbec nedočkali. Komix je černobílý, čímž dostává neotřelý a svébytný surový styl. (Upřímě řečeno ani si nedokážu moc představit, že by byl v barvě na lesklém papíru, černobílý styl tomuto komixu sedí a dělá jej právě tím čím je.) Co se týče postav tak serál jich má více. Určitě hodně lidem zvyklích ze seriálu bude chybět postava Deryla. Jinak je zde vidět zejména změna psychiky a vůbec vývoj hlavního hrdiny Ricka. Kumu se líbí seriál, nebo kdo má rád survival horor ten si příjde určitě na své...

(14. března 2013)
gumidekmedvidek
Offline

Komiks, na který jsem přišel až po stejnojmeném seriálu. Jedná se o předlohu a pro každého fanouška hororové-zombie tematiky povinnost!

(20. října 2012)
Const.ex
Offline

Tak tohle se do Vás zahryzne a nepustí... no možná pustí, když máte štěstí, ale stejně vás to nakazí a už s tím nic nenaděláte. Počítám se mezi další oběti!

(25. února 2013)
Damien
Offline

Věc, která mě před lety neskutečně chytla, když jsem začal číst slovenský překlad na netu. Jakmile to začalo vycházet v čj, věděl jsem, že to musím mít. Perfektní záležitost.

(20. října 2012)
karl173
Offline

Tak jsem se po shlédnutí několika řad seriálu a dohrání dvou her od Telltale konečně dostal i na komiksovou předlohu. Za prvé musím říct, že vzhledem k velké podobnosti seriálu jsem ze začátku hodně porovnával a chvíli mi trvalo než jsem si zvykl na mnohem vyšší tempo v komiksu. Spoustu věcí zde nebylo tak detailně vyobrazeno jako v seriálu a já si to tolik neužíval. Ovšem jakmile jsem si na rychlejší vyprávění příběhu zvykl, tak jsem se od toho už nemohl odtrhnout. Kniha mě pak naprosto pohltila a já se nemohl dočkat další stránky. Nakonec to vše parádně vygradovalo a já zjistil že komiks mi může dát od Živích mrtvích zase něco nového, což je skvělé a já se už těším na další díl. Navíc se mi velmi líbila kresba a to i přesto že černobílou zrovna moc nemusím. Dávám 85% a doufám, že mne příští kniha dostane ještě víc.

(27. února 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Walking Dead: Days Gone Bye
Druh Román
Žánr Horor
Série Živí mrtví (2009)
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 03/12/2009
Originální vydavatelství Image Comics
Datum vydání v zahraničí 12/05/2004
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Robert Kirkman
Kresba: Tony Moore

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 140
Tisk barevný
Cena 299.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti TommyEmko
Vloženo 29. března 2012
Naposledy editováno 2. prosince 2014

Najdete nás na Facebooku