90.0%
Hellboy 06: Podivná místa
90.0%

Pekelný odpadlík a rudý bojovník s nadpřirozenem Hellboy si již vydobyl pevné místo nejen v srdcích čtenářů, ale i na pultech českých knihkupectví. Do prodeje se právě dostává šestá z knih jeho dobrodružství s podtitulem Podivná místa. Obsahuje dva na sebe navazující příběhy: Třetí přání a Ostrov, které jsou doplněné epilogem, skicářem a alternativním úvodem příběhu Ostrov.Přestože se Hellboy v závěru minulé knihy Červ dobyvatel rozhodl opustit svůj rodný Úřad paranormálního výzkumu a obrany, paranormální jevy ho stále obklopují. V podstatě se tomu dvoumetrový rudý tvor s ocasem a upilovanými rohy těžko může divit. Hellboyův osud a cestu stále více předurčuje jeho pravá ruka, po které touží celá řada tvorů.

Obsah

Pekelný odpadlík a rudý bojovník s nadpřirozenem Hellboy si již vydobyl pevné místo nejen v srdcích čtenářů, ale i na pultech českých knihkupectví. Do prodeje se právě dostává šestá z knih jeho dobrodružství s podtitulem Podivná místa. Obsahuje dva na sebe navazující příběhy: Třetí přání a Ostrov, které jsou doplněné epilogem, skicářem a alternativním úvodem příběhu Ostrov.
Přestože se Hellboy v závěru minulé knihy Červ dobyvatel rozhodl opustit svůj rodný Úřad paranormálního výzkumu a obrany, paranormální jevy ho stále obklopují. V podstatě se tomu dvoumetrový rudý tvor s ocasem a upilovanými rohy těžko může divit. Hellboyův osud a cestu stále více předurčuje jeho pravá ruka, po které touží celá řada tvorů. Při svém putování po Africe se Hellboy setkává se šamanem Mohlomim, který mu prozradí, že jeho životní pouť se ocitla na křižovatce a ať si vybere kteroukoliv z cest, zavede ho na podivná místa. 
Kniha Podivná místa je zatím poslední, kterou nakreslil sám Mike Mignola, a jak říká, symbolicky v ní uzavírá jednu kapitolu Hellboyova života. Provázání jednotlivých knih 
o Hellboyovi a Ú.P. V. O. (příběhy Úřadu paranormálního výzkumu a obrany po Hellboyově odchodu) ukazuje, jak má Mike Mignola dokonale promyšlený každý detail. Celá sága se postupně stává mohutnější a temnější. To vše při zachování typického vypravěčského a výtvarného stylu i charakteristického Mignolova suchého humoru a nadsázky. Do češtiny knihu skvěle přeložil Hellboyův dvorní překladatel Jan Kantůrek. Přestože je toto poslední Mignolou kreslený díl, Hellboy prožívá další dobrodružství, na kterých se Mignola stále podílí jako scenárista.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Hellboy: The Third Wish #1-2

Hellboy: The Island #1-2

Autoři

Mike Mignola
Mike Mignola
Kresba/Scenář

Postavy

Komentáře uživatelů

Damien
Offline

Líbilo. Ostatně jako většina Hellboyů. Je to takový hodně specifický žánr.

(29. března 2013)
Pnak13
Offline

Hellboy je klasika a jeho príbehy nemajú chybu.

(1. dubna 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Hellboy: Strange Places
Druh Román
Žánr Horor
Série Hellboy (2002)
Vydavatelství v ČR Comics Centrum
Datum vydání v ČR 2009
Originální vydavatelství Dark Horse Comics
Datum vydání v zahraničí 26/04/2006
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Kresba/Scenář: Mike Mignola

Typ vazby

Brožovaná

Formát 154x230mm
Počet stran 144
Tisk barevný
Cena 299.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná

Formát 154x230mm
Počet stran 144
Tisk barevný
Cena 599.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná 2. vydání

Formát 160x240mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 599.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 29. března 2013
Naposledy editováno 4. května 2015

Najdete nás na Facebooku