100.0%
Blacksad
100.0%
-- %
Extérní hodnocení

Noirová série Blacksad je vytvořena v tom nejlepší duchu americké drsné školy a zároveň je okořeněna naprosto geniální kresbou, jež veškeré vystupující postavy nahrazuje zvířaty, včetně jejich charakterů. Černý panter Blacksad je soukromé očko a jeho případy jsou všechno možné, jen ne jednoduché. Prochází světem podrazů a svinstev, a přestože pro to dělá všechno, jen málokdy se mu podaří se sám neušpinit. Spanilé kočky (doslova) v nesnázích, přízemní emoce, umělecké kruhy, politici, zbraně, špioni a samozřejmě vraždy - to všechno a ještě něco navíc je jeho denním chlebem.Kompletní vydání komiksů, které vycházeli na pokračování v magazínu Crew, včetně u nás dosud nevydaného a zatím posledního dílu.

Obsah

Noirová série Blacksad je vytvořena v tom nejlepší duchu americké drsné školy a zároveň je okořeněna naprosto geniální kresbou, jež veškeré vystupující postavy nahrazuje zvířaty, včetně jejich charakterů. Černý panter Blacksad je soukromé očko a jeho případy jsou všechno možné, jen ne jednoduché. Prochází světem podrazů a svinstev, a přestože pro to dělá všechno, jen málokdy se mu podaří se sám neušpinit. Spanilé kočky (doslova) v nesnázích, přízemní emoce, umělecké kruhy, politici, zbraně, špioni a samozřejmě vraždy - to všechno a ještě něco navíc je jeho denním chlebem.
Kompletní vydání komiksů, které vycházeli na pokračování v magazínu Crew, včetně u nás dosud nevydaného a zatím posledního dílu.

Tato knížka zcela opanovala cenu Fabula rasa za rok 2012. Stala se NEJLEPŠÍM ZAHRANIČNÍM KOMIKSEM ROKU, NEJLEPŠÍ PUBLIKACÍ ROKU (tj. absolutní vítěz ankety) a její autoři, Juanjo Guarnido a Juan Díaz Canales se stali nejlepším zahraničním kreslířem resp. nejlepším zahraničním scenáristou roku.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Blacksad: Somewhere Within the Shadows

Blacksad: Arctic Nation

Blacksad: Red Soul

Blacksad: A Silent Hell

Blacksad: Amarillo

Autoři

Komentáře uživatelů

Morzael
Offline

Pecková detektivka s nádhernou kresbou. Noir ve své nejryzejší podobě s velmi pěknou paletou postav (jak charakterovou, tak kreslenou). Tohle dílko doporučuji všem, kdo mají o komiksy zájem.

(27. února 2013)
47
Offline
47

Reklama na komiks....bolo to prvé čo ma po dočítaní tohto skvelého komiksu napadlo.Bez debaty...toto je najkrajšie nakreslený komiks aký vlastním.Kniha ponúkne epizódy namiesto jednoliateho príbehu,ale vobec to nevadí.Každý príbeh je parádna noir detektívka.Niesú to síce spletité,či skvele prepracovné námety ...skor vo voľnom tempe plynúce príbehy.To však nie je výtka.Takýto oddychový štýl tlačí do pobredia tú parádnu kresbu....5z5

(30. října 2016)
jh666
Offline

Blacksad byl mé první setkání s dospělejší Evropou. Narazil jsem na něj loni v jedné staré Crwi a okamžitě mě dostal. Pak mě docela nakrklo zjištění, že je vyprodaný. Nakonec ale Crew nezklamala a vydala dotisk. Takže jsem dlouho neváhal a moje sbírka se rozrostla o komiks, který atakuje první příčky v mém žebříčku kvality. Blacksad je totiž něco naprosto skvělého. Chytrý, ale ne příliš složitý scénář doplňuje nádherná kresba antropomorfních zvířat. Všechny čtyři delší příběhy jsou naprostý skvost a dvě bonusové miniepizodky jsou také fajn. 100 %

(13. listopadu 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Blacksad
Druh Román
Žánr Detektivka
Série Mistrovská díla evropského komiksu (2010)
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 30/11/2012
Originální vydavatelství Dark Horse Comics
Datum vydání v zahraničí 22/06/2010
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Scénář: Juan Díaz Canales
Kresba: Juanjo Guarnido

Typ vazby

Brožovaná

Formát 194x260mm
Počet stran 224
Tisk barevný
Cena 549.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná

Formát 197x267mm
Počet stran 224
Tisk barevný
Cena 789.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 26. února 2013
Naposledy editováno 19. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku