94.3%
Goon 02: Mé vražedné dětství

The Goon, Vol. 2: My Murderous Childhood

94.3%
-- %
Extérní hodnocení

Ještě před příšerami a mafií, ještě před zkázou Lonely Street a dokonce i před událostmi v čínské čtvrti musel Goon čelit neštěstím. Když ho gangster Labrazio připravil o jedinou blízkou bytost, kterou měl, přivedla pomsta Goona na cestu zločinu, která ho svedla dohromady s upovídaným Frankym a společně vyrostli v nejobávanější vymahače ve městě.

Obsah

Ještě před příšerami a mafií, ještě před zkázou Lonely Street a dokonce i před událostmi v čínské čtvrti musel Goon čelit neštěstím. Když ho gangster Labrazio připravil o jedinou blízkou bytost, kterou měl, přivedla pomsta Goona na cestu zločinu, která ho svedla dohromady s upovídaným Frankym a společně vyrostli v nejobávanější vymahače ve městě.

Mistrovský autorský comics Erica Powella v sobě mísí hororové prvky s drsností gangsterek a svérázným humorem inspirovaným Monty Pythons.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

The Goon #1-4

The Goon Meets the Brothers Mud

Autoři

Eric Powell
Eric Powell
Kresba/Scenář

Komentáře uživatelů

raenius
Offline

Vynikající komiksový počin. Dychtivě očekávám další díl. Dark Horse dokáže vymáčknout z génia Erica Powella opravdu kvalitní, svižný a velmi velmi čtivý nový komiksový svět, plný humoru, vtipu a drsného Goona a samozřejmě Frankyho. Jednička a Dvojka ze mě udělala fanouška těchto dvou pobouchaných šílenců. :o)

(5. března 2013)
47
Offline
47

Druhý Goon pokračuje na vlas v rovnakých koľajách ako kniha prvá.Guláš žánrov okorenený drsným humorom a cenzurovanými nadávkami neprináša vlastne žiadnu inováciu postáv ani ničoho iného.Trefa do čierneho je pradstavenie toho ako to s nepremožitelným buchačom Goonom a jeho hláškujúcim parťákom Frankym všetko začalo.Ostatné kapitoly sú opať to isté malinko inak,presne ako v prvej knihe.Každopádne zábavné oddychové čítanie plné rozmlátených držiek,prapodivných postáv a úchylného humoru,ktorý našťastie nezklzáva do fekálnych vtípkov,ako to u tohoto tipu humoru bohužial dosť často býva.Powell si proste vie pomocť o mnoho lepšie ako ostatní,ktorí tento druh humoru preferujú...bratia Farellyovci....Stále tomu však chýba trochu tej dospelosti,ktorá by príbehy trochu povýšila nad viac-menej teenagerské čítanie....4z5

(27. prosince 2015)
jardoom
Offline

Já jsem opět naprosto spokojen. CC má čuch na dobré komiksy a jsem rad, že tomu tak je. Skvělá zábava od první až do poslední stránky. Vtípky perfektní, pěstní souboje úžasné a co je hlavní, ačkoli svět Goona logiku nedává, všechno i tak skvěle funguje a užijete si to pravé, pohodové, nenáročné a hlavně po všech směrech zábavné a uspokojující čtení

(29. května 2015)
S4TW
Offline

Druhé pokračování drsného rabiána Goona je ještě lepší, nežli to první. Autor se postupně rozepisuje a dostává se do toho. Humor je zde kvalitnější a kontroverznější, akce jsou povedenější, příšery jsou zvrhlejší a úchylnější, prostě to, co dělá tenhle komiks zajímavým, se zde ještě o chlup zlepšilo, takže pokud se vám líbila první kniha, druhá bude ještě víc. Je to svižné, zábavné a bláznivé. Já musím opět smeknout klobouk před Powellovou kresbou, ta je vážně úžasná a navíc je doplněná skvělými barvami, které krásně korespondují s tou nadsázkou, která je v komiksu. Dále se mi líbilo, že se konečně podíváme trochu hlouběji na charaktery postav a do jejich nitra, respektive jsou zde trochu více rozebrány charakteristické vlastnosti, pocity a důvody chování jednotlivých postav. Prostě se autor konečně zaměřil trochu i na psychologii aktérů, za což jsem rád. Svět, který tu Powell vytváří je opravdu zajímavý, netradiční a dosti dekadentní, je to takový velký kotel plný nejrůznějších zvrhlíků a podivínů. Ovšem pořád mi zde trochu chybí nějaká hlavní příběhová linii, něco, kam by to celé směřovalo. Kniha je totiž opět složená z jednotlivých povídek, které sice na sebe místy navazují (dokonce i na první knihu), ale stále jsou to spíše takové střípky. Snad to přijde s dalšími pokračováními. Jednoduše, je to o něco lepší než první díl, je to zábavnější, drsnější, akčnější, kontroverznější, psychologičtější a jako celek to lépe funguje, ale pořád mi něco chybí k dokonalé spokojenosti, ale věřím, že to brzo přijde a budu moct konečně dát plný počet hvězd (nechtěl bych totiž, aby mi v noci na dveře klepal někdo hasákem).

(22. května 2015)
gumidekmedvidek
Offline

Pokračování perfektně navazuje na humorný proud dílu předchozího. Dokonce se mi některé věci líbili více, než v prvním dílu. Doufám, že se dočkáme i pokračování.

(29. dubna 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Goon, Vol. 2: My Murderous Childhood
Druh Román
Žánr Horor
Série Goon (2012)
Vydavatelství v ČR Comics Centrum
Datum vydání v ČR 26/02/2013
Originální vydavatelství Dark Horse Comics
Datum vydání v zahraničí 18/05/2004
Vazba Pevná
Autoři Kresba/Scenář: Eric Powell

Typ vazby

Vázaná

Formát 160x240mm
Počet stran 136
Tisk barevný
Cena 499.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti TommyEmko
Vloženo 23. února 2013
Naposledy editováno 24. února 2016

Najdete nás na Facebooku