100.0%
Indiana Jones: Další dobrodružství 3

Indiana Jones Omnibus: The Further Adventures, Vol. 3

100.0%
-- %
Extérní hodnocení

V tomto omnibusu najdete sedm příběhů známého archeologa Indiany Jonese, mezi kterými nesmí chybět ani poslední z adaptací Indyho filmových příběhů – Indiana Jones a poslední křížová výprava.

Obsah

Díky tvůrčímu týmu složenému z Lindy Grantové, Dannyho Bulanadiho a komiksové legendy Steva Ditka se hrdina, zrozený z Lucasovy lásky k dobrodružným pulpovým povídkám, vrací! 
Drsný archeolog doktor Henry „Indiana“ Jones dál prohledává celou planetu, aby našel vzácné artefakty. Touží poznat starodávné civilizace a neustále se snaží porazit vykradače hrobek. Jeho důvtip, vynalézavost a neodolatelný šarm ho dostaly daleko. Ale co se stane, když proti němu jeho nový nepřítel v honbě za nejvyšší mocí poštve mrtvé? To zjistíte v tomto omnibusu, ve kterém najdete i Kraťase, vnučku Buffalo Billa a oficiální adaptaci filmu Indiana Jones a poslední křížová výprava! 
V tomto omnibusu najdete sedm příběhů známého archeologa Indiany Jonese, mezi kterými nesmí chybět ani poslední z adaptací Indyho filmových příběhů – Indiana Jones a poslední křížová výprava. 
Dvě dobrodružství Indy prožije po boku kolegyně Jessie Haleové. V prvním z nich, s názvem Není nad zlato, se vydávají najít bájné El Dorado. V druhém, V křížové palbě, se snaží získat čínskou mumii, o kterou má zájem i IRA společně se spolkem Tong. 
Další Indyho sličnou společnicí je vnučka Buffalo Billa. Vydává se s ní na Výpravu za zlatými zbraněmi až na dalekou Ukrajinu. Naopak s lovkyní Kate Crowfordovou zůstává v Americe a v Lovu na velkou zvěř pátrají po bájném Bigfootovi. 
V příběhu Věž slz Indy vymění společnost dam za pomoc studenta Aleca Sutherlanda a společnými silami se pokouší očistit jméno svého bývalého profesora. Tedy najít jednu z devíti věží, kde má sídlit nebezpečný mág. 
Tato legenda Indyho provází i v dalším příběhu, Dvojí hra, kde ho honba za proradnou zlodějkou a Šamašovým okem dovede až na Orkneje ke střetu právě s jedním z těchto mágů.

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Linda Grant
Linda Grant
Scénář
David Michelinie
David Michelinie
Scénář
Steve Ditko
Steve Ditko
Kresba
Bret Blevins
Bret Blevins
Kresba
Zobrazit více

Komentáře uživatelů

gumidekmedvidek
Offline

Třetí díl řady omnibusů s Indiana Jonesem je opět ta klasika v komiksu. Větší klasické komiksové dobrodružství si nedovedete ani představit. Jedná se sice o kratké příběhy, které se tváří jako episody seriálu, ale svou atmosférou i nenáročným pojetím zaujme téměř jakehokoliv čtenáře, který má alespoň trochu cit pro tohoto hrdinu s kloboukem a bičem.

(22. září 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Indiana Jones Omnibus: The Further Adventures, Vol. 3
Druh Omnibus
Žánr Dobrodružný
Série Indiana Jones Omnibus (2011)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 19/06/2013
Originální vydavatelství Dark Horse Comics
Datum vydání v zahraničí 09/03/2010
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Linda Grant
Scénář: David Michelinie
Kresba: Steve Ditko
Kresba: Ricardo Villamonte
Kresba: Bret Blevins

Typ vazby

Vázaná

Formát 160x235mm
Počet stran 336
Tisk barevný
Cena 890.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 7. února 2013
Naposledy editováno 12. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku