87.3%
Batman R.I.P.
87.3%
-- %
Extérní hodnocení

V Gothamu vládne klid a zdá se, že by Bruce Wayne mohl svého boje se zločinem v masce Batmana zanechat a oddávat se radostem života v náručí Jezebel Jet. Setkání s Jokerem v Arkhamově léčebně mu však naznačí, že se ve městě objevil nový zloduch, který mu hodlá usilovat o život. Batman netuší, zda se pod názvem Černá rukavice skrývá jednotlivec či skupina, vše ale nasvědčuje tomu, že půjde o mimořádně silného protivníka.

Obsah

V Gothamu vládne klid a zdá se, že by Bruce Wayne mohl svého boje se zločinem v masce Batmana zanechat a oddávat se radostem života v náručí Jezebel Jet. Setkání s Jokerem v Arkhamově léčebně mu však naznačí, že se ve městě objevil nový zloduch, který mu hodlá usilovat o život. 

Batman netuší, zda se pod názvem Černá rukavice skrývá jednotlivec či skupina, vše ale nasvědčuje tomu, že půjde o mimořádně silného protivníka. Boj s Černou rukavicí zavede Batmana do míst natolik odlehlých, že je dosud neměl možnost prozkoumat - do hlubin vlastního já. 

Nejtemnější hodina Temného rytíře

Tréninkem ducha, těla i duše dosáhl Batman vrcholu lidských schopností. Ale i největší detektiv světa má své meze - a nyní proti němu stojí nepřítel, který přesně ví, kde jsou. 

O tomto záhadném a smrtelně nebezpečném protivníkovi je známo jen to, že si říká Černá rukavice a že Temného rytíře zamýšlí naprosto zničit. Hodlá Batmana nenávratně zlomit a použít k tomu jedinou zbraň, proti které je bezmocný: jeho vlastní mysl. 
Po napadení Černou rukavicí se Batman usilovně snaží zachovat si zdravý rozum, mezitím však nesourodá skupina groteskních zločineckých bossů podnikne útok na Gotham City a jeho ochránce. A aby byl obraz zkázy a vražedného šílenství dokonán, vypustí z Arkhamovy léčebny i Jokera. 

Má-li Temný rytíř přežít a zachránit všechno, co je mu drahé, musí se ponořit do svého nitra hlouběji, než se kdy vydal. Až ale odhalí pravdu o Černé rukavici, dokáže ještě najít cestu zpět? 

BATMAN R.I.P. přináší v jednom svazku úspěšný příběh scénáristy Granta Morrisona a výtvarníků Tonyho S. Daniela, Lee Garbetta, Sandu Florey a Trevora Scotta. Tato šokující sága, která zásadně mění pohled na Batmana i na Jokera, je povinnou četbou pro všechny příznivce Temného rytíře.

„Tak dobrý, jak jen superhrdinský komiks může být.“

-IGN

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Batman #676-683 a začátek komiksu DC Universe #0

Autoři

Grant Morrison
Grant Morrison
Scénář

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

Grayson
Offline

\\\\To,co se chystáme udělat,bude umělecké dílo.\\\\Brilantní příběh s atmosférou temnou jako Batmanova kápě.Dokonalé jak po scenáristické,tak po ilustrátorské stránce.Morrison ve vrcholné formě.Nádhera!

(18. července 2014)
batcat
Offline

Pribeh ma vela detailov a je krasne prepracovany, ale obcas mi vadia naozaj sialene momenty, ktore mohli byt pouzite ovela lepsie. Obcas su momenty z minulosti batmana naozaj prehnane a vobec nie su vhodne.

(28. prosince 2013)
Morzael
Offline

Geniální dílko, které Vám předvede, proč je Temný rytíř tak skvělá postava. Od scénáře přes kresbu a coloring je to skvost, který v tomto nádherném českém provedení nesmí chybět ve Vaší knihovně!

(22. dubna 2013)
Const.ex
Offline

Upozorňuji, že nehodnotím tímto Morrisonův run (respektive tuto část), ale české vydání R.I.P. Protože pokud vydavatel předhodí českým čtenářům tuto komiksovou knihu bez vydání předchozího svazku Black Glove, tak opravdu nevím, co BBart očekávali... tento svazek doporučuji pouze netopýřím fandům, kteří mají celý run prostudovaný a chtějí mít české vydání na poličce. Moje subjektivní hodnocení jako fanouška je 5/5, ale v českém neerudovaném háječku si to nezaslouží více jak 3/5

(24. srpna 2013)
Batman
Offline

Tohle není komiks, ale umělecké dílo.Co víc Vám k tomu mám říct?Snad jen to že si před přečtením nastudujte Morrisona, přečíst by to šlo asi i bez toho ale myslím že celkový dojem by byl o hodně slabší.

(28. srpna 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman R.I.P.
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Batman (2004)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 03/04/2013
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 22/06/2010
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Grant Morrison
Kresba: Tony S. Daniel

Typ vazby

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 224
Tisk barevný
Cena 599.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 7. února 2013
Naposledy editováno 26. února 2016

Najdete nás na Facebooku