--
Persepolis

The Complete Persepolis

--

Souborné vydání nejuznávanějšího a nejúspěšnějšího grafického románu Persepolis, který je první íránský komiks všech dob… i když napsaný a nakreslený v Paříži. Marjane Satrapiová sepsala, či vlastně sekreslila vlastní život. Ten její je ale mnohem exotičtější: popisuje dětství a dospívání v Íránu za dob islámské revoluce a za války s Irákem. A protože je to příběh paličaté, silné osobnosti, která si vždycky vede svoje, ale která žije v tuhém ideologickém režimu nesnášejícím odlišný názor, je to samozřejmě i příběh o rebelanství a o svobodě.

Obsah

Souborné vydání autobiografického příběhu, v němž se s autorkou přenesete do jejího dětství a dospívání, do doby islámské revoluce v Íránu a do doby, kdy její vlast válčila s Irákem.

Persepolis je první íránský komiks všech dob… i když napsaný a nakreslený v Paříži.

Ve Francii žijící, ale v Íránu narozená autorka nás nejdříve provede svým dětstvím stráveným v Teheránu za doby islámské revoluce a války s Irákem a dále líčí svůj pobyt na francouzském gymnáziu ve Vídni, následný návrat do vlasti, poslední pokus sžít se s režimem, který nemůže mít pro samostatné osobnosti jejího typu, navíc ženského pohlaví, pražádné pochopení, a svůj definitivní odchod do Francie. Zatímco hlavním tématem první části byl život v totalitním režimu, ve druhé je jím tedy to, jak se člověk v takovém režimu vychovaný vyrovnává s náhle nabytou svobodou: tedy další téma, které mnozí Češi důvěrně znají.

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Marjane Satrapi
Marjane Satrapi
Kresba/Scenář

Komentáře uživatelů

Bez komentáře
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Complete Persepolis
Druh Román
Žánr Drama
Série Persepolis (2006)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 03/04/2013
Originální vydavatelství --
Datum vydání v zahraničí 30/10/2007
Vazba Pevná
Autoři Kresba/Scenář: Marjane Satrapi

Typ vazby

Vázaná

Formát 160x235mm
Počet stran 344
Tisk černobílý
Cena 599.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 16. března 2013
Naposledy editováno 13. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku