90.0%
Banda 1: Karty jsou rozdaný

The Boys, Vol. 1: Name of the Game

90.0%
-- %
Extérní hodnocení

Ve světě, kde se oblohou prohánějí hrdinové v kostýmech a maskovaní mstitelé se plíží nocí, musí někdo dohlédnout na to, aby si „supráci“ moc nevyskakovali. A taky že dohlédne. Billy Řezník, Hughík, Mateřský mlíko, Francouz a Ženská jsou Banda: tým velmi nebezpečných individuí, operující pod CIA, z nichž každý je odhodlán bojovat proti nejnebezpečnější síle na Zemi – totiž supersíle. Některé superhrdiny je nutné sledovat. Některé je nutné krotit. A některé z nich – čas od času – je nutné prostě smáznout.

Obsah

TOHLE BUDE BOLET

Ve světě, kde se oblohou prohánějí hrdinové v kostýmech a maskovaní mstitelé se plíží nocí, musí někdo dohlédnout na to, aby si „supráci“ moc nevyskakovali. A taky že dohlédne.

Billy Řezník, Hughík, Mateřský mlíko, Francouz a Ženská jsou Banda: tým velmi nebezpečných individuí, operující pod CIA, z nichž každý je odhodlán bojovat proti nejnebezpečnější síle na Zemi – totiž supersíle. Některé superhrdiny je nutné sledovat. Některé je nutné krotit. A některé z nich – čas od času – je nutné prostě smáznout. 

Tehdy přichází chvíle pro Bandu. 

Pusťte se do nové kontroverzní série od scenáristy Gartha Ennise (Preacher) a kreslíře Daricka Robertsona (Transmetropolitan), jehož první kniha je doplněna úvodem od Simona Pegga (Soumrak mrtvých) a dosud neviděnými náčrty.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

The Boys #1-6

Autoři

Garth Ennis
Garth Ennis
Scénář

Komentáře uživatelů

Morzael
Offline

Skvělý scénář, kresba, zajímavý nápad, sympatické postavy, je to zkrátka Ennis, ale něco mi tam ještě chybělo, abych tomu mohl dát plný počet. Nepochybuji ovšem, že ho u mě Ennis dosáhne dalšími díly...

(20. února 2013)
TonyT
Offline

Tak tohle je opravdu skvělá záležitost. Preacher (Vertigo) a Banda ( Dynamite Entertainment) jasně ukazují že Garth Ennis je jednoznačně nejlepší pokud ma volnou ruku a nemusí se krotit pod taktovkou megaspolečností jako Marvel (veskrze průměrný Punisher) nebo DC ( Hitman). Ano Ennis rozhodně svým stylem už nepřekvapí, ale zato ho dovedl k naprosté dokonalosti. Komiks Banda se čte opravdu sám, děj svižně odsípá, hlavní postavy jsou v rámci možností sympatické a zajímavé, zápletka je originální a neotřelá a navíc příběh nabídne i mnohá zamyšlení. Jako bonus alespoň z mého subjektivního pohledu je zde odstraněna pro mě citelná vada mnohých klasických Ennisovek a tou je trochu slabší kresba viz. Steve Dillon (Preacher) nebo John McCrea (Hitman). Tady má celou sérii na svědomí vynikající Darick Robertson (Transmetropolitan) takže osobně jsem vrněl blahem. Je mi trochu záhadou že přestože se Ennisovkám u nás obecně daří tak Banda má přesně opačný problém. Rozhodně tedy touto cestou všem fanouškům Gartha Ennise, všem co mají superhrdinů plné zuby a všem co mají rádi dobré a originální příběhy tenhle komiks doporučuji. Této série by byla opravdu škoda. PS: ty superhrdinové jsou tu vážně úplný hovada ;-)

(29. června 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Boys, Vol. 1: Name of the Game
Druh Román
Žánr Akční
Série Banda (2013)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 13/02/2013
Originální vydavatelství --
Datum vydání v zahraničí 26/08/2007
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Garth Ennis
Kresba: Darick Robertson

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 152
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)
Následující
Banda 2: Nakládačka

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 14. ledna 2013
Naposledy editováno 11. března 2016

Najdete nás na Facebooku