96.4%
Království tvé
96.4%

Temný epos o budoucnosti přelidněné novými superhrdiny, které je prakticky nemožné kontrolovat. Jak daleko až může dojít konflikt nových a starých superhrdinů… a především, má v tomhle klání vůbec šanci lidská rasa? Jeden z nejlegendárnějších a nejlépe kreslených komiksů v dějinách žánru.

Obsah

Temný epos o budoucnosti přelidněné novými superhrdiny, které je prakticky nemožné kontrolovat. Jak daleko až může dojít konflikt nových a starých superhrdinů… a především, má v tomhle klání vůbec šanci lidská rasa? Jeden z nejlegendárnějších a nejlépe kreslených komiksů v dějinách žánru.

Geniální malíř Alex Ross už své kvality českým čtenářům předvedl - podle scénáře Kurta Busieka vylíčil prostřednictvím svých fotorealistických kreseb dějiny nakladatelství Marvel. V knize Království tvé naopak obrací pohled vpřed a pod vedením Marka Waida spřádá temný epos o budoucnosti přelidněné novými a prakticky nezvladatelnými superhrdiny. Jak daleko až může dojít konflikt nových a starých superhrdinů... a především, má v tomhle klání vůbec šanci lidská rasa?

Králoství tvé je jeden z legendárních a bez nadsázky nejlépe nakreslených komiksů v dějinách žánru. Tento komiks získal pět Eisnerových a Harveyho cen, včetně za nejlepší minisérii a nejlepšího výtvarníka.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Kapitoly:

I. Podivný návštěvník

II. Pravda a spravedlnost

III. Vysoko na obloze

IV. Nekonečná bitva

 

Obsahuje:

Kingdom Come #1-4

Autoři

Mark Waid
Mark Waid
Scénář
Alex Ross
Alex Ross
Kresba

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

spiderbat
Offline

Jen bych doplnil že se příběh dočkal volných pokračování s názvy KINGDOM a THY KINGDOM COME.

(18. června 2013)
Orlok
Offline

Nadhera neni viac co dodat!

(1. května 2013)
Mr.FREAKE
Offline

Epos o mítických "polobohoh" v grafickomhiperrealistickom spracovaní Alexy Rossa... Ale úprimne mi tam vadila tá Biblickosť.

(12. dubna 2013)
S4TW
Offline

Už jen kvůli kresbě bych dal plný počet bodů. Alex Ross je z mého pohledu suverénně nejlepší komiksový kreslíř vůbec. Jeho neuvěřitelně realistická, detailní a živá kresba mě uchvátila již v knize Zázraky a zde mě opět usvědčila. Naprostá vizuální onanie, krása, nádhera. Nicméně musím pochválit i velmi povedenou práci Waida, který napsal skvělý scénář. Jedná se o filozofičtější superhrdinský komiks, který nastiňuje několik otázek, jako třeba, zdali jsou superhrdinové vůbec zapotřebí, kdo škodí víc, jestli oni či lidé atp. Tohle téma mám moc rád, skrývá se v něm několik přímých, ale i nepřímých otázek a člověk tam objeví spoustu zajímavostí i třeba při druhém či třetím čtení. Provázanost s biblickými otázkami dodávají na epičnosti. Určitě se jedná o těžší čtivo, ale i fanoušci přímočaré, velkolepé akce plné výbuchů a drsných bitev, si přijdou na své. Všechny postavy jsou výborně napsané, krásně se pohybují na hraně mezi lidstvím a božstvím. Hrozně moc mě překvapilo to, jak se mi líbila postava Supermana, která mě vůbec poprvé uchvátila (ze všech médií). Celkově se jedná o povinnou komiksovou (já tvrdím nejen komiksovou) četbu. Zpracování, jako krásná vazba, bonusy či lettering, to už jsou jen příjemné bonusy. TOP kniha!

(1. ledna 2018)
nightwing
Offline

Upřímně řečeno tohle byl vážně skvělý komiks. Příběh i kresba mi dokonale seděla. Námět paráda zkrátka další zajímavý kousek do mé sbírky tomuto komiksu ne jde dát nic jiného než 5z5

(14. června 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Kingdom Come
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Elseworlds (2006)
Vydavatelství v ČR Crew
BB art
Datum vydání v ČR 20/09/2006
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 01/03/1998
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Mark Waid
Kresba: Alex Ross

Typ vazby

Vázaná

Formát 173x264mm
Počet stran 232
Tisk barevný
Cena 690.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 4. března 2012
Naposledy editováno 12. března 2016

Najdete nás na Facebooku