100.0%
Hellboy 07: Pražský upír a další povídky
100.0%
-- %
Extérní hodnocení

Již posedmé se do rukou našich čtenářů dostává knižní vydání osudů odpadlého démona, Hellboye. Kniha „Hellboy #7: Pražský upír a další povídky“, obsahuje sedm fantaskních příběhů. Poprvé všechny nekreslil sám Mike Mignola, ale ke všem napsal scenáře. Titulní povídku Pražský upír (inspirovanou jeho pobytem v Praze během natáčení filmů Blade II a Hellboy) nakreslil P. Craig Russell, známý českým čtenářům z comicsového zpracování knihy Neila Gaimana Koralína. Znalci našeho hlavního města ocení velkou snahu o autentičnost, kdy Russell použil Mignolovy fotografie pro nakreslení různých pražských zákoutí a památek.

Obsah

Již posedmé se do rukou našich čtenářů dostává knižní vydání osudů odpadlého démona, Hellboye. Kniha „Hellboy #7: Pražský upír a další povídky", obsahuje sedm fantaskních příběhů. Poprvé všechny nekreslil sám Mike Mignola, ale ke všem napsal scenáře. Titulní povídku Pražský upír (inspirovanou jeho pobytem v Praze během natáčení filmů Blade II a Hellboy) nakreslil P. Craig Russell, známý českým čtenářům z comicsového zpracování knihy Neila Gaimana Koralína. Znalci našeho hlavního města ocení velkou snahu o autentičnost, kdy Russell použil Mignolovy fotografie pro nakreslení různých pražských zákoutí a památek.
Nejdelší povídkou v knize je povídka Makoma, kterou spolu s Mignolou nakreslil slavný Richard Corben. Poutavé zpracování africké legendy, vyprávěné starodávnou mumií jakoby předznamenávalo další Hellboyovy osudy a jak je u celé série Hellboy typické, zasazuje další dílek do velkolepé skládačky, kterou Hellboy je.
Přestože Hellboy nepatří mezi díla řešící važné problémy a stále se tváří jako neškodná zábava, často se závažných témat dotýká. Trollí čarodějka, která k nám promlouvá v úvodu, poradí Hellboyovi jak na trolly, ghůl na hřbitově recituje anglickou poezii 18. století, Héraklés nám poodhalí svou duši a dozvíte se o podivném démonovi z malajských pověstí - Penanggalan.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Hellboy: The Penanggalan

Hellboy: The Hydra and The Lion

Hellboy: The Troll-Witch

Hellboy: Dr. Carps Experiment

Hellboy: The Ghoul

Hellboy: The Vampire of Prague

Hellboy: Makoma #1-2

Autoři

Mike Mignola
Mike Mignola
Kresba/Scenář

Postavy

Komentáře uživatelů

Pnak13
Offline

Tieto Hellboyove poviedky ma strašne bavia. Mignolova kresba je úchvatná a každý príbeh má vďaka tomu svoje tajomno. Hellboy je záruka, ktorá nesklame.

(18. března 2013)
Damien
Offline

Paráda. Viz. má recenze.

(29. března 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Hellboy: The Troll Witch and Others
Druh Román
Žánr Horor
Série Hellboy (2002)
Vydavatelství v ČR Comics Centrum
Datum vydání v ČR 2010
Originální vydavatelství Dark Horse Comics
Datum vydání v zahraničí 03/10/2007
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Kresba: Philip Craig Russell
Kresba: Richard Corben
Kresba/Scenář: Mike Mignola

Typ vazby

Brožovaná

Formát 154x230mm
Počet stran 144
Tisk barevný
Cena 299.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná

Formát 154x230mm
Počet stran 144
Tisk barevný
Cena 599.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Damien
Vloženo 31. srpna 2010
Naposledy editováno 4. května 2015

Najdete nás na Facebooku