90.0%
Mýty 02: Farma zvířat
90.0%

Mýty všech zemí, spojte se! Od té doby, co Nepřítel vyhnal Mýty z jejich původní vlasti, žijí ty nehumanoidní z nich na Farmě na severu státu New York, skrytí před všetečnými zraky lidí. Nyní ovšem po mnoha stech letech izolace doutná na Farmě revoluce. Rozdmýchává ji štvavá rétorika Zlatovlásky a třech malých prasátek. A když Sněhurka a její sestra Růženka náhodou odhalí jejich plán osvobodit původní vlast, jsou komisaři na Farmě připraveni umlčet je...a to jakýmikoli prostředky!

Obsah

Mýty všech zemí, spojte se!
Od té doby, co Nepřítel vyhnal Mýty z jejich původní vlasti, žijí ty nehumanoidní z nich na Farmě na severu státu New York, skrytí před všetečnými zraky lidí.
Nyní ovšem po mnoha stech letech izolace doutná na Farmě revoluce. Rozdmýchává ji štvavá rétorika Zlatovlásky a třech malých prasátek. A když Sněhurka a její sestra Růženka náhodou odhalí jejich plán osvobodit původní vlast, jsou komisaři na Farmě připraveni umlčet je... a to jakýmikoli prostředky!
V této knize najdete další pět sešitů jedné z nejúspěšnějších a nejoriginálnějších komiksových řad současnosti a zjistíte, že i pohádkové bytosti jsou postavy z masa a krve... případně dřeva a barvy.

Nakladatelství Netopejr vydává druhý díl skvělé série Mýty, ve které se emigrovavší pohádkové bytosti usídlily v New Yorku. Každá kniha je laděná do trochu jiného stylu, takže zatímco první díl byl klasická detektivka, tentokrát půjde spíš o revoluční drama. Ne všichni jsou si totiž rovní. Někteří jsou si rovnější. Lidské mýty si mohou klidně chodit po ulicích New Yorku, ale veškeré zvířecí pohádkové bytosti, od tří prasátek až po ošklivé kačátko, jsou zavřené na Farmě zvířat, bez možnosti úniku. A tak se tam, pod vedením šílené Zlatovlásky (ze které soužití s třemi medvědy udělalo politickou aktivistku), připravuje krvavá revoluce. A v cestě převratu stojí pouze Růženka, která byla na Farmu "odklizena" po maléru z prvního dílu.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Fables #6-10

Autoři

Bill Willingham
Bill Willingham
Scénář

Komentáře uživatelů

Const.ex
Offline

Příběhově určitě o chlup lepší než první díl. Willingham to začíná držet pevně v rukou. Jen stále přetrvává pocit "nevyužitelnosti" všeho, co svět Mýtů nabízí. Příběh FARMY ZVÍŘAT by se dal, oproti Legendám v Exilu, natáhnout minimálně na dvojnásobek a stále by to bylo hutné počtení. Ale takhle to vidíme trochu z kouzelného, když né rychlíku, tak spěšného vlaku určitě. Mark Buckingham odvádí asi tak stejnou práci jako Lan Medina, ale musím uznat, že k FARMĚ určitě sedí víc.

(11. února 2013)
jh666
Offline

Tahle série mě naprosto dostala. Farma zvířat je skvělé pokračování. Nechybí akce ani zajímavé zvraty. Inspirace Orwellem je znát, ale už podle názvu je vidět, že je to naprosto záměrné. Jsem rád za větší seznámení s novou komunitou Mýtů. Jedinou výtku bych měl jedině k malému prostoru Wolfiho. První díl mě sice bavil víc po stránce scénáře, ale tady byla dokonal kresba, takže spokojenost.

(29. června 2015)
karl173
Offline

Znovu mě Mýty bavili a přesvědčili mě že o tuhle sérii se teď budu více zajímat. Příběhově se ale jednalo o trošku slabší díl než ten první. Nápad s revolucí a všechny ty zvířata na farmě nabízeli velký potenciál, který si autor nechal trochu stranou a šetřil s ním. Čte se to opět skvěle a má to výborné tempo, ale podle mě mohl sem tam autor trochu zpomalit a více to zdramatizovat. To se bohužel nestalo, ale vzhledem k tomu kolik tento svět může ještě dát a kolik knih je, věřím že si autor zkrátka schovává hodně ještě do budoucna. Kresba jede ve stejném duchu jako v prvním díle a komu sedla bude potěšen i zde. I přesto že se nejedná až o tak velkou pecku jsem i tak velmi bavil a dávám pěkných 80%

(30. června 2018)
Morzael
Offline

Skvělá akční i nápaditá kniha, kde se podíváme do druhého Mýtického tábora v exilu plného mluvících zvířat, zákeřných prasat, spících obrů a manipulativních blondýnek. Místo nudného seznamovacího dílu se pouštíme rovnou po hlavě do akce, čekejte neočekávané, protože tady jste ve světě Mýtů. (Oceňuji narážku na Pána much).

(17. srpna 2014)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Fables: Animal Farm
Druh Román
Žánr Fantasy
Série Mýty (2008)
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 01/12/2009
Originální vydavatelství Vertigo
Datum vydání v zahraničí 01/08/2003
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Bill Willingham
Kresba: Mark Buckingham

Typ vazby

Brožovaná

Formát 165x255mm
Počet stran 128
Tisk barevný
Cena 389.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti baffman
Vloženo 6. prosince 2012
Naposledy editováno 21. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku