94.3%
Mýty 01: Legendy v exilu

Fables: Legends in Exile

94.3%

V New Yorku existují čtvrti, obsazené nejrůznějšími komunitami – od Číňanů až po Italy. O všech se ví. Ovšem jedna čtvrť je přece jen trochu jiná. Bydlí v ní Mýty. Emigranti z okupovaného pohádkového světa. Bytosti, které známe jen z dětských knížek, žijí inkognito mezi normálními lidmi a mají jeden velmi nepohádkový problém. Vraždu.

Obsah

V New Yorku existují čtvrti, obsazené nejrůznějšími komunitami – od Číňanů až po Italy. O všech se ví. Ovšem jedna čtvrť je přece jen trochu jiná. Bydlí v ní Mýty. Emigranti z okupovaného pohádkového světa. Bytosti, které známe jen z dětských knížek, žijí inkognito mezi normálními lidmi a mají jeden velmi nepohádkový problém.
Vraždu.
Vraždu, která může zničit celou mýtickou komunitu.
Vraždu Šípkové Růženky, která... v rozporu s pohádkami... nežila šťastně až na věky.

V knize Mýty: Legendy v exilu najdete pět prvních sešitů jedné z nejúspěšnějších a nejoriginálnějších komiksových řad současnosti a zjistíte, že i pohádkové bytosti jsou postavy z masa a krve... případně dřeva a barvy.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:
Fables #1-5

Psaný příběh "A Wolf in the Fold"

Autoři

Bill Willingham
Bill Willingham
Scénář
Lan Medina
Lan Medina
Kresba

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Příběh v této knize sice není kdoví jak originální a svým způsobem se toho zase tolik v knize nestalo. Ale to zpracování je tak bravurní, že jsem si to zkrátka užil. Převedení pohádkových postav do dospělého světa vyšlo na jedničku a navíc vztahy či rozhovory mezi nimi jsou parádní. Autorovi se zkrátka výkop do této série velmi povedl a mě si tahle série ihned získala. Zkrátka se mi autor trefil do noty. Co se týče kresby, ta se mi zprvu moc nezdála, ale po přečtení několika stránek se mi postupně začala dostávat pod kůži a ve výsledku jsem s ní velmi spokojený. Jediné co má tahle kniha špatně je bohužel její krátkost a zkrátka i po příběhové stránce se jedná jen o takovou jednohubku, ale zato setsakramensky povedenou jednohubku. A proto nakonec musím hodnotit za 5 hvězd převedených z 85%.

(26. června 2018)
Pau
Offline
Pau

Výborný nápad s pohádkovými postavami, vtipné pasáže, prostředí dnešního syrového světa, skvělá zápletka, trocha politiky a lidských vztahů. Jsem ráda, že se mi dostala do rukou. Podle mě by si komiks zasloužil možná o něco lepší obálku, ale kvůli obálce jsem ji nečetla :)

(8. září 2014)
Const.ex
Offline

Určitě parádní a hlavně "nevšední" počtení. Jen se To občas trochu vleče. Neříkám, že Bill Willingham neumí vymyslet zajímavé věci, ale dát to vše dohromady, už mu jde v Legendách v exilu někdy trochu ztuha. Co se Medinovi kresby týče, tak ta mě naopak přišla až "moc všední" až nudná (možná navození této kontradikčnosti byl autorův záměr), ale prostě kresba nedává příběhu žádnou přidanou hodnotu. Až sem občas měl pocit, že panely jsou jen otrocky kresleny dál a dál, aby to vše hlavně už došlo konce. Ale i přes tyto porodní komplikace, je první kniha Mýtů rozhodně zajímavější a hodnotnějším počtením, než na co normálně narazíte.

(11. února 2013)
Morzael
Offline

Tak toto se mi moc líbilo. Mýtický fantasy svět, kde se potkávají charaktery, o kterých jsme četli v knihách nebo slýchali v pohádkách. To vše spojeno do zajímavě politicky strukturované společnosti ve stínu vážnějšího problému. A pak přichází na řadu samotná detektivní zápletka. Pěkné, moc pěkné. Ty Eisnery si to opravdu zasloužilo.

(29. března 2013)
jh666
Offline

S Mýty jsem dlouho váhal a teď nechápu proč. Po první díle jsem naprosto nadšený. Willinghamovi se povedlo stvořit naprosto perfektní a výborně fungující svět. Jeho postavy jsou skvěle napsané a celé je to perfektně čtivé. Wolfi a Sněhurka jsou pak skvělá dvojka. Všechno podtrženo výbornou kresbou. ´´Pohádka´´ přidaná na konec potěšila. S přehledem 100 %

(26. června 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Fables: Legends in Exile
Druh Román
Žánr Fantasy
Série Mýty (2008)
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 12/05/2008
Originální vydavatelství Vertigo
Datum vydání v zahraničí 01/12/2002
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Bill Willingham
Kresba: Lan Medina

Typ vazby

Brožovaná

Formát 165x255mm
Počet stran 132
Tisk barevný
Cena 389.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)
Následující
Mýty 02: Farma zvířat

Systémové informace

Má na starosti baffman
Vloženo 5. prosince 2012
Naposledy editováno 21. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku