78.0%
JLA 1 – Liga spravedlnosti

JLA: The Deluxe Edition, Vol. 1

78.0%
-- %
Extérní hodnocení

Kritikou oceňovaný scenárista Grant Morrison (Final Crisis, All-Star Superman, Batman) otevírá v první knize JLA úplně novou kapitolu největšího superhrdinského týmu DC. Díky kresbě Howarda Portera (The Flash) a Johna Della (Birds of Prey) a s pomocí Marka Millara, Oscara Jimeneze a dalších nabízí tato kniha pořádnou dávku nonstop akce!

Obsah

Nový řád světa
Největší superhrdinové světa se opět jednou spojili, aby vytvořili nejmocnější tým planety! A právě včas, protože z vesmíru přilétá na Zemi tajuplný tým zvaný Hyperklan – se slibem, že zachrání lidstvo před ním samotným. Podezřívaví členové JLA však vyslídí jejich skutečné záměry a kolosální bitva o planetu může začít!
Kromě toho se do Ligy díky náboru dostane její nejneobvyklejší nový člen, horda vzbouřených andělů rozpoutá na Zemi válku a vrátí se jeden z nejstarších nepřátel Ligy… nebezpečnější než kdy předtím!
V první souborné knize JLA na vás čeká mimořádně populární restart JLA z pera proslulého Granta Morrisona a v kresbě Howarda Portera a Johna Della. Svou troškou do mlýna přispěli i Mark Millar, Oscar Jimenez a další a předmluvu k tomuto vydání napsal Eddie Berganza, skupinový redaktor DC.
Všemocní bohové, ochraňujte nás…
Tak nějak to přinejmenším musí běžné lidské populaci ve vesmíru DC připadat. Panteon největších superhrdinů světa – Superman, Batman, Wonder Woman, Flash, Green Lantern, Aquaman a Martian Manhunter – tvoří první obrannou linii Země před největšími hrozbami, kterým lidstvo čelí. Protože jsou to ty nejmocnější bytosti planety, představují sílu, se kterou se musí počítat – což ale nebrání tomu, aby na ně neustále neútočili mimozemští nájezdníci, vzbouření andělé nebo jejich nejnebezpečnější nepřátelé.
Kritikou oceňovaný scenárista Grant Morrison (Final Crisis, All-Star Superman, Batman) otevírá v první knize JLA úplně novou kapitolu největšího superhrdinského týmu DC. Díky kresbě Howarda Portera (The Flash) a Johna Della (Birds of Prey) a s pomocí Marka Millara, Oscara Jimeneze a dalších nabízí tato kniha pořádnou dávku nonstop akce!

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Grant Morrison
Grant Morrison
Scénář
Howard Porter
Howard Porter
Kresba

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

jh666
Offline

Morrison asi nebude můj šálek čaje, i když třeba jeho X-Meny mám rád. Liga spravedlnosti ale u mě s tou pozdější z New52 prohrává na plné čáře. Některé příběhy jsou lepší, především pátý sešit, a pak příběh s mladým Green Arrowem. Naproti tomu úvodní Hyperklan a poslední příběh jsou maximálně průměrné a příběh s anděli je katastrofa. Alespoň se to ale nehemží tolika odkazy na Silver Age jako Batman, který je zde mimochodem rozhodně nejlépe psaná postava. Kresba mě sice nenadchla, ale ani neurazila, i když Superman s dlouhými vlasy je divný. A když už jsem u toho Supermana, proč je sakra půlku knihy modrý? Tady by stránka s vysvětlení opravdu bodla. 50 %

(26. července 2016)
Elhonzo
Offline

Akcí nabitý příchod JLA do našich krajů , většina příběhů je docela dobrá a kresba taky nedělá ostudu. Jen by to chtělo víc Batmana , jinýho GL (Kylea jsem nikdy moc nemusel) a místo Aquamena Green Arrowa a je to tým dle mých představ .

(25. února 2013)
Batman
Offline

Paráda, Morrison opět nezklamal.Příběhu a kresbě nemám co vytknout.Jen bych uvítal jiné složení týmu a trochu více Batmana, za tohle bod dolů ale jinak,jak už jsem psal, nemám co vytknout.

(29. srpna 2013)
bane
Offline

Skvělý, akcí nabitý komiks s parádní kresbou, shází mu sice víc originálních dějových zvratů, což mu, ale zas tak moc na kvalitě neubírá. Se složením týmu nemám problém i když, by asi bylo na místě víc prostoru pro Batmana. S komiksem jsem spokojený je to dobrá akční podívaná, která potěší.

(23. listopadu 2013)
The First Robin
Offline

Střípky ze života legendární party. Zajímavá kresba (hlavně Supermanovi vlasy dostaly zabrat :-)). Příběhy mají začátek, gradaci a většinou i dobrou pointu. Jen bych stejně jako kolega Elhonzo uvítal jiného GL a poněkud méně Aquamana. Jinak skvělá práce. Zhltnul jsem ho za jeden večer :-)

(15. července 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název JLA: The Deluxe Edition, Vol. 1
Druh Omnibus
Žánr Superhrdinský
Série JLA (2012)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 12/12/2012
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 04/08/2011
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Grant Morrison
Kresba: Howard Porter

Typ vazby

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 256
Tisk barevný
Cena 690.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 30. listopadu 2012
Naposledy editováno 13. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku