100.0%
Swamp Thing – Bažináč 3: Prokletí
100.0%

Pod termínem „Americká gotika“ si obvykle představíme přísného chlápka s vidlemi a jeho neprovdanou dceru. Ale soubor Moorových povídek o Bažináčovi, známých pod tímto jménem, obnáší větší hrůzy než nějaké vidle: vodní upíry, vlkodlaky, sériové vrahy a zombie. Žádná hororová klišé, v Moorově podání z nich jde opravdu strach. A kdo bude Bažináčovi průvodcem do amerického srdce temnoty? Jistý John Constantine…

Obsah

Pod termínem „Americká gotika“ si obvykle představíme přísného chlápka s vidlemi a jeho neprovdanou dceru. Ale soubor Moorových povídek o Bažináčovi, známých pod tímto jménem, obnáší větší hrůzy než nějaké vidle: vodní upíry, vlkodlaky, sériové vrahy a zombie.

Žádná hororová klišé, v Moorově podání z nich jde opravdu strach. A kdo bude Bažináčovi průvodcem do amerického srdce temnoty? Jistý John Constantine… čaroděj v trenčkotu, který se poprvé objevil právě v Bažináčovi. A získal si takovou popularitu, že později dostal vlastní titul – Hellblazer.

„Jsem pěkný hajzlík. Zeptejte se, koho chcete.“

Těmito slovy se Bažináčovi představí čaroděj John Constantine alias Hellblazer a vyšle ho na objevitelskou cestu, která jej zavede od nejtemnějších končin Ameriky po samé kořeny jeho dlouho skrytého dědictví.

Tato klasická sága od legendárního tvůrčího týmu v čele s Alanem Moorem, Stephenem Bissettem, Johnem Totlebenem a Rickem Veitchem redefinovala Bažináče jako mocného elementála s potenciálem stejně ohromným jako Země sama.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Swamp Thing #35-41

Autoři

Alan Moore
Alan Moore
Scénář
John Totleben
John Totleben
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

47
Offline
47

Mám to písať znova?....Tretie pokračovanie Bažináča je opať skvost....Nukeface,Bažináčove objavovanie svojich schopností,Vodní upíri,Vlkolak a Constantine....Moorove nápady sú opať svieže,napínavé a nepostrádajú jeho jedinečný štýl.Bissetova a Totlebenova kresba temné a hororové príbehy výborne vystihuje.....7z5

(26. ledna 2015)
raenius
Offline

Tenhle díl nesmí ujít žádnému fandovi Johna Constantina. Příběh opět úžasný. Temné eso DC Swamp Thing opět podráždí vaše komiksové chuťové pohárky... Skvělý scénář od A.Moore = záruka kvality.

(5. března 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Swamp Thing, Vol. 3: The Curse
Druh Román
Žánr Horor
Série Swamp Thing – Bažináč (2003)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 23/11/2011
Originální vydavatelství Vertigo
Datum vydání v zahraničí 01/12/2000
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Alan Moore
Kresba: Stephen Bissette
Kresba: John Totleben

Typ vazby

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 192
Tisk barevný
Cena 499.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 26. října 2012
Naposledy editováno 2. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku