93.3%
Swamp Thing – Bažináč 1

Swamp Thing, Vol. 1: Saga of the Swamp Thing

93.3%

Alec Holland je mrtvý. Uhořel. Jeho duše však žije dál. A je zelená. Gigant Alan Moore převzal jednu z klasických comicsových postav a udělal z ní legendu. Příběhy zeleného monstra se z akčních dobrodružství změnily v atmosférické a ponuré horory, v "Sandmana z bažin".

Obsah

Alec Holland je mrtvý. Uhořel. Jeho duše však žije dál. A je zelená. Gigant Alan Moore (Watchmeni, Z pekla, Top Ten, Liga výjimečných) převzal jednu z klasických comicsových postav a udělal z ní legendu. Příběhy zeleného monstra se z akčních dobrodružství změnily v atmosférické a ponuré horory, v "Sandmana z bažin".

Monstra z dětských kreseb ožívají, po zemi kráčí ďábel, dává lidem rady do života a mrtví chodí mezi živými. Jediné, co stojí proti zlu, je něco, co možná kdysi bylo člověk. Americký jih nikdy nebyl nejdokonalejším místem pro život, teď se však stává dokonalým místem pro smrt.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Swamp Thing #20-27

Autoři

Alan Moore
Alan Moore
Scénář
John Totleben
John Totleben
Kresba
Rick Veitch
Rick Veitch
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

Morzael
Offline

Alan Moore rozjíždí svou temnou fantasy ságu čistě ve stylu, který je mu nejbližší. Scénář by byl vynikající i v literární podobě, nejen formou, ale i myšlenkami, které v sobě skrývá. Autor staví postavy příběhu proti lidským démonům (i pekelným) a hraje si tu podstatou lidství. Je to temné, dusivé, nehezké stejně jako bažina. Pokud máte Moora rádi, tak tohle je jedno z jeho nejlepších děl.

(26. října 2012)
47
Offline
47

Tento komiks ma celkom \\\\\\\\\\\\\\\"rozobral\\\\\\\\\\\\\\\"....vynikajúci hlavný hrdina,vyšperkované vedlajšie postavy a záporáci....Anton Arkán,rýmujúci démon,cameá superhrdinov DC.....čiernobiela kresba u mňa nje je naškodu...Moore sa s bažináčom pohral ako to len on ovláda...stupnica nestíha....9z5

(25. ledna 2015)
raenius
Offline

Úžasná sága, kterou čtete jedním dechem. První díl je černobílý, škoda, ale pokračování už je full color, takže se nenechte odradit. Temný bažináč vás rozhodně dostane na svou stranu a rozhodně zabaví na delší a opakované čtení.Jinak by to ani nebyl Alan Moore. Hvězdička dolů je za čb provedení. Pardon.

(5. března 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Swamp Thing, Vol. 1: Saga of the Swamp Thing
Druh Román
Žánr Horor
Série Swamp Thing – Bažináč (2003)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 20/11/2003
Originální vydavatelství Vertigo
Datum vydání v zahraničí 23/02/1998
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Alan Moore
Kresba: Stephen Bissette
Kresba: John Totleben
Kresba: Rick Veitch

Typ vazby

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 198
Tisk černobílý
Cena 390.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 26. října 2012
Naposledy editováno 2. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku