90.0%
Goon 01: Nic než utrpení

The Goon, Vol. 1: Nothin But Misery

90.0%
80.0%
Extérní hodnocení

Ten beze jména, páter monster, přišel před lety do města a založil gang mrtvých. Ani s nekonečnými rezervami vojáků nedokázal rozšířit svůj vliv na oblast ovládanou bossem Labraziem a jeho neporazitelným vymahačem, Goonem. Jestliže páter objeví Goonovo nejukrývanější tajemství, rovnováha sil se asi nejspíš navždy změní!? A můžete se vsadit, že překročí-li Goon hranice Lonely Street nevzejde z toho nic než utrpení.

Obsah

Ten beze jména, páter monster, přišel před lety do města a založil gang mrtvých. Ani s nekonečnými rezervami vojáků nedokázal rozšířit svůj vliv na oblast ovládanou bossem Labraziem a jeho neporazitelným vymahačem, Goonem. Jestliže páter objeví Goonovo nejukrývanější tajemství, rovnováha sil se asi nejspíš navždy změní!? A můžete se vsadit, že překročí-li Goon hranice Lonely Street nevzejde z toho nic než utrpení.

Mistrovský autorský comics Erica Powella v sobě mísí hororové prvky s drsností gangsterek a svérázným humorem inspirovaným Monty Pythons.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

The Goon #1-4

Autoři

Eric Powell
Eric Powell
Kresba/Scenář

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Tohle je především velmi zajímavé dílo, ve kterém se míchá hned několik žánru. Nejvýraznější jsou horror, gangsterka, komedie a fantasy. Je to komiks, který staví hodně na odkazech na různé filmy, písničky a vůbec populární kulturu (ovšem často vám může unikat pointa, neboť se jedná především o věci populární v USA – to nám částečně pomáhají řešit odkazy od CC, za což chválím). Goon je především řízek, který se s ničím a s nikým nepáře a když má aspoň malou záminku, tak mu rozbije držku, pak prohodí nějaký ten vtip a zase jede na novo. Skvěle mu sekunduje jeho společník Franky, který se mi možná líbil víc než samotný Goon. V podstatě všechny postavy se tu povedli, jsou zábavné, originální a na nich především tento komiks staví. Jednotlivé kapitoly na sebe navazují spíše vzdáleně, což mi možná malinko překáželo, jelikož zde není jeden ucelenější příběh. Všechny příběhy jsou v podstatě o jednom a tom samém, pokaždé tu je nějaký záhadný hajzl, kterého pak Goon zrube. Jako takový doplněk tu fungují vtipné parodie na reklamy. Musím uznat, že kresba je opravdu skvělá. Powellovi se povedlo vytvořit takový zajímavý guláš všemožných žánrů a spojit to do jednoho originálního světa plného zombie, vlkodlaků, kouzelníků, člověkoryb, atd. Určitě je to originální a zábavné, ale tak nějak jsem se v tom zatím úplně nenašel, zase tak vtipné to není, zase tak hororové to není, zase tak drsné to není a I tomu výslednému mixu prostě něco chybělo… snad mi rozumíte. Jednoduše musím přiznat, že jsem se bavil méně, než jsem čekal. Ovšem věřím, že kdyby tu byl jeden ucelený příběh, tak by to mohlo fungovat lépe.

(20. května 2015)
Cligue_
Offline

Goon je velmi zajímavé dílo s pěknou kresbou a špetkou humoru.Ale je to také dílo které každému nemusí \\\"padnout do ruky\\\".Jako třeba mě.V komikse mi vadily hlavně pravopisné chyby.(Jako třeba:místo on-von)atd.Každopádně se Powellovi se povedlo vytvořit takový zajímavý guláš všemožných žánrů a spojit to do jednoho originálního světa plného zombie, vlkodlaků, kouzelníků, člověkoryb, atd.

(30. listopadu 2015)
47
Offline
47

Tento komiks je dokonalá ukážka toho že žánrový guláš takýchto mega rozmerov najlepšie unesie komix.Goon miesi gangsterky,horror,fantasy a skutočne čierny a úchylný humor a darí sa mu to skvele.Príbehy na seba nadvazujú len voľne a možno je to tak lepšie...Powellov štýl rozprávania mi príde na moj v kus až moc priamočiary a jednoduchý ,takže skor epizódny dej je určite plus.Navyše sú príbehy skor oddychovka bez hlbších myšlienok,a to by jednoliatemu príbehu skor uškodilo.Škoda aj toho že cieľová skupina je niekde pod plnoletosťou,čo má za následok cenzúru nadáviek.Pri takto úchylnej paródii je to viac ako škoda.Kresba autora je parádna,dokonale sem sedí,no zas mi trochu vadilo že je trochu detská,miestami.Ku hromade odkazov ktoré sem Powell prepašoval asi len tolko že drvivá vačšina narážiek je zo zdrojov ktoré nepoznám a ani vysvetlivky čoho sa ktorý vtip týka nepomáha...So znalosťou toho z čoho si scenárista uťahuje by som sa určtie bavil viac.Bonusom sú skutočne úchylné reklamy.Škoda že príbehy sú stále to isté trochu inak,no slušne to zachraňuje doslova úchylne vtipné pojatie s humorom ktorý sa pred ničím nezastavý...hlavne v reklamách....4z5

(26. prosince 2015)
raenius
Offline

Špičkový komiks, který vám zaručí zábavu od první do poslední stránky a rozhodně neskončí na polici, ale bude čtený pořád dokola....Paráda. Viva Dark Horse, Viva Comics Centrum!!

(5. března 2013)
arrow
Offline

Super! Zombíci, magie, mutanti, Santa, bojící se vlkodlak a k tomu kupa šílenců, nechybí zde vážně nic a to ani humor a skvělá kresba. 95%

(27. dubna 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Goon, Vol. 1: Nothin But Misery
Druh Román
Žánr Horor
Série Goon (2012)
Vydavatelství v ČR Comics Centrum
Datum vydání v ČR 25/10/2012
Originální vydavatelství Dark Horse Comics
Datum vydání v zahraničí 20/10/2003
Vazba Pevná
Autoři Kresba/Scenář: Eric Powell

Typ vazby

Vázaná

Formát 158x239mm
Počet stran 144
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti TommyEmko
Vloženo 11. října 2012
Naposledy editováno 24. února 2016

Najdete nás na Facebooku