85.0%
Criminal 1

Criminal: Deluxe Edition, Vol. 1

85.0%
-- %
Extérní hodnocení

Leo Patterson je obezřetný profesionál s širokým odborným rejstříkem: kapesní krádeže, bankovní loupeže, přepadávání obrněných vozů. Jenže je možná dokonce až příliš obezřetný. Říkají o něm, že nikdy nevezme do ruky pistoli. Říkají o něm, že má strach. Říkají o něm, že je zbabělec. Ale teprve v případě ukázkově zpackaného loupežného přepadení, do něhož se zaplete spolu se zkorumpovanými policisty, se ukáže, že Leo nemá strach z vězení nebo ze smrti – ale z něčeho temnějšího, brutálnějšího... a daleko, daleko horšího.

Obsah

Poprvé a hned v reprezentativním vázaném vydání k nám přichází jedna z neoceňovanějších kriminálních sérií poslední dekády: Criminal Eda Brubakera a Seana Phillipse. Vítěz čtyř ocenění pro nejlepšího scenáristu, jakož i Eisnerovy ceny pro nejlepší novou sérii za rok 2007. 

Tato luxusní edice komiksu Criminal obsahuje první tři příběhy, Zbabělec, Lawless a Mrtví a umírající, spolu s mnoha bonusy, včetně esejí, ilustrací a článků popisujících okolnosti vzniku.

„S podporou Phillipsovy noirem nasáklé kresby Brubaker dokazuje, že je skutečným veršotepcem tohoto sice na první pohled obnošeného, ale v podstatě neomezeného a atmosférického žánru.“
-Entertainment Weekly

„Criminal je obdivuhodné dílo.“ Howard Chaykin (American Flagg, Black Kiss, The Shadow) „Nejlepší kriminální komiks všech dob...“ 
-Comic Book Resources

„... Naprosto přesný a nádherně nesmiřitelný.“ 
-Frank Miller (Sin City, 300, Návrat temného rytíře) 

Každý zločinec má svůj příběh. 

Leo Patterson je obezřetný profesionál s širokým odborným rejstříkem: kapesní krádeže, bankovní loupeže, přepadávání obrněných vozů. Jenže je možná dokonce až příliš obezřetný. Říkají o něm, že nikdy nevezme do ruky pistoli. Říkají o něm, že je zbabělec. Ale teprve v případě ukázkově zpackaného loupežného přepadení, do něhož se zaplete spolu se zkorumpovanými policisty, se ukáže, že Leo nemá strach z vězení nebo ze smrti – ale z něčeho temnějšího, brutálnějšího... a daleko, daleko horšího. 

Tracy Lawless si odsloužil v armádě svoje a teď se vrací domů. Ale do rodného města ho netáhnou nostalgické vzpomínky, ale pomsta. Někdo zabil jeho bratra. Někdo z vlastního gangu. A Tracy Lawless – tvrdý, brutální chlap s obličejem zohyzděným popáleninami – se vrací, aby se do bratrova bývalého gangu infiltroval a vraha vypátral. A zabil. Jenže nic není takové, jak se zdá. 

A nejsou to jen Leo a Tracy. I ostatní, kteří jsou zpočátku pouze vedlejšími postavami v jejich příbězích, mají svou historii, své osudy. Barman v putyce, kam Leo a Tracy chodí, dívka, kterou kdysi miloval, Tracyho násilnický otec... každý, opravdu každý má svůj příběh. 

Ed Brubaker a Sean Phillips vykreslují své drsné noirové kapitoly s neokázalou atmosférickou strohostí. Příběhy zločinců, kteří jsou lapeni ve svých předurčeních jako mouchy v sudu plesnivého medu, příběhy nekonečné osamělosti na špatné straně zákona, temných vášní, podrazů, krve a násilí – a voleb, které jsou jedna horší než druhá.

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Ed Brubaker
Ed Brubaker
Scénář
Sean Phillips
Sean Phillips
Kresba

Komentáře uživatelů

47
Offline
47

Brubaker Criminalom stvoril uveriteľne realistický previazaný svet plný podrazov,vykrádačiek a násilia.Vyžmýkal tak noirový svet ako to len šlo....a podarilo sa mu to na výbornú.Príbehy sú jeden ako druhý a predsa každý iný.Ked už si myslíte že máte jasno,Ed prihodí zvrat ktorý až tak nešokuje ale nie je predvídateľný,pretože v týchto príbehoch sa može stať skutočne čokolvek.Prehnilí policajti,zlodeji a zlodejíčkovia,skutočný gangstri veľkého kalibru a aj toho nižšieho,krásky ktorým sa nedá veriť...za každým príbehom sa skrýva iný príbeh,každý podraz vyvolá spŕšku násilia,ktoré je v noirových príbehoch nepostrádateľné.Kresba Phillipsa je dokonale pasujúca,vyvedená v tmvaých odtieňoch a pritom dokonale realistická,presne ako každý jeden príbeh v tejto knihe.Plné hodnotenie ušlo len o chlp....4z5

(22. listopadu 2015)
gumidekmedvidek
Offline

Naprosto dokonalá záležitost. Dospělý kriminální a noirový komiks, který vás překvapí i svými nečekanými zvraty. Nejlepší počin svého druhu!

(7. března 2013)
Morzael
Offline

Naprostá špička kriminálního žánru. Perfektní postavy a provázaný svět křiváků, podvodníčků, drsňáků a zkažených krasavic tak barvitě a uvěřitelně vyprávěn, že si budete připadat jako součást příběhu. Za velmi silné aspekty tu považuji dialogy a akci, která je na jednu stranu živá a dynamická, že vás bude dostatečně napínat, a zároveň se ale drží při zemi, takže nemáte pocit, že je to všechno přehnané. Krásně vybalancováno, prostě radost číst.

(5. července 2015)
S4TW
Offline

Vskutku se jedná o velice kvalitní krimi záležitost s velmi hutnou, depresivní, temnou a noirovou atmosférou, kterou umocňuje především kresba. Kresba je totiž taková nejasná, náznaková, jakoby nedodělaná, prostě takový ten typický noir, ale osobně mi zase tolik neříkala, takže jsem stránky spíše projížděl a soustředil se jen na příběh, na druhou stranu mi ani nepřekážela a jak říkám, pomáhala dotvářet atmosféru. Příběhově se jedná o velmi slušné krimi (ze strany zločinců), kdy mě především zaujalo to, jak je vše krásně a vkusně propojené. Vyhrála u mě třetí část, která se skládá ze tří pohledů a přišla mi nejzajímavější. Ovšem nemohu se zbavit dojmu (jako pár kolegů), že se nejedná o nic zase tak strašně výjimečného, jak se spousta lidí tváří. Všechno už někde bylo, mně se nejvíc nabízí srovnání se Sin City, které považuji o třídu lepší. Ano, je tu pár originálních a zajímavých myšlenek, ale jako celek mě to neuzemnilo, ač napsané je to excelentně. Atmosféra je skvělá, ale prostředí by potřebovalo ještě trochu „zaplivat.“ Především se to velmi dobře a svižně čte, a milovníci krimi si budou spokojeně mlaskat. Dvojka je ovšem samozřejmost!

(4. května 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Criminal: Deluxe Edition, Vol. 1
Druh Omnibus
Žánr Krimi
Série Criminal (2012)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 21/11/2012
Originální vydavatelství Icon Comics
Datum vydání v zahraničí 18/11/2009
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Ed Brubaker
Kresba: Sean Phillips

Typ vazby

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 432
Tisk barevný
Cena 990.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 17. září 2012
Naposledy editováno 2. května 2015

Najdete nás na Facebooku