92.7%
Batman: Arkham - Pochmurný dům v pochmurném světě

Arkham Asylum: A Serious House on Serious Earth

92.7%

V roce 1920, krátce po smrti své šílené matky, začíná měnit brilantní psycholog Amadeus Arkham svůj rodný dům v ústav pro léčení mentálně chorých. Netuší, že tím se daly do pohybu události, které budou mít děsivé následky. I pro něj. O víc než půl století později je Akrhamův ústav pro duševně narušené zločince temné, do stínů ponořené místo plné úzkých chodeb. Místo nočních můr, hádanka z kamene a trámů, která zůstává stále nezodpovězená. Celé roky byli do těchto klaustrofobických zdí zavírání duševně i tělesně narušení Batmanovi protivníci. Ve vypolstrovaných celách i neosvětlených kobkách zuřili, plánovali, a snili o okamžiku, kdy se jim podaří dobýt a svrhnout svět rozumu.

Obsah

V roce 1920, krátce po smrti své šílené matky, začíná měnit brilantní psycholog Amadeus Arkham svůj rodný dům v ústav pro léčení mentálně chorých. Netuší, že tím se daly do pohybu události, které budou mít děsivé následky. I pro něj.
O víc než půl století později je Akrhamův ústav pro duševně narušené zločince temné, do stínů ponořené místo plné úzkých chodeb. Místo nočních můr, hádanka z kamene a trámů, která zůstává stále nezodpovězená. Celé roky byli do těchto klaustrofobických zdí zavírání duševně i tělesně narušení Batmanovi protivníci. Ve vypolstrovaných celách i neosvětlených kobkách zuřili, plánovali, a snili o okamžiku, kdy se jim podaří dobýt a svrhnout svět rozumu.
Ten okamžik přišel. 
Je prvního dubna a šílenci ovládli ústav. Pod Jokerovým vedením připravili smrtící hru pro člověka, který může za jejich uvěznění. 
Pro Batmana. 
V souboji se svými největšími protivníky musí Batman sestoupit až do samého srdce temnoty a postavit se svým největším obavám…
…nebo se stát další šílencem zavřeným v Arkhamu.

 

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Dave McKean
Dave McKean
Kresba
Grant Morrison
Grant Morrison
Scénář

Postavy

Komentáře uživatelů

Andresito
Offline

Tenhle styl mi prostě na Batmana nesedí. Kdyby byl Arkham pouze přiběhem Amadea Arkhama a chovancu jeho ústavu, ocenil bych tu psycho kresbu a skvělou atmosféru, do které se ovšem Batman vubec nehodí.

(11. listopadu 2012)
Traum
Offline

Psycho, triller, prapodivně děsivé a krásné. Doporučil bych každému, kdo nedokýže ocenit hloubku a uměleckou hodnotu komiksového média.

(15. února 2013)
The First Robin
Offline

Temná groteska, která Vás chvílemi nutí zamyslet se, zda jste ještě při smyslech.Matná, místami trochu nepřehledná kresba ( která ale přesně vystihuje charakter příběhu) a trochu banální, ale chytlavý příběh s koncem jako od Nolana. Jeden z nejlepších počinů ve své kategorii.

(24. září 2013)
Memphis
Offline

Kresba mi úplně nesedla je až příliš psychedelická, ale k prostředí Arkhamu sedí. Námět výborný, ale zrpacování hodně polovičaté, především proto, že má krátký rozsah a vše se stane až příliš rychle. I přesto originální dílko.

(20. června 2013)
shyANDROID
Offline

Azda môj najobľúbenejší batmanovský komix ever.Psycho príbeh a úžasný vizuál...

(23. října 2012)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Arkham Asylum: A Serious House on Serious Earth
Druh Román
Žánr Horor
Série --
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 04/07/2007
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 01/10/1989
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Grant Morrison
Kresba: Dave McKean

Typ vazby

Vázaná

Formát 175x265mm
Počet stran 128
Tisk barevný
Cena 469.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 19. března 2012
Naposledy editováno 15. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku