84.0%
Y: Poslední z mužů 01 – Jako jeden muž

Svět bez mužů by ani náhodou nebyl tak idylický, jak se vám snaží namluvit feministky. Spíš naopak. O tom by mohl vyprávět Yorick, jediná osoba mužského pohlaví (když nepočítáme jeho opičáka), která přežila bleskovou apokalypsu a teď zjišťuje, že být posledním mužem na Zemi není taková sranda, jak si člověk představoval. Ve světě, kde je penis nedostatkovým zbožím, jste štvancem jak těch, které vás chtějí použít k plození, tak těch, které vás považují za relikvii temných dávnověků a chtějí vás zlikvidovat. A to ani nemluvíme o tom, že nikdo netuší, proč Yorick přežil a jestli ve svých genech neskrývá recept na záchranu lidské rasy.

Obsah

Svět bez mužů by ani náhodou nebyl tak idylický, jak se vám snaží namluvit feministky. Spíš naopak.
O tom by mohl vyprávět Yorick, jediná osoba mužského pohlaví (když nepočítáme jeho opičáka), která přežila bleskovou apokalypsu a teď zjišťuje, že být posledním mužem na Zemi není taková sranda, jak si člověk představoval. Ve světě, kde je penis nedostatkovým zbožím, jste štvancem jak těch, které vás chtějí použít k plození, tak těch, které vás považují za relikvii temných dávnověků a chtějí vás zlikvidovat. A to ani nemluvíme o tom, že nikdo netuší, proč Yorick přežil a jestli ve svých genech neskrývá recept na záchranu lidské rasy. 
Prezidentka, novodobé amazonky, agentky Mossadu, komanda republikánek, ruské vojandy, tajné organizace i nezaměstnané supermodelky, ty všechny mají o Yoricka zájem. 
Být chlapem je těžký úděl.
V knize Jako jeden muž se začíná rozvíjet velkolepý postapokalyptický dobrodružný epos. Příběh, který má na svědomí jeden z největších komiksových talentů současnosti, Brian K. Vaughan.
Y – POSLEDNÍ Z MUŽŮ získal v roce 2008 hned dvě prestižní Eisnerovy ceny: v kategorii Nejlepší série „na pokračování“ a výtvarníci Pia Guerra a José Marzán jr. byli oceněni v kategorii Nejlepší kreslíř/inker nebo kolektiv kreslířů/inkeristů.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Y: The Last Man #1–5

Autoři

Komentáře uživatelů

Zlý kůň
Offline

Dobrý úvod do této zajímavé série s novým neotřepaným nápadem. Trochu mi to připomínalo Živé mrtvé. Příští díl by mohl být ještě lepší, uvidíme.

(18. února 2015)
Drekorian
Offline

Celkem mě překvapila negativní internetová hodnocení, obviňující knihu z mysogynie a mužocentrismu. Samotná pointa, jak se všechny we-can-do-it frí-spirit vnitřní bohyni vzývající žáby poperou s apokalypsou, kde tak nějak není s kým šukat, je sama o sobě zajímavá. Bohužel Vaughan si v pěti sešitech akorát kolíkuje hřiště, rozbaluje charaktery postav a... tak nějak mu to nejde. Žádná z postav není nějak extra zajímavá, Yorickův rozsah je někde na ose „totální hovado“ - „neschopný zhulenec“ což je na rozjezd série strašně málo. Kresba je báječná - skoro se mi chce říct mýtovská, ale sama na čtyři hvězdičky nedosáhne.

(9. února 2016)
karl173
Offline

Na tuto sérii jsem si delší dobu dělal zálusk, a to především protože mám rád Vaughana a jeho sérii Sága. No a teď když čekám na 8. díl Ságy, tak jsem si řekl že je vhodný čas začít, aby toho Vaughana neubylo. No a musím zajásat, že Vaughan opět nezklamal. Hned po první knize mám jasno, že tuto sérii budu chtít číst. Námět super, tempo mi také vyhovuje a zase je tu klasický cliffhanger na závěr. Navíc mi velmi sedla kresba, která je taková příjemná a nenáročná. 85%

(29. září 2018)
goethe
Offline

Velmi neobvyklé téma které zprvu může vypadat idilicky mění na dosti apocalypticky scénář. V podstatě nelze předpokládat co se bude dít což je pro někoho minus ale příběhu to dodává spád. Myslím že jednoznačně se u něj nebudete nudit. Kresba je dobrá a příběh vás pomalu vztahuje. Přečetl jsem ho jedním dechem.

(27. listopadu 2014)
Memphis
Offline

Vcelku zajímavý nápad, jinak průměrné ztvárnění... Kresba místy potěší..

(18. července 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Y: The Last Man - Unmanned
Druh Román
Žánr Sci-fi
Série Y: Poslední z mužů (2008)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 09/10/2008
Originální vydavatelství Vertigo
Datum vydání v zahraničí 02/01/2003
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Brian K. Vaughan
Kresba: José Marzán, Jr.
Kresba: Pia Guerra

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 128
Tisk barevný
Cena 349.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti TommyEmko
Vloženo 2. září 2012
Naposledy editováno 8. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku