80.0%
Indiana Jones 2

Indiana Jones Omnibus, Vol. 2

80.0%

V tomto omnibusu se nachází rovnou pět příběhů původních komiksových minisérií z roků 1994 a 1995, z nichž mnohé silně připomínají a odkazují na filmová dobrodružství Indiany Jonese.

Obsah

Nebezpečí a vzrušení následují archeologa doktora Henryho Jonese juniora po celém světě, zatímco se snaží zajistit, aby nejmocnější předměty světa nepadly do nesprávných rukou!
V jižním Tichomoří či ve vikinských vodách jej závod s nacisty přivádí k takovým artefaktům jako Zlaté rouno, Kámen mudrců, či Kopí osudu a vrhá jej do spárů legendárních nestvůr, starodávných kultů a armád nemrtvých! Pro Indianu Jonese je dobrodružství každodenním chlebem!
V tomto omnibusu se nachází rovnou pět příběhů původních komiksových minisérií z roků 1994 a 1995, z nichž mnohé silně připomínají a odkazují na filmová dobrodružství Indiany Jonese.
Indiana Jones a Zlaté rouno je prvním z dvou kratších příběhů v tomto svazku. Indy se v něm snaží nalézt bájné zlaté rouno dřív, než šílený kult bohyně Hekaté a zabránit zneužití jeho sil.
Indiana Jones a Svatyně Mořského ďábla, druhý z kratších příběhů, ukazuje Indyho netypicky na palubě lodi na cestě k odhalení Svatyně Mořského ďábla. Během pátrání se však Indy nevědomky stává figurkou ve hře vzpoury a málem i obětí osobní vendety jednoho z členů posádky.
Indiana Jones a Železný fénix měl být původně základem pro další hru firmy LucasArts. Jde tedy o komplexní příběh, který zachycuje Indyho pátrání po kameni mudrců. Indy nejenže musí podstoupit řadu útrap, aby části kamene nalezl dřív, než skupinka válku přeživších nacistů, ale musí se vypořádat i se sličným majorem Sovětského svazu, která se mu lepí na paty.
Indiana Jones a Kopí osudu je působivý příběh svou atmosférou připomínající film Indiana Jones a Poslední křížová výprava, na který také volně navazuje. Indy spolu se svým otcem a irským rodákem O’Nealem putuje po Irsku a Walesu a snaží se nalézt Longinovo kopí, tradičně dříve, než skupina fanatických nacistů.
Indiana Jones a piráti Sargasového moře je dalším z námořnických dobrodružství Indiany Jonese. Tentokrát se musí mít na pozoru před úskoky pomstychtivého piráta Billyho Lawtona, kterého údajně připravil o nohu, a spolu se svým falešným bratrem a jeho společnicí se poprat se zrádnými řasami Sargasového moře, ve kterých, stejně jako mnozí další, uvízli.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Tato kniha obsahuje: Indiana Jones and the Golden Fleece #1-2, Indiana Jones and the Shrine of the Sea Devil, Indiana Jones and the Iron Phoenix #1-4, Indiana Jones and the Spear of Destiny #1-4, Indiana Jones and the Sargasso Pirates #1-4.

Autoři

Karl Kesel
Karl Kesel
Scénář
Gary Gianni
Gary Gianni
Kresba

Komentáře uživatelů

Memphis
Offline

Další pokračování komiksového Indyho. Různé retro kresby dokreslují dobovou atmosféru. Důstojné pokračování.

(20. června 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Indiana Jones Omnibus, Vol. 2
Druh Omnibus
Žánr Dobrodružný
Série Indiana Jones Omnibus (2011)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 10/08/2011
Originální vydavatelství Dark Horse Comics
Datum vydání v zahraničí 17/06/2008
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Karl Kesel
Kresba: Gary Gianni

Typ vazby

Vázaná

Formát 160x235mm
Počet stran 376
Tisk barevný
Cena 890.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)
Předchozí
Indiana Jones 1

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 22. srpna 2012
Naposledy editováno 12. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku