100.0%
DMZ 04: Palba do vlastních

DMZ Vol. 4: Friendly Fire

100.0%

„Válka ROZPOUTANÁ přímo tady, v týhle zemi? Ty ŠÍLENCI Z MILICÍ sice nabírali KAŽDÝHO, kdo jim přišel pod ruku – ale tak daleko to určitě zajít NEMOHLO… NĚKDO by tomu přece zabránil… NO ŽE JO?“

Obsah

„Válka ROZPOUTANÁ přímo tady, v týhle zemi? Ty ŠÍLENCI Z MILICÍ sice nabírali KAŽDÝHO, kdo jim přišel pod ruku – ale tak daleko to určitě zajít NEMOHLO… NĚKDO by tomu přece zabránil… NO ŽE JO?“

NEW YORK… též známý jako Země nikoho, se ocitl uprostřed druhé americké občanské války. Nezkušený fotoreportér Matty Roth je na místě a slouží jako osamělý hlas zdejších obyvatel zoufale zápasících o přežití uprostřed nejnebezpečnější válečné zóny celé planety. 

V příběhu PALBA DO VLASTNÍCH Roth nepříliš nadšeně souhlasí, že pro Liberty News uskuteční rozhovor s řadovým vojákem americké armády, který stojí před soudem obviněný z masakru uvnitř DMZ. Kdo mu vydal rozkaz? Jak vysoko v rámci velitelské struktury to sahá? Kdo je skutečně zodpovědný? Čím hlouběji Matty proniká, tím víc špíny nachází. Budete svědky vyprávění o vzniku DMZ z pohledu chlapce, který přišel ze Středozápadu a vkročil přímo do své nejhorší noční můry. 

Autor scénáře Brian Wood a výtvarník Riccardo Burchielli předkládají čtenářům DMZ hořký a upřímný zákulisní pohled na obě strany hrůz moderní války. I díky přispění hostujících výtvarníků Nathana Foxe, Viktora Kalvacheva a Kristiana Donaldsona je PALBA DO VLASTNÍCH dosud nejdrtivějším a nejvíce šokujícím dílem celé série.

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Brian Wood
Brian Wood
Scénář

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Tak tohle bylo něco. Skvěle odvyprávěný příběh, který je vcelku prostý. Co dělat když se stanete loutkou? Moc možností není, a ve výsledku je to vždycky stejně jen na tich pánech nahoře jak za vás rozhodnou. Tahle kniha je asi tím nejlepším co DMZ zatím nabídlo, ale v zásadě se jedná stále o stejnou věc. Kresba ta se tentokrát párkrát změnila, ale vždy doprovázela i jinou retrospektivu, takže se to náramně zakrylo a navíc se pokaždé povedla. Za mě tedy parádní.

(2. června 2018)
gumidekmedvidek
Offline

Tento kousek vzdává čest těžkému úkolu vojáku a jejich psychice ve válce. Nakonec nám otvýrá hrubou realitu. Nemůžu si pomoct, ale tato série je vůbec to nejlepší za poslední dobu!

(17. února 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název DMZ Vol. 4: Friendly Fire
Druh Román
Žánr Válečný
Série DMZ (2009)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 19/09/2012
Originální vydavatelství Vertigo
Datum vydání v zahraničí 05/03/2008
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Brian Wood
Kresba: Riccardo Burchielli

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 128
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 21. srpna 2012
Naposledy editováno 12. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku