100.0%
Preacher: Pradávná historie
100.0%
-- %
Extérní hodnocení

Při svém pátrání po uprchlém Bohu, kterého hodlá hnát k odpovědnosti, narazil Jesse Custer na spoustu divných existencí – a není žádným překvapením, že mnohé z nich mají svůj vlastní podivuhodný příběh.

Obsah

Zlý, ještě horší a ošklivý

Při svém pátrání po uprchlém Bohu, kterého hodlá hnát k odpovědnosti, narazil Jesse Custer na spoustu divných existencí – a není žádným překvapením, že mnohé z nich mají svůj vlastní podivuhodný příběh.

Pradávná historie je sbírkou několika takových příběhů, které původně vyšly jako samostatné speciály. V hlavních rolích tu vystupují některé z nejbarvitějších vedlejších postav série Kazatel: „Svatý zabiják“ nám vyjeví kompletní proces vzniku Custerovy nadpřirozené nemesis, jenž se odehrál jak na zamrzlých pláních Divokého západu, tak v těch nejžhavějších zákoutích samotného pekla; „Hoši z Jihu“ se ohlédnou za idyličtějšími časy čtyřiadvacetikarátových buranů Jodyho a T. C., kteří za radostné pomocí celého arzenálu klišé akčních filmů čirou náhodou překazí plány mezinárodních teroristů; v „Příběhu-Vy-Víte-Koho“ pro změnu zavítáme do světa frustrujícího dospívání na maloměstě, abychom byli svědky tragické frašky, která dala světu Prdelmana; a v Cassidyho flashbacku „Krev a whisky“ odkryjeme něco z temné minulosti tohoto irského upíra spojené s neworleánským společenstvím Les Enfants Du Sang.

Pradávná historie vychází jako závěrečná kniha preacherovské série, ságy, která patří k nejoceňovanějším titulům devadesátých let. Scenárista Garth Ennis a kreslíř Steve Dillon ji stvořili coby moderní americkou epopej, v níž dojde na tak zásadní věci jako život, smrt, lásku i vykoupení, nemluvě o věcech ještě zásadnějších jako je spousta sexu, alkoholu, krve a zbraní – a to ani nezmiňujeme anděle, démony, Boha, upíry a úchyly všech druhů. Pradávná historie představuje rozloučení s jedním z nejdivočejších a nejintenzivnějších příběhů, jaký se v komiksovém formátu kdy objevil.

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Garth Ennis
Garth Ennis
Scénář
Steve Dillon
Steve Dillon
Kresba

Komentáře uživatelů

47
Offline
47

Po sklamaní nad záverom,presnejšie nad siedmou a osmou knihou, inak skvelej Ennisovej série som sa do tohto komiksu moc nehrnul.Neviem či Ennisovy niekto povolil oprátku,ktorú mu nasadil po skvelej šiestej knihe,ale rozlúčka so sériou sa nesie presne v duchu v akom začínala.Knihu rozbehne najdlhší a najlepší príbeh.Príbeh Vy-viete-koho je najslabší a vážnejšieho razenia,no Spása mu nesiaha ani po krk po bradu potopeného chlapa,ktorý týmto sposobom oľutuje stretnutie s Jodym a jeho všetkomrdajúcim spoločníkom T.C...čisto Ennisovská záležitosť.Historka s Cassidym príjemne osvieži,takže jediné čo určite komiksu nesedí je kresba.Dillona nemusím,no jeho kresba naberala behom série na kvalite keď Ennisov scenár na kvalite uberal a v tejto knihe je najlepšia.Škoda,pretože snáď okrem Ezquerru,je kresba ostatných pánov vyložene katastrofa...ale ani táto skutočnosť nezabráni 5z5...

(26. července 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Preacher: Ancient History
Druh Román
Žánr Fantasy
Série Preacher - Kazatel (2004)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 12/09/2012
Originální vydavatelství Vertigo
Datum vydání v zahraničí 01/03/1998
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Garth Ennis
Kresba: Carlos Ezquerra
Kresba: Steve Dillon

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 280
Tisk barevný
Cena 599.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)
Předchozí
Preacher 9: Alamo

Systémové informace

Má na starosti TommyEmko
Vloženo 21. srpna 2012
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku