--
Rváč
--
-- %
Extérní hodnocení

Rváč, dojemný i mrazivý příběh, je jedním z vrcholných počinů oceňovaného komiksového scenáristy a výtvarníka Jeffa Lemirea. Citlivá a překrásně výtvarně zpracovaná grafická novela vypráví především o důležitosti rodiny a rodinného odkazu, a také o touze vystoupit z uzavřeného kruhu násilí.

Obsah

Rváč, dojemný i mrazivý příběh, je jedním z vrcholných počinů oceňovaného komiksového scenáristy a výtvarníka Jeffa Lemirea. Citlivá a překrásně výtvarně zpracovaná grafická novela vypráví především o důležitosti rodiny a rodinného odkazu, a také o touze vystoupit z uzavřeného kruhu násilí.

Derek Ouelette má dny slávy dávno za sebou. Jeho hokejová kariéra skončila před deseti lety kvůli násilnému zákroku na ledě. Od té doby žije už jen z pozůstatků své zašlé slávy v malém městečku na severu Kanady, kde vyrostl. Opíjí se a rve se s každým, kdo mu zkříží cestu. Nepočítá ale s tím, že se jednoho dne zčistajasna objeví jeho dávno ztracená sestra Beth, hledající u něj úkryt na útěku před násilnickým přítelem. Oba sourozenci se rozhodnou schovat v opuštěném loveckém srubu v nedalekých lesích. A právě zde se pokusí znovu najít cestu jeden k druhému prostřednictvím své bolestné minulosti... Do města ale přichází Bethin přítel. Hrozí tak, že opět stáhne Dereka i s jeho sestrou do světa sebedestrukce, z něhož se oba snaží zuby nehty vymanit...

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Jeff Lemire
Jeff Lemire
Kresba/Scenář

Komentáře uživatelů

Bez komentáře
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Roughneck
Druh Román
Žánr Psychologický
Série --
Vydavatelství v ČR Comics Centrum
Datum vydání v ČR 05/11/2019
Originální vydavatelství --
Datum vydání v zahraničí 07/08/2018
Vazba Pevná
Autoři Kresba/Scenář: Jeff Lemire

Typ vazby

Vázaná

Formát 169x239mm
Počet stran 272
Tisk barevný
Cena 699.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 5. listopadu 2019
Naposledy editováno 5. listopadu 2019

Najdete nás na Facebooku