80.0%
Skalpy 10: Konec cesty

Scalped #10: Trails End

80.0%
-- %
Extérní hodnocení

Mise splněna. Náčelník Rudá vrána je ve vězení, jeho drogové impérium v troskách, železný stisk, jímž svíral indiánskou rezervaci Prérijní růže, je navěky zlomen. A aby se tak stalo, stačilo jen, aby ho zradil muž, kterému nejvíc věřil.

Obsah

Zvláštní agent Dash Zlý kůň dokázal vyváznout ze svého tajného působení v roli pravé ruky Rudé vrány s neporušeným životem a víceméně neporušenou duší. Teď je volný - může skončit u FBI, může zkusit napravit staré hříchy, může opustit rezervaci... nebo zůstat a pokusit se tu žít lepší život. 

Nebo si to alespoň myslí.

Rudá vrána je sice ve vězení, ale přesto zná tajemství, které může Dashe potopit. A mladí muži, které do sebe vsála válka mezi Rudou vránou a Zlým koněm, jsou pořád tam venku a dychtí po odplatě. A tajemný vrah, který to celé začal, stále nebyl potrestán a řada mrtvých těl, jíž za sebou zanechává, je každým dnem delší a delší.

Tito muži se chystají k poslední bitvě. Desetiletí plná lží, zrad a vražd kulminují. A až se kouř rozptýlí, bude ještě některý z nich naživu - nebo všichni dojdou na konec své cesty?

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje sešity série Scalped #56-60

Autoři

R. M. Guéra
R. M. Guéra
Kresba
Jason Aaron
Jason Aaron
Scénář

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Dost možná nejslabší díl nejlepší série, která u nás vychází (vycházela). Já si nemohu pomoct, ale za mě se jednalo o takovou lehce zbytečnou nadstavbu. V minulém díle se to pěkně všechno uzavřelo, něco zůstalo pootevřené, ale já byl spokojený. Nevím, jestli to měl autor v plánu od začátku, nebo dostal nějakou novou múzu, ale přišlo mi, jako když prostě potřebuje všechno znovu otevřít a dát tomu pořádně akční finále, které je dost předvídatelné a jakoby bylo třeba to všechno vyřešit finální řeží. No, přičtěte k tomu, že to je psané vytříbeným scénáristickým umem a nádhernou kresbou a máte knihu, která prostě baví, ale já mám pocit, že to už bylo něco trochu zbytečně navíc, klidně mohl desátý díl dojet v poklidnějším tempu a nemusel se za každou cenu všechno trumfnout (ač se mu to stejně nepovedlo). Ale celou sérii budu nosit v srdéčku jako svůj první dosažený komiksový vrchol z pohledu čtenáře.

(22. června 2019)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Scalped #10: Trails End
Druh Román
Žánr Detektivka
Série Skalpy (2014)
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 07/05/2019
Originální vydavatelství Vertigo
Datum vydání v zahraničí 27/11/2012
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Jason Aaron
Kresba: R. M. Guéra

Typ vazby

Brožovaná

Formát 165x255mm
Počet stran 128
Tisk barevný
Cena 379.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 3. června 2019
Naposledy editováno 3. června 2019

Najdete nás na Facebooku