80.0%
Znovuzrození hrdinů DC - Batman 02: Já jsem sebevražda
80.0%
-- %
Extérní hodnocení

BATMANŮV SOUKROMÝ SEBEVRAŽEDNÝ ODDÍL Je jediný, kdo Batmana porazil. Ostrovní věznici, kam byl sám uvržen, vládne železnou pěstí. Říká si Bane a má něco, či snad někoho, co Batman potřebuje. A Batman se vydá na sebevražednou misi, jen aby mu to vzal.

Obsah

Ale k tomu, aby pronikl do pevnosti zločineckého génia, si bude Temný rytíř muset postavit vlastní zločineckou armádu. Z kobek Arkhamovy léčebny povolá do své elitní jednotky ty nejšílenější, nejhrozivější, nejnebezpečnější padouchy. Mezi nimi i Catwoman, jedinou ženu na světě, která ho zná nejlépe. Udělá to i navzdory tomu, že má dotyčná na scývh drápech krev.

Batmanův improvizovaný sebevražedný oddíl je stejně nestabilní jako originál. Vášeň, závislost, šílenství a zrada. To všechno si na oddílu vybere svou daň a ne každý se tak z Baneovy pevnosti dostane živý a nezlomený...

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje sešity série Batman (Rebirth) #9-15

Autoři

Mitch Gerads
Mitch Gerads
Kresba
Mikel Janin
Mikel Janin
Kresba
Tom King
Tom King
Scénář

Postavy

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Tahle kniha se prostě dobře čte. Autor píše neskutečně lehce, takže ve čtení nemáte takové ty zádrhely, kdy musíte jednu stranu projíždět třikrát, aby jste tam našli ten smysl. Prostě to tak nějak volně plyne a vy si to užíváte. Nicméně originalitou autor zrovna neoplývá a rád používáte již zaběhnuté batmanovské standardy a klišé. Na druhou, teda spíš třetí stranu je tu fajn změna prostředí, která lehké zrnko originality dodává. Tom King mě první dílem úplně nepřesvědčil, ale ve druhém se mu to již podařilo o mnoho lépe. Dobrou knihu či komiks poznáte jednoduše. Když jí dočtete, tak chcete pokračovat a to byl i tento případ. Nicméně pořád ještě čekám na vrchol, kam tento autor postupně směřuje.

(22. června 2019)
karl173
Offline

Jedná se určitě o povedeného Batmana. Tom King odvádí skutečně dobrou práci a ukazuje, že psát rozhodně umí. Kresba je také velmi povedená. Líbila se mi jak ta první, tak druhá. V první se mi líbili především dvojstrany a skvěle rozvržené panely. V druhé se mi zase líbil styl kresby, který připomínal noir. Hlavní příběh i přesto, že je dosti předvídatelný a objevuje se v něm spousty klišé, tak je na druhou stranu vypracovaný s tou nejlepší péčí. V druhém kratším příběhu se zas povedl skvěle nastínit vztah Batmana a Catwoman. Co mají oba společného je ale především to, že dokázali navnadit na další díly a to je pro mne velmi důležité. Těšit se na to, co se stane příště. Skoro bych dal i slabších 5 hvězd, ale zatím si tu 5 hvězdu ještě schovám. 80%

(21. listopadu 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman #02: I Am Suicide
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Znovuzrození hrdinů DC - DC Universe: Rebirth (2018)
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 14/11/2018
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 25/04/2017
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Scénář: Tom King
Kresba: Mitch Gerads
Kresba: Mikel Janin

Typ vazby

Brožovaná

Formát 170x260mm
Počet stran 168
Tisk barevný
Cena 299.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná

Formát 175x265mm
Počet stran 168
Tisk barevný
Cena 599.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Brožovaná alternativní obálka

Formát 170x260mm
Počet stran 168
Tisk barevný
Cena 299.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 20. listopadu 2018
Naposledy editováno 3. února 2019

Najdete nás na Facebooku