80.0%
Batman: Můj temný princ

Batman: The Dark Prince Charming

80.0%
-- %
Extérní hodnocení

V centru příběhu je souboj mezi dvěma největšími protivníky. Batmanem a Jokerem. A mezi nimi je malá holčička, která je, podle všeho, dcerou Bruce Waynea. Ano, toho Bruce, který po nocích běhá v masce netopýra. Pokud jí má Bruce získat, musí přinést vzácný šperk z velkolepé dražby. Jenže Jokerovi se nedá věřit… a navíc, jak už to v Gothamu bývá, na ten šperk zálusk má i někdo jiný. Někdo, kdo je sexy a nosí kočičí kostým.

Obsah

V centru příběhu je souboj mezi dvěma největšími protivníky. Batmanem a Jokerem. A mezi nimi je malá holčička, která je, podle všeho, dcerou Bruce Waynea. Ano, toho Bruce, který po nocích běhá v masce netopýra. 
Pokud jí má Bruce získat, musí přinést vzácný šperk z velkolepé dražby. Jenže Jokerovi se nedá věřit… a navíc, jak už to v Gothamu bývá, na ten šperk zálusk má i někdo jiný. Někdo, kdo je sexy a nosí kočičí kostým.

Můj Temný princ je samostatný komiks, který pracuje s legendární postavou sice s respektem, ale po svém.

„Svým opusem magnum – BATMAN: MŮJ TEMNÝ PRINC – se Enrico Marini zařadil mezi mistry oboru. Mariniho evokativní, okázalá představivost a sebevědomé, fi lmové vyprávění nám přináší jak nadčasovou, klasickou verzi Batmana, tak i cosi zcela novátorského, odvážného a geniálně nového.“ Jim Lee nakladatel, DC Comics

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Kniha obsahuje dvě původní grafické novely Batman: The Dark Prince Charming 1 & 2.

Autoři

Enrico Marini
Enrico Marini
Kresba/Scenář

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

Morzael
Offline

Mariniho kresba dělá z komiksu lehce nadprůměrnou záležitost, kterou si jednou za čas budete chtít vytáhnout a pokochat se celkem netradiční kresbou a coloringem. Pokud ale chcete originální nebo alespoň zajímavý příběh s organickými postavami a poutavými dialogy, jste na špatné adrese. Připravte si seznam batmanovských klisché a při čtení postupně škrtejte.

(14. října 2018)
karl173
Offline

Tak trochu jsem přemýšlel jaké hodnocení tomuto dílu dát. Rozhodně se jedná o skvělou práci. Příběh je velmi uvěřitelný, je akční, je svižný a má skvělý filmový nádech, což mám velice rád. Kresba tento komiks posouvá k těm nejlepším Batmanům co jsem četl. Ale přeci jenom není ta zápletka něčím, co jsme viděli už několikrát? Na jednu stranu ano, zápletka není kdovíjak novátorská, ale na druhou stranu, když to funguje tak proč ne. Navíc se mi líbí že tenhle Batman se nesnaží být dalším megalomanským skvostem, který přihrává jednu hlubokou úvahu za druhou. Pro změnu tu je zase ten Batman, který prostě jen jde a chce ochránit své město za každou cenu a stojí proti němu jeho záporácká nemesis. A tak tedy nakonec dávám plný počet a 90%

(24. listopadu 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman: The Dark Prince Charming
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série --
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 17/09/2018
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 06/11/2018
Vazba Pevná
Autoři Kresba/Scenář: Enrico Marini

Typ vazby

Vázaná

Formát 179x276mm
Počet stran 136
Tisk barevný
Cena 499.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 14. října 2018
Naposledy editováno 14. října 2018

Najdete nás na Facebooku