80.0%
Fatale 02: Ďábelská záležitost

Fatale 02: The Devils Business

80.0%
-- %
Extérní hodnocení

Před mocnostmi Hollywoodu, satanistickými kulty a děsivými 16mm filmy ze sbírek bohatých deviantů se Josephine v Los Angeles sedmdesátých let jen tak neschová. Zvlášť když narazí na začínajícího herce a jeho postřelenou přítelkyni. To se pak rozpoutá učiněné peklo, jehož následky se projeví i v naší současnosti, kde Nicolas Lash zvolna přichází o rozum. Okouzlení přerostlo v posedlost, a tak se pokouší nestárnoucí Josephine najít a odhalit její tajemství… za každou cenu.

Obsah

FATALE je mistrovským spojením noiru a hororu, které vás provede po temné cestě skrz odvrácenou stranu moderních amerických dějin.

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Ed Brubaker
Ed Brubaker
Scénář
Sean Phillips
Sean Phillips
Kresba

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Z tohoto dílu mám rozporuplné pocity. Po prvnímu dílu, který mi sedl ve všech směrech jsem se na druhý díl těšil až tak moc, že jsem možná právě kvůli tomu teď trochu zklamaný. Zpočátku mě zarazilo, že jsem do příběhu tak dlouho najížděl a přesto, že jsem první díl četl nedávno, tak jsem se trochu ztrácel. Nechal jsem tak čtení volný průběh a čekal kdy vše zase naskočí, a kdy se začnu opět bavit jako v prvním díle. Bohužel to se dostavilo až někdy v druhé polovině knihy, kdy veškeré zvraty a události začali dávat naprostý smysl a vše se navzájem proplétalo a příběh měl opět tu svojí osudovost. V tu chvíli jsem byl naprosto spokojený. Jenže pak mi došlo, že Brubaker si vlastně pro tenhle příběh nechal jen dvě postavy a zbytek si tak mohl vytvořit zase celé od znovu. A tak to vlastně může točit dál do nekonečna. A to je kámen úrazu. Po prvním díle jsem očekával jakýsi vývoj, který se ale moc nedostavil. Jen se posunul čas a vše jelo ve stejných kolejích s tím, že tentokrát bylo vše přímočařejší a méně tajemnější. V podstatě tato kniha je jen slabší kopií prvního dílu. A to mě mrzí, jelikož je to jinak stále moc dobré čtení. Jediné co se nezměnilo je kresba, ta je skvělá pořád. Zde tedy musím udělit jen 75%

(2. prosince 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Fatale 02: The Devils Business
Druh Román
Žánr Detektivka
Série Fatale (2017)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 01/10/2018
Originální vydavatelství Image Comics
Datum vydání v zahraničí 2013
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Ed Brubaker
Kresba: Sean Phillips

Typ vazby

Brožovaná

Formát 170x255mm
Počet stran 136
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 11. října 2018
Naposledy editováno 11. října 2018

Najdete nás na Facebooku