60.0%
Znovuzrození hrdinů DC - Batman Detective Comics 02: Syndikát obětí
60.0%
-- %
Extérní hodnocení

Říkají si Syndikát obětí, protože všichni z nich jsou oběti – lidé, kteří se připletli do boje mezi Batmanem a jeho úhlavními nepřáteli. Všem jim to zničilo život. Všichni nabyli děsivé schopnosti – schopnosti, jež nyní využívají k tomu, aby už nikdo nedopadl jako oni. Proto se zaměřili na každého, kdo nosí netopýří symbol.

Obsah

Aby zachránili Gotham City, zlikvidují Temného rytíře!

Hrdinů se znakem netopýra je ale nyní víc než kdy předtím. Batmanův nový tým tvoří Batwoman, Orphan, Spoiler, Clayface a Batwing. Ale hrdina, který stál u zrodu tohoto týmu – Tim Drake alias Red Robin – je mrtvý.

Timova smrt všechny nahlodala. Může Syndikát obětí najít spojence přímo mezi Batmanovými spolupracovníky? A může jeden odpadlík stačit na to, aby zničil celý hrdinský tým a přiměl Batmana nadobro pověsit svůj plášť na hřebík?

 


 

Zdroj: BBart.cz

Autoři

Postavy

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Tynion IV opět jede ten jakoby marvelovský styl a snaží se všem postavám dát nějaké osobní problémy, které mají potřebu řešit. Na jednu stranu je to dobře, dialogy tím dostávají větší rozsah a navíc je Tynion zvládá, takže i při větším počtu textu se to čte dobře. Problémem je ale v této knize to, že vlastně neustále něco řeší a zároveň se nestane skoro nic. Sice je zde vidět opět jistý posun v ději, ale jinak veškeré skutečné problémy a především ty s protivníky byli téměř o ničem. Byla z toho cítit téměř až tuctovost a lacinost, což je škoda. Navíc i když je všem už jasné, že v této sérii je Batman spíše vedlejší postava, nemusel by ho autor vykreslovat jako naprostého pozéra, který má akorát velkou hubu keců a když dojde na akci, tak je naprosto k ničemu. Zkrátka jsou tu zajímavé a dobře odvedené věci, pak jsou tu nepochopitelné a hloupé věci, a celkově to rozbíjí něco, co rozbíjí každou druhou týmovku. Kresba je na tom vlastně podobně. Vzhledem ke střídání kreslířů se její kvalita značně mění a jsou zde momenty, kdy se mi nelíbila, ba dokonce jeden sešit se mi po kreslířské stránce nelíbil téměř vůbec. Jedná se tedy celkově o slabší díl, ale stále je zde šance pro zlepšení a Tynion IV má rozhodně ještě nějaké trumfy v rukávu. 60%

(17. října 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman Detective Comics #02: The Victim Syndicate
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Znovuzrození hrdinů DC - DC Universe: Rebirth (2018)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 17/09/2018
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 2017
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Scénář: James Tynion IV
Kresba: Szymon Kudranski
Kresba: Al Barrionuevo

Typ vazby

Brožovaná

Formát 170x260mm
Počet stran 168
Tisk barevný
Cena 299.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Brožovaná alternativní obálka

Formát 170x260mm
Počet stran 168
Tisk barevný
Cena 299.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná

Formát 170x260mm
Počet stran 168
Tisk barevný
Cena 599.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 26. září 2018
Naposledy editováno 26. září 2018

Najdete nás na Facebooku