93.3%
Usagi Yojimbo 01: Ronin
93.3%

Příběh Usagiho Yojimba se odehrává v Japonsku na počátku 17. století. Éra občanských válek pomalu doznívá a šógun pevně chopil moci. Společenská třída samurajů vládne celému kraji a ve svém počínání se řídí válečnickým kodexem cti zvaným bushido. Je to čas utichajících nepokojů a politických intrik.

Obsah

Příběh Usagiho Yojimba se odehrává v Japonsku na počátku 17. století. Éra občanských válek sotva skončila a šógun právě nastolil svou moc. Společenská třída samurajů vládne celému kraji a ve svém počínání se řídí válečnickým kodexem cti zvaným bushido. Je to čas utichajících nepokojů a politických intrik.
Touto zemí putuje samuraj bez pána zvaný Miyamoto Usagi.
Kniha, kterou právě držíte v ruce, zachycuje začátek jeho hrdinské cesty. A jak známo, začátky bývají težké. Obzvláště, když Usagimu stojí v cestě krvežízniví démoni, krtčí ninjové, zloději koní, chladnokrevní vraz, dětské lásky... Ale také nebezpečný slepý masér Zato a lovec lidí Gen.
Za vším se navíc vznáší temný přízrak v podobě
lorda Hikijiho...

 

Příběhy:
Skřet z Adachigahary
Osamělý králík a dítě
Přiznání
Lovec odměn
Zloděj koní
Vesnice strachu
Tiché jídlo
Slepé prase s mečem
Návrat domů
Lovec odměn II

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Originál: krátké příběhy z magazínů Albedo #2-4, Critters #1, 3, 6, 7, 10, 11, 14, Doomsday Squad #3 a Usagi Yojimbo Summer Special.

Souborně v této podobě jako Usagi Yojimbo: Ronin. Vydal: Fantagraphics, 1987.

Dotisk: únor 2011

Autoři

Stan Sakai
Stan Sakai
Kresba/Scenář

Komentáře uživatelů

Damien
Offline

Výtečná záležitost pro labužníky. Někomu možná nesedne převyprávění japonských příběhů a už vůbec ne, že je to vlastně hromada roztomilých zvířátek, přesto velmi vkusný a elegantní komix.

(20. října 2012)
Const.ex
Offline

V jednoduchosti je krása... A v případě Stana Sakaie i dokonalost. Pro Ty, kterým není japonská kultura cizí (resp. východní Asie), je Usagi povinnost, která se stane bezmeznou oddaností.

(15. února 2013)
karl173
Offline

Pro začátek slušný rozjezd. Ovšem ta pravá zábava pro mě začala až někdy po půlce knížky, jelikož zkrátka trvalo než jsem přišel na chuť jak stylu vyprávění, tak stylu kresby. Navíc už od samého začátku má za sebou hrdina nějakou minulost, která se zde řeší a řeší se samozřejmě skrze japonské tradice a jelikož minulost logicky neznáme a japonské tradice jsem nikdy moc nestudoval, chvíli trvalo než jsem se začal chytat. Příběhy jsou nicméně velmi krátké a povídkové. Už po prvním dílu je zde vidět jistá šablonka, jak bude mnoho povídek vypadat a přesto to má ale ty správné příběhové posuny. Odkrývá se zde právě ta neznámá minulost, kterou máme na začátku jen velmi stručně nastíněnou a také postupně učíme již zmíněné japonské zvyky a tradice. Příběhy jsou jak o dialozích, tak o soubojích, ale také i o humoru na který jsem si také chvilku zvykal, ale postupně si mě získal. Stejně tak to bylo i s kresbou. Ta je místy detailní, místy roztomilá, a také umí být bohužel minimálně zpočátku lehce zmatečná a občas jsem se v ní ztrácel. I tak jsem ale v ní postupně našel zalíbení. Usagiho rozhodně budu chtít číst dál a uvidíme zda to dotáhnu až do poslední knihy co tu zatím vyšla. 80%

(13. října 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Usagi Yojimbo: Ronin
Druh Román
Žánr Dobrodružný
Série Usagi Yojimbo
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 08/03/2007
Originální vydavatelství Dark Horse Comics
Datum vydání v zahraničí 01/04/1987
Vazba Paperback
Autoři Kresba/Scenář: Stan Sakai

Typ vazby

Brožovaná

Formát 147x204mm
Počet stran 128
Tisk černobílý
Cena 179.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)
Následující
Usagi Yojimbo 02: Samuraj

Systémové informace

Má na starosti Luxor
Vloženo 24. května 2012
Naposledy editováno 20. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku