80.0%
Nejmocnější hrdinové Marvelu 053: Captain Marvel (Carol Danversová)
80.0%
-- %
Extérní hodnocení

Když obrovsky mocné zařízení zvané psycho-magnitron explodovalo jen pár metrů od ní, myslela si Carol Danversová, že je s ní amen.

Obsah

Místo toho se však někdejší talentovaná pilotka změnila v jednu z nejmocnějších hrdinek světa, Ms. Marvel!

Během své superhrdinské kariéry ušla dlouhou cestu: z ulic New Yorku, kde bojovala se zločinem, až ke hvězdám, kde se stala novou Captain Marvel. 

Přidejte se ke Carol Danversové na neuvěřitelné pouti za superhrdinským sebepoznáním!

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje příběhy:

Bojovnice každým coulem

V touze létat

 

Obsahuje sešity série Ms. Marvel (Vol. 1) #1-3 a Captain Marvel (Vol. 7) #1-6

Autoři

Dexter Soy
Dexter Soy
Kresba
Wil Quintana
Wil Quintana
Kresba
Richard Elson
Richard Elson
Kresba
Joe Sinnott
Joe Sinnott
Kresba
Emma Rios
Emma Rios
Kresba
Karl Kesel
Karl Kesel
Kresba
John Buscema
John Buscema
Kresba
Gerry Conway
Gerry Conway
Scénář
Chris Claremont
Chris Claremont
Scénář
Zobrazit více

Postavy

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Ale ono se vlastně jedna o fajn komiksovou knihu, ale určitě mě to nijak neusadilo, to zase ne. Retro je průměr, z hromadou nudného textu, celkem fajn zápletkou, pár skvělými hláškami (především díky JJovi), ideálně zvolení záporáci pro takový úvod. Čím víc nad tím přemýšlím, tak vlastně to retro bylo docela fajn. Buscema není úplně můj nejoblíbenější kreslíř, ale řemeslo umí. Nejvíc mě asi bavil Jamesonův antifeminismus, to byla fakt sranda. Jak dával JJ čočky feministkám v retru, tak novější část si to bohatě vynahrazuje. Feministický nádech až na půdu. Ženský to píše, ženský to táhnou a jsou vlastně ze všech nej. Nevadí to, jen je to takové násilně psané, tak jsem se nad tím lehce pozastavil. Mě ten moderní příběh dost dlouho dobu vyváděl z míry a nevěděl jsem co to jako je, proč a jak se to děje. Ta nějak jsem tím proplouval, byla tam celkem fajn akce, žádná hloubka nebo něco extra originálního, ale dobře se to četlo. Konec to celkem fajn vysvětlil a já to beru. Kresba mě hodně bavila, ale jak se změnily v posledních dvou sešitech kreslíři a barvíř, tak ztratila reálně filmový zjev a stala se z ní víc obyčejně komiksová kresba. Takže Soye si píšu, toho druhého už ani nemusím. Danversová není zrovna velká sympaťanda, ale komiks dobrý. Celkově hodně odřené 4*.

(9. září 2018)
karl173
Offline

Captaina Marvela jsem si přečetl schválně těsně před touto knihou s předtuchou že se tato kniha bude určitě nějak odkazovat právě na toho prvního. Má předtucha se vyplnila a navíc jsem si touto knihou mohl spravit chuť po předchozím nezdaru. Musím hned na začátku říct, že tato kniha je rozhodně lepším čtením než ta předchozí. Ale i když jsem se po celou dobu dobře bavil a četlo se to hezky svižně, tak se musím přiznat, že jsem čekal trochu něco jiného, tedy alespoň co se moderního komiksu týče. Retro, to totiž splnilo svůj účel a ničím nepřekvapilo. Je fajn že to pokračuje tam kde Carol v předchozím Cpt. Marvelovi skončila a jako retro je to celkem dobré, leč ne nijak oslnivé. Kresba je na tom podobně. Teď moderní část. Ta nabídla celkem fajn počtení, které z počátku nešetří na akčnosti a opravdu skvěle to odsýpá. Na druhou stranu mi vadila jistá překombinovanost v cestování časem. S kresbou jsem měl také jistý problém. Na začátku je totiž úplně jiná kresba, než na konci. A přitom je uvedený jen jeden autor. Zajímalo by mě jak to tedy je, ale každopádně když jsem si na začátku už na kresbu zvykl a začala mě bavit, tak se pak najednou z čista jasna celá změnila. Nejdřív to vypadalo že se změnila jen pro malý úsek, ale opak byl pravdou. Nijak extra na změnu kresby většinou netrpím, ale tady to beru spíš jako zápor. Celkově se ale jedná o nadprůměrné NHM, ale k dokonalosti mělo ještě nějaký kus. 70%

(4. září 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Captain Marvel: In Pursuit of Flight
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série --
Vydavatelství v ČR --
Datum vydání v ČR 24/08/2018
Originální vydavatelství --
Datum vydání v zahraničí 17/01/2013
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Kelly Sue DeConnick
Scénář: Gerry Conway
Scénář: Chris Claremont
Kresba: Dexter Soy
Kresba: Wil Quintana
Kresba: Richard Elson
Kresba: Joe Sinnott
Kresba: Emma Rios
Kresba: Karl Kesel
Kresba: John Buscema
Kresba: Al Barrionuevo

Typ vazby

Vázaná

Formát 175x266mm
Počet stran 200
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 28. srpna 2018
Naposledy editováno 28. srpna 2018

Najdete nás na Facebooku