70.0%
Znovuzrození hrdinů DC - Sebevražedný oddíl 02: K zbláznění příčetná

Operační skupina X pod velením bezohledné ředitelky Amandy Wallerové vpadla do nejlépe střeženého vězeňského zařízení na planetě a „ztopila“ z něj podivuhodnou Černou sféru, kulovitý objekt pocházející z jiné dimenze. Oddíl to stálo jen jednoho člena, kterého obsah sféry rozprášil na atomy. A co že je tedy uvnitř? Samotný kryptonský diktátor generál Zod v celé své megalomanské, svět zničující slávě.

Obsah

Teď Wallerovou čeká rozhodnutí, co si počít s jednou z nejnebezpečnějších bytostí známého vesmíru. Teoreticky by ten, kdo ovládne Zoda, ovládl i svět. V praxi Černá sféra zamořila celé ústředí Oddílu zářením, které připravuje všechny přítomné o rozum – s výjimkou samotné korunní princezny potrhlosti, Její Bláznovosti, Harley Quinn!

Ale dokáže jedna zbrusu nově příčetná psychiatrička úplně sama učinit přítrž šílenství Černé sféry, porazit Zoda a zabránit, aby Sebevražedný oddíl plně dostál svému jménu?

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

SEBEVRAŽEDNÝ ODDÍL 2: K ZBLÁZNĚNÍ PŘÍČETNÁ navazuje na výbušné události ZNOVUZROZENÍ HRDINŮ DC a scenárista ROB WILLIAMS a legendární kreslíře JIM LEE vás v něm ohromí vzrušujícím zakončením jednoho z největších úkolů Operační skupiny X! V této knize najdete i několik dalších kratších příběhů, které ilustrovali STEPHEN BYRNE, CARLOS D’ANDA, CHRISTIAN WARD, GIUSEPPE CAMUNCOLI a další. Obsahuje komiksy SEBEVRAŽEDNÝ ODDÍL č. 5–8 a samostatný sešit HARLEY QUINN A SEBEVRAŽEDNÝ ODDÍL: APRÍLOVÝ SPECIÁL.

Autoři

Jim Lee
Jim Lee
Kresba
Carlos DAnda
Carlos DAnda
Kresba
Rob Williams
Rob Williams
Scénář
Zobrazit více

Postavy

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Sebevražedný oddíl je série, která dokáže čtenáře pobavit svojí akcí a přímočarostí. Je to čtení u kterého zkrátka vypnete a tak tedy ani nelze čekat nic velkolepého k zamyšlení. A přesně tohle opět nabídl příběh K zbláznění příčetná. Tady jsem zkrátka dostal to co jsem od toho očekával a vůbec mi nevadilo, že se tam stalo pár naprostých hovadin. Prostě jsem se bavil a to je hlavní. Pak tu jsou opět krátké příběhy zaměřené na jednu postavu a i ty mě bavili. Byli navíc pěkně nakreslené, což je věc kterou jsem zapomněl zmínit. V hlavním příběhu se Lee tentokrát už snažil a dal nám opět tu svojí typickou dobrou kresbu, která v minulém díle byla na jeho poměry dost průměrná. Pak je tu takový malý teaser na crossover s Ligou spravedlnosti. Tohle moc nepřináší, krom informace co nás čeká. No ale poslední příběh s Harley byl zkrátka slabý. Nevím, asi mi už ta Harley leze nějak krkem a stačil mi jen jeden tenhle sešit s ní abych si vzpomněl jak mi její série už asi nebaví a nevím zda jí chci vůbec ještě číst. Každopádně dohromady je ale tato kniha opět ten samí Sebevražedný oddíl co minule. A tuhle řadu budu zatím stále rád číst jako pohodovou odpočinkovou četbu na víkendové ráno. 60%

(25. srpna 2018)
S4TW
Offline

Ale jo, tohle můžu. Zábavné, akční, vtipné, velmi dobré postavy a místy to má i zajímavé situace či nápady. Je sice pravda, že to stojí až příliš na Harley, ale osobně mě tahle postava z celého týmu začíná bavit nejméně. Už by jí mohli přestat tolik protlačovat, ta postava už začíná být celkem vyčerpaná (ač poslední stránky naznačují zajímavý vývoj, ale uvidíme). Navíc postavy jako Boomerang, Killer Croc, Entrantress nebo dokonce Hack, nabízejí výbornou alternativu a jsou daleko zajímavější a tvárnější. Taková Hack mě dost chytla a doufám, že prostoru dostane ještě víc. Příběh je v pohodě, akorát to na můj vkus bylo moc rychle vyřešené. Závěrečný speciál s Harley byl nic moc a přesně mi ukázal, proč mě ta holka přestává bavit, ale poslední dvě-tři stránky mojí pozornost opět navnadily. Kresba je v pohodě, Lee mi sice přijde podobně ohraný jako Harley, ale jeho kresba je prostě velkolepá a především má velký feeling pro takovou tu filmovost. Tahle série je sice lehce nadnesená a je to spíše ta jednoduší zábava, ale objevuje se zde i pár fajnových nápadů či psychologištějších rozborů jednotlivých postav. A románek dvou členů týmů? Taková třešnička...

(11. srpna 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Suicide Squad #02: Going Sane
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Znovuzrození hrdinů DC - DC Universe: Rebirth (2018)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 05/07/2018
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 13/06/2017
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Scénář: Rob Williams
Kresba: Christian Ward
Kresba: Francesco Mattina
Kresba: Sean Galloway
Kresba: Stephen Byrne
Kresba: Jim Lee
Kresba: Carlos DAnda
Kresba: Giuseppe Camuncoli

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 144
Tisk barevný
Cena 299.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 144
Tisk barevný
Cena 599.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Brožovaná alternativní obálka

Formát 170x260mm
Počet stran 144
Tisk barevný
Cena 299.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 27. července 2018
Naposledy editováno 31. července 2018

Najdete nás na Facebooku