70.0%
Nejmocnější hrdinové Marvelu 050: Ant-Man (Scott Lang)

Scott Lang býval zloděj s hlavou pro vědu a srdcem ze zlata. Pak se z něj stal Ant-Man, vzor pro všechny hmyzí bojovníky.

Obsah

Mistři řemesla David Micheline a John Byrne navazují na antmanovské dědictví v tom pravém marvelovském stylu a přinášejí dramatický debut Scotta Langa, senzačního druhého Ant-Mana. Pak se od osamělého hrdiny přesuneme k veliteli týmu, protože v našem druhém příběhu se Scott pod taktovkou Matta Fractiona a Laury Allredové ujímá vedení zbrusu nové Future Foundation. Čekejte nečekané, protože na výsluní míří nepřekonatelný Ant-Man!

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje příběhy:
Cena srdce
Fantastická Faksimile

Obsahuje sešity sérií Marvel Premiere #47-48 a FF (Vol. 2) #1-7

Autoři

Joe Quinones
Joe Quinones
Kresba
Mike Allred
Mike Allred
Kresba
Matt Fraction
Matt Fraction
Scénář
John Byrne
John Byrne
Kresba
David Michelinie
David Michelinie
Scénář
Zobrazit více

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Na tohle NHM jsem se celkem těšil. Hank Pym v téhle sbírce nedostal zrovna to co jsem chtěl a tak jsem těšil na druhý pokus Ant-mana. No a výsledek je opět lehce rozpačitý. Retro z konce 70. let bylo celkem fajn. Sice má své mouchy, které k retru neodmyslitelně patří, ale kresba a celková svižnost děje mi bavila. No a pak přichází něco co jsem tak nějak nečekal a nechtěl, ale nakonec mě to vlastně bavilo. FF neboli Future Foundation. S touhle sebrankou jsem se setkal poprvé a tudíž jsem nevěděl co mě čeká. No a výsledek je vlastně celkem fajn. Zase jsem objevil něco nového, byť jsem se v tom občas lehce ztrácel, ale tak nějak si dokázal chybějící střípky poskládat k tomu co znám a vyšla mi z toho vcelku komediální, zábavná a rodinná záležitost. Často to na mě působilo až sitcomovým dojmem nebo tak něco. Nebo jako klasický komediální rodinný film s trochou té akce. Sice jsem nedostal úplně to co jsem chtěl a nebyl úplně můj šálek kávy, tak mě to přesto jakýmsi záhadným způsobem dokázalo bavit. A to i kresba není zrovna kdovíjaká, ale zkrátka má tu své místo. Jako rozhodně se nejedná o nějaký skvost a teď váhám co dát za známku, ale díky tomu že mě to dokázalo bavit celou dobu, tak dám 70% tudíž 4 hvězdy. I když opět si musím postěžovat na nemožnost dát 3 a půl hvězdy, protože to by si tahle kniha zasloužila víc.

(28. srpna 2018)
S4TW
Offline

Hodně kvalitní retro, především díky výborné kresbě. Byrne si opravdu vyhrál s perspektivou, se zmenšováním a všemu, co k Ant-Manovi patří. Ale ani příběh nezaostává, trochu dospělejší akčňárna s rodinným dramátkem na pozadí. Moderní část je strašně zvláštní komiks. Těžko se mi hodnotí celkové pocity. Velký problém je, že to je neuzavřené a to jako sakra hodně. Takže se nedá říct, jak jsem s tím spokojen. Spousta věcí se rozehrála, ale zdaleka nedohrála. Má to hodně dětský nádech, což je účel, neb se to kolem dětí i točí. Je to psané trochu s nadsázkou, dost to vzdává hold nejstarším komiksům Fantastic Four, především u bojových scén to dost vyniklo. Ale celkově je to dost zvláštní, občas se něco hůř chápe a hrozně moc tomu chybí pokračování. Je to spíš komediální než dramatické. Postavy jsou celkem ok, ale taky mě úplně nepohltily. Hrozná je kresba, ta mi sakra moc nesedla. Často problém s perspektivou (úplný opak Byrnea), nepřirozené úhly těla, divné obličeje, deformované ruce atp. Chápu, že to je prostě \"styl\", ale za mě dost špatný, ač se svým způsobem k atmosféře knihy hodí. Celkově je to průměrně dobré NHM, někde na pomezí 3* a 4*, ale za tu modernější kresbu jdu trochu níž.

(22. července 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název FF: Fantastic Faux
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Nejmocnější hrdinové Marvelu (2016)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 13/07/2018
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 23/07/2013
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Matt Fraction
Scénář: David Michelinie
Kresba: Joe Quinones
Kresba: Mike Allred
Kresba: John Byrne

Typ vazby

Vázaná

Formát 175x266mm
Počet stran 200
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 13. července 2018
Naposledy editováno 13. července 2018

Najdete nás na Facebooku