80.0%
Usagi Yojimbo 29: Dvě stě sošek jizo

Usagi Yojimbo Volume 29: 200 Jizzo

80.0%
-- %
Extérní hodnocení

Miyamoto Usagi přišel o svého pána, Mifuneho, během japonských občanských válek na sklonku šestnáctého století. Nyní je roninem, samurajem bez pána a klanu, který se vydal na cestu válečníka, aby hledal harmonii. Putuje zemí, bojuje s nespravedlností a piluje své duchovní a šermířské schopnosti.

Obsah

V této knize Usagi spojí síly se čtenáři oblíbeným inspektorem Ishidou, aby vyřešili případ dvojnásobné vraždy v zájezdním hostinci, pokusí se pomoct spojeneckému klanu zachovat si čest a zjistit, že vyrábět sójovou omáčku může být i smrtelně nebezpečné. Najdete tu rovněž několik kratších příběhů z různých těžko dostupných zdrojů, včetně povídky "Dvě stě sošek jizo", která je oslavou dvoustého příběhu, jenž Stan Sakai o své dlouhouché postavě napsal a nakreslil.

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Stan Sakai
Stan Sakai
Kresba/Scenář

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Autor se na jednu stranu začíná opakovat, někdy i potřetí, počtvrté a to čtu teprve čtvrtou knihu. Na druhou stranu mě vždycky nějakým kouzle dostane, zaujme a zláká. Baví mě to dost, především kvůli tomu, co všechno se dozvídám o japonské kultuře, historii,Japoncích a jejich mentalitě. Jen je škoda, že to je pořád v rámci nezávislých či lehounce závislých povídek a nikam série nesměřuje. Podobně rozporuplná pocit mám asi i s Usagiho, sic se skrývá za hávem nezměrné spravedlnosti, tak neváhá rozsekat lidi na maděru. Ale sérka je to kvalitní, o tom žádná.

(1. září 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Usagi Yojimbo Volume 29: 200 Jizzo
Druh Román
Žánr Fantasy
Série Usagi Yojimbo
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 10/07/2018
Originální vydavatelství Dark Horse Comics
Datum vydání v zahraničí 30/06/2015
Vazba Paperback
Autoři Kresba/Scenář: Stan Sakai

Typ vazby

Brožovaná

Formát 145x204mm
Počet stran 208
Tisk černobílý
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 11. července 2018
Naposledy editováno 11. července 2018

Najdete nás na Facebooku