90.0%
Nejmocnější hrdinové Marvelu 049: Spider-Woman
90.0%
-- %
Extérní hodnocení

Agenta Hydry a později superhrdinka Jessica Drewová je senzační Spider-Woman, pavoučí bojovnice!

Obsah

Spider-Woman zasévá do srdcí svých nepřátel strach... a vy nyní zjistíte ta nejtemnější tajemství této zlověstné ikony. Jessica příliš dlouho nevědomky napomáhala zlu. Sotva se naučila přijmout krutou minulost, má před sebou nový úkol - bude tvořit první linii obrany proti těm nejméně vítaným cizincům vůbec, skrullským válečníkům. Brian Michael Bendis a Alex Maleev ze sebe vydávají to nejlepší. Tohle je příběh, který si nemůžete nechat ujít!

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje příběhy:
Temný osud
Agentka S.W.O.R.D.U

 

Obsahuje sešity série Marvel Spotlight (Vol. 1) #32 a Spider-Woman (Vol. 4) #1-7.

Autoři

Postavy

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Začnu retrem. Ten splňuje minimální požadavek, a tím je stručné seznámení s postavou a nejlépe i origin. Vše tu je a je to poměrně slušné retro. Rozhodně si dovedu představit,že bych si přečetl i dalších pár čísel. Kresba také slušná. A pak přichází hlavní chod. Hned pro začátek musím uznat, že čtení bylo velmi svižné a přestože je tu 7 sešitů, tak jimi proletíte jako Quicksilver. Děj je napínavý a kresba je opravdu skvělá. Jenže, jak děj, tak bohužel i kresba měla místy slabší chvilky. V ději jsou klasické superhrdinské blbiny nedávající tak trochu smysl. A díky tomu jsem si při čtení sem tam zavzdychal. Kresba je na tom podobně. Na jednom panelu Spider-Woman dostává totální nakládačku, přičemž jí tečou proudy krve snad odevšad, ale na dalším panelu, sotva pár vteřin po události, už si to sviští bez jakéhokoliv šrámu, a to se nejedná o záběr z velké dálky, kde bych chápal, že se si tím kreslíř nechtěl tolik dělat práci. Na jednu stranu tady tedy máme velmi dobré superhrdinské čtení, které rozhodně doporučuji, ale na druhou stranu, k dokonalosti tomu ještě kousek chyběl. 80%

(13. října 2018)
S4TW
Offline

Ááá, konečně zase pořádný nesuperhrdinsky superhrdinský komiks. Nečekejte klasickou superhrdinskou mlátičku plnou klišé, ale parádní detektivní a psychologický komiks, jak to svého času skvěle uměl Bendis. Jedná se i o celkem drsnější čtivo, násilím se zde nešetří, navíc hlavní hrdinka to má v hlavě solidně neurovnané a celou dobu sledujeme její cestu za nějaký vyrovnáním se, ať už mluvíme o klasickém vyrovnání účtu či tom, kdy si je třeba uvědomit svou pozici v současném světě. Také se mi líbí, že autor pracuje poměrně na malém prostoru, ve fiktivním asijské městě. Atmosféra je hutná, cítíte to horko, dusno, nevraživost a vražednost. Detektivní drama, jak má být. Do toho tu máme výbornou kresbu Maleeva, která je ještě okořeněná úžasnými barvami, což jen umocňuje tu atmosféru, o které jsem psal. Navíc je to opravdu velmi svižné čtivo, Bendis se tu moc nerozepisuje a nechá dost vyniknout kreslíře. Nemám, co bych vytkl, tyhle komiksy miluji a proto mám třeba moc rád postavu Daredevila. Retro je fajn, už tu bylo, na to, že se jedná o sedmdesátky, tak se rozhodně nejedná o žádný průser, nicméně to hlavní zprostředkovává Bendis & Maleev.

(13. července 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Spider-Woman: Agent of S.W.O.R.D.
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Nejmocnější hrdinové Marvelu (2016)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 29/06/2018
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 15/09/2010
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Brian Michael Bendis
Scénář: Archie Goodwin
Kresba: Alex Maleev
Kresba: Silvio Buscema

Typ vazby

Vázaná

Formát 175x266mm
Počet stran 208
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 4. července 2018
Naposledy editováno 4. července 2018

Najdete nás na Facebooku