66.7%
Fury: Mírotvůrce
66.7%
-- %
Extérní hodnocení

Unikátní pohled do duše válečníka, o kterém jste si jenom mysleli, že ho znáte. Ještě před S.H.I.E.L.D.em, ještě před Howling Commandos. Nick Fury bojoval na krví nasáklých tuniských pahorcích. A když byl jeho pluk zmasakrován Němci, Fury odvrávoral do pouště zemřít. Jenže místo toho se setkal tváří v tvář se svou budoucností.

Obsah

Unikátní pohled do duše válečníka, o kterém jste si jenom mysleli, že ho znáte.

Ještě před S.H.I.E.L.D.em, ještě před Howling Commandos... Nick Fury bojoval na krví nasáklých tuniských pahorcích. A když byl jeho pluk zmasakrován Němci, Fury odvrávoral do pouště zemřít. Jenže místo toho se setkal tváří v tvář se svou budoucností.
Nyní, o dva roky později, je vyslán na zoufalou misi: má provést atentát, na jehož úspěchu závisí porážka nacistického Německa. Terčem je polní maršál Stephen Barkhorn, muž zodpovědný za tuniská jatka. Ale na Furyho číhá pár překvapení. Ukáže se, že jeho úkol bude poněkud jiný, než se ze začátku zdálo. Hluboko za nepřátelskými liniemi čeká odhalení, které způsobí, že Nick Fury poruší rozkazy... a začne bojovat svou vlastní válku.
Kniha Fury: Mírotvůrce obsahuje sešity 1-6 stejnojmenné minisérie, psané Garthem Ennisem (Preacher, Hitman, Ghost Rider, Punisher) a kreslené Darrickem Robertsonem (Transmetropolitan, Punisher: Od kolébky do hrobu, Fury: Bůh ochraňuj válku).
Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Garth Ennis
Garth Ennis
Scénář

Postavy

Komentáře uživatelů

comicsJan
Offline

Kvalitní zpracování Furyho válečné minulosti. Kresba byla pro mě ovšem trochu zmatená a obličeje postav tak podobné, že bylo často těžké přiřadit jména k tvářím. Jinak jsem si zavítání do Nickovi minulosti užil a doufám, že to není poslední z Originů v S.H.I.E.L.D.u.

(17. května 2015)
jh666
Offline

Ennise nijak zvlášť nemusím, ale musím přiznat, že tady mě docela mile překvapil. Je tu nějaký docela zajímavý příběh. Naopak tu není kopa nechuťáren a zbytečného násilí, v těchto ohledech se tentokrát drží na uzdě. Dokonalé to ale taky není. Scénář je místy zmatený a Fury spíš než jako hlavní postava působí jen jako jedna z několika. Kresba pak lepší průměr. 63 %

(8. července 2015)
Elhonzo
Offline

Jako akčňák s druhý světový pobaví ale žádné větší poselství vtom nehledejte .

(17. února 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Fury: Peacemaker
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série --
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 25/07/2012
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 29/11/2006
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Garth Ennis
Kresba: Darick Robertson

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 144
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Andresito
Vloženo 23. května 2012
Naposledy editováno 12. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku