100.0%
Znovuzrození hrdinů DC - Batman Detective Comics 01: Ve stínu netopýrů
100.0%
-- %
Extérní hodnocení

Gotham City zahalil netopýří stín. Tentokrát ale nepochází od Batmana. Do gothamských ulic vtrhla elitní bojová jednotka, která Temného rytíře napodobuje. Její vybavení, technologie i taktika jsou odpozorované od Batmana, jsou však propracovanější a na vyšší úrovni. Motivy této armády zůstávají záhadou, její cíle jsou však zřejmé – tihle „Batmanové“ mají spadeno na gothamské maskované strážce pořádku.

Obsah

Temnému rytíři je jasné, že takové armádě sám čelit nemůže, a nedokážou to ani ostatní bojovníci se zločinem. Proto za svého generála ustanoví Batwoman a z nové generace gothamských hrdinů vytvoří vlastní armádu.

Tim Drake alias Red Robin, Stephanie Brownová alias Spoiler, Cassandra Cainová alias Orphan a napravený zločinec Basil Karlo alias Clayface, ti tvoří vojsko, se kterým jdou Batman a Batwoman do boje. Až však stane svému skutečnému nepříteli tváří v tvář, bude držet pohromadě, nebo se rozpadne?

Autoři

James Tynion IV
James Tynion IV
Scénář

Postavy

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Tak konečně pořádně povedený Batman z Rebirthu. Paradoxem je že v této knize to o Batmanovi zas tak ani není a hned je to lepší. A to jsem Batmanův velký fanoušek. Není totiž na škodu si jednou za čas přečíst komiks s Batmanem a nevidět v každém sešitě \" Já jsem Batman \". Tenhle komiks staví na jiných postavách a je fajn si o nich u nás konečně něco přečíst. Co se mi také velmi líbilo bylo velmi dobré poskládání příběhu, který jsem po celou dobu hltal a byl neustále zajímavý. Nešlo v něm navíc jen o akci, ale také o řešení osobních problémů některých postav, což je věc na kterou se v mainstreamu někdy zapomíná a nebo si autoři tuhle stránku přeberou do hlubších kontextů a čert aby se v tom vyznal. Je totiž fajn, když se to řeší více civilně jako tomu je teď v Rebirthu například u Flashe. Co se také povedlo je kresba. Skvělé barvy a stíny a opravdu parádní práce s panely této knize dodali ještě více zábavnosti. Zkrátka tohle je ta správná řada s vedlejšími postavami, kterou chci číst. Doufám že to v dalších knihách bude pokračovat. 85%

(5. srpna 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman Detective Comics #01: Rise of the Batmen
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Znovuzrození hrdinů DC - DC Universe: Rebirth (2018)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 20/06/2018
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 2017
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Scénář: James Tynion IV
Kresba: Al Barrionuevo

Typ vazby

Brožovaná

Formát 170x260mm
Počet stran 176
Tisk barevný
Cena 299.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná

Formát 170x260mm
Počet stran 176
Tisk barevný
Cena 599.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Brožovaná alternativní obálka

Formát 170x260mm
Počet stran 176
Tisk barevný
Cena 299.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 21. června 2018
Naposledy editováno 9. července 2018

Najdete nás na Facebooku