80.0%
Záhady kvantového světa

Le mystere du monde quantique

80.0%

Je tu komiks, který vám objasní základy kvantové fyziky! Vydejte se společně s dobrodruhem Bobem a jeho psem Rickem na výpravu po záhadách kvantového světa!

Obsah

Kvantová fyzika je přítomná ve všem, co nás obklopuje – od obřích galaxií po nepostřehnutelně drobné atomy –, avšak její poznatky o světě kolem nás se výrazně liší od toho, co obyčejně zažíváme a pozorujeme. Jak je například možné, že v kvantovém světě se částice mohou nacházet současně na několika místech a kočka může být zároveň živá i mrtvá? Jak s tím souvisí kostkový cukr, mořské vlny či Bůh, který (ne)hraje v kostky? A jak na to všechno vědci vůbec přišli? Základní principy kvantové fyziky vám v kresleném příběhu objasní sami zakladatelé a nejvýznamnější teoretici tohoto oboru v čele s Planckem, Einsteinem, de Brogliem, Heisenbergem nebo Schrödingerem. Autorem knihy je Thibault Damour, francouzský teoretický fyzik, člen Akademie věd a držitel mnoha významných ocenění. O výtvarnou stránku se postaral známý belgický komiksový kreslíř Mathieu Burniat.

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Thibault Damour
Thibault Damour
Scénář

Komentáře uživatelů

47
Offline
47

Komiks je super pre toho kto má viac ako základy z témy ktorú sa fyzik pokúsil uplatniť v médiu, ktoré ,,znesie,, všetko,,...To je možno jediná slabina komiksu. Možno keby si autor prizval ku scenáru niekoho, kto by aspoň trochu chápal tu zdanlivo chaotickú pavučinu zvanú Kvantová teória, čím by trochu posunul scenár k pobratiu aj pre menej zasvätených.Pre toho kto o týchto veciach nikdy nepočul je to komiks úplne zbytočný.Ja mám akési povedomie o tejto téme, teda mi komiks ponúkne ešte viac ako pár opakovaných čítaní.....a to sa mi už pri tom prvom čítaní neraz dymilo z hlavy.....Kresba je prekvapivo zvolená. Pri prvom otvorení kniha pôsobí ako detská učebnica. Po chvíli som si zvykol, navyše pri tom všetkom vysvetľovaní,pojmoch a rovniciach už mi bolo fuk. Možno aj keby kresba pozvolna prešla na fotky jaskynných malieb asi by som si to ani neuvedomil...... Mám rád náročné čítanie,no toto už je za hranicou znalostí bežného človeka. Možno to bude znieť čudne,no iba preto nedávam plné hodnotenie....4z5.

(2. listopadu 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Le mystere du monde quantique
Druh Román
Žánr Existencionální
Série --
Vydavatelství v ČR Argo
Datum vydání v ČR 29/05/2018
Originální vydavatelství --
Datum vydání v zahraničí 11/03/2016
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Thibault Damour
Kresba: Mathieu Burniat

Typ vazby

Vázaná

Formát 200x260mm
Počet stran 160
Tisk černobílý
Cena 398.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 6. června 2018
Naposledy editováno 6. června 2018

Najdete nás na Facebooku