80.0%
DC komiksový komplet #37: Batman: Zrození démona, kniha druhá

Otrávený a umírající Batman se vydává přes půl světa, aby odhalil dávné tajemství, jež zapříčíní konečný střet s jeho nesmrtelným nepřítelem... démonem Ras al Ghulem.

Obsah

Batman: Zrození démona, kniha druhá (Původně vydáno jako Birth of the Demon, prosinec 1992)
Otrávený a umírající Batman se vydává přes půl světa, aby odhalil dávné tajemství, jež zapříčíní konečný střet s jeho nesmrtelným nepřítelem... démonem Ras al Ghulem. Temný rytíř hodlá zničit všechny Lazarovy jámy na zeměkouli a my se z příběhu starého 600 let dozvíme, jak se onen démon zrodil.

Batman #235 (Původně vyšlo v září 1971)
V příběhu, ve kterém se objevil podruhé, se Ras al Ghul obrací na Temného rytíře s prosbou o pomoc - potřebuje vypátrat bývalého zaměstnance, který utekl i se zdrojem smrtelně nebezpečné choroby.

Autoři

Dennis ONeil
Dennis ONeil
Scénář
Irv Novick
Irv Novick
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Osobně bych to kvalitativně řadil na roveň k prvnímu dílu této trilogie. Naopak je to o dost lepší než druhá část. Scénáristicky se jednalo o nadprůměrné dílo, velmi dobře podaný origin, u kterého bych rozhodně vydržel o pár stránek déle. Trochu lacině se to jmenuje Batman, když to je celé o Rasovi, ale už dávno víme, že jméno prodává. Ras je výborná postava, která má jeden z nejsilnějších motivů, jaké jsem u batmanovských nepřátel viděl. Navíc se ho snaží dosahovat zajímavými metodami, takže rozhodně nikdy nenudí. Líbil se mi to propojení historického zasazení, mystična a romantického příběhu, navíc to má solidní říz, takže si komiks rozhodně nebere žádné servítky v brutalitě. A ještě jeden důležitý poznatek - má to velmi, velmi zajímavou kresbu. Sám nevím, jak moc se mi líbila, místy mi přišla, že trochu ujíždí a není to zase taková paráda, co se týče kvality, ale rozhodně mě bavila. Ale především má absolutně dokonalé barvy. Retro část zase chválím, ta také bavila. Celkově velmi povedené, k plnému počtu mi něco chybělo, ale dovedu si představit, že si to někdy v budoucnu dám ještě jednou.

(8. dubna 2019)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman: Birth of the Demon Part 2
Druh Omnibus
Žánr Superhrdinský
Série DC komiksový komplet (2017)
Vydavatelství v ČR Eaglemoss
Datum vydání v ČR 24/05/2018
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 2016
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Dennis ONeil
Kresba: Irv Novick

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 144
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 24. května 2018
Naposledy editováno 24. května 2018

Najdete nás na Facebooku