60.0%
Nejmocnější hrdinové Marvelu 046: Captain Britain
60.0%
-- %
Extérní hodnocení

Brian Braddock, mladý muž obdařený duchem Avalonu, bojuje se silami zla jako odvážný a neochvějný Captain Britain.

Obsah

Zrodil se hrdina! V boji za to, že ne všichni hrdinové zvou svým domovem New York, předložili v roce 1976 autoři Chris Claremont a Herb Trimpe čtenářům zbrusu nový národní poklad. Captain Britain vám nyní přinese některé z nejpamětihodnějších příběhů všehomíra. Ukážeme vám, kde začalo dědictví britské legendy, která dodnes na marvelovském nebi jasně září.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje příběhy:
Přichází Captain Britain
Svět podle Arcadea
Zbraně Avalonu

 

Obsahuje sešity sérií Captain Britain (Vol .1) #1-2, Marvel Team-Up (Vol .1) #65-66 a Captain Britain & MI-13 #1-4

Autoři

Fred Kida
Fred Kida
Kresba
Leonard Kirk
Leonard Kirk
Kresba
Herb Trimpe
Herb Trimpe
Kresba
John Byrne
John Byrne
Kresba
Paul Cornell
Paul Cornell
Scénář
Chris Claremont
Chris Claremont
Scénář
Zobrazit více

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

První dva štěky jsou opět jen ryze pro obohacení o historii Marvelu, nic víc to nepřináší. Dva sešity z Marvel Team-Up jsou slabším retrem se Spideym. Příběh byl vyloženě maximálně průměr, jen ta kresba byla lehce nadprůměrná. Jediné co mě v téhle knize bavilo byla nakonec až moderní číst. Příběh je sice také celkem průměrný a je místy velmi chaotický, ale přináší i zajímavé momenty, slušnou a svižnou akci a celkově nápad není vůbec špatný. Pak má ale především hezkou kresbu, která když ne příběh tak minimálně ta zaujme. Celkově tedy hodnotím jako lehce nadprůměrný komiks. 60%

(13. června 2018)
S4TW
Offline

Jako není to úplně špatný komiks, když se to vezme hodně kolem a kolem, ale má to hodně ALE! První věc, která mi dost vadí je to, že polovina knihy obsahuje díla, která již v rámci UKK vyšla. Já chápu, že se snaží vždy přijít s originem či první sešitem, ale párkrát se to již obešlo a v tomto případě se to nabízelo daleko víc, aspoň ten team-up se Spideym si mohli odpustit, ač to byla ve finále ta nejlepší pasáž celé knihy. Obecně recyklovaná první část je daleko lepší, než ta moderní. Origin absolutně na pohodu, má to dost fantasy nádech, do toho trochu vědy a anglické vlastenectví, asi tak, jak to mělo být. Pak týmovka se síťolezce, parádička. Dvojice Claremont a Byrne je jistota, navíc ve své době se jednalo možná o nejsilnější duo a já se nedivím. Moderní část je jedinou novinkou. První věc - nevím, kdo určuje pořadí, ale ten trotl mohl mít trochu soudnosti a dát Captaina Britaina před Black Knighta, to je první věc. Druhá je, že se nejedná o nějak zvlášť silný komiks. Tahle série je prostě hrozně divná, je to strašný galimatyáš, nejspíš se budete ztrácet v postavách a vůbec v tom, co se děje. Navíc už u Black Knighta mi přišlo, že Cornell má až moc bujnou fantazii a plácá páté přes deváté (dost mi připomíná Standu Leeho, ale v té době to mělo trochu jiné kouzlo). Ale i přes těžkou zmatečnost si to drží vysoké tempo a vlastně jsem se nenudil, ač jsem byl po dočtení lehce zmatený a přišlo mi to možná až moc přitažené za vlasy. Kresba je fajn.

(10. června 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Captain Britain & MI-13: Secret Invasion
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Nejmocnější hrdinové Marvelu (2016)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 18/05/2018
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 13/09/2012
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Paul Cornell
Scénář: Chris Claremont
Kresba: Fred Kida
Kresba: Leonard Kirk
Kresba: Herb Trimpe
Kresba: John Byrne

Typ vazby

Vázaná

Formát 175x266mm
Počet stran 152
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 18. května 2018
Naposledy editováno 18. května 2018

Najdete nás na Facebooku