60.0%
Znovuzrození hrdinů DC - Sebevražedný oddíl 01: Černá sféra
60.0%
-- %
Extérní hodnocení

PRO TUHLE PRÁCI NEMUSÍTE BÝT ŠÍLENÍ – ALE DOST TO POMÁHÁ! Harley Quinn. Deadshot. Killer Croc. Enchantress. Captain Boomerang. Katana. Jsou nebezpeční. Smrtící. Vážně duševně narušení… a představují naši jedinou naději. Říká se jim Sebevražedný oddíl.

Obsah

Je to tým, který sestavila neústupná veteránka zpravodajských služeb Amanda Wallerová a svěřila ho pod velení zneuctěného vojenského génia plukovníka Ricka Flaga. Tito muži, ženy a monstra ze Sebevražedného oddílu – alias Operační skupiny X – odvádějí práci, kterou by si žádný superhrdina rozhodně nechtěl ušpinit svůj čistoskvoucí kostým.

Mise, která je čeká, vypadá poměrně přímočaře: mají nepřátele připravit o mocnou kosmickou zbraň nazvanou Černá sféra. Co se však stane, jakmile půjde do tuhého a naši antihrdinové zjistí, že jejich cíl brání Vyhlazovací brigáda, ruský protějšek Operační skupiny X, proti které vypadá Sebevražedný oddíl jako kroužek vyšívání pro pokročilé?

Sebevražedný oddíl se ocitá v pasti umístěné stovky metrů pod hladinou arktických vod a čeká ho boj proti nejstrašnější hrozbě, jaké kdy čelil – a současně získá tajemného nového člena a o jednoho naopak přijde během zvratu tak brutálního, že ho ani sama Amanda Wallerová nedokázala předvídat!

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje sešity série Suicide Squad (Rebirth) #1-4 a Suicide Squad: Rebirth

Autoři

Rob Williams
Rob Williams
Scénář
Jason Fabok
Jason Fabok
Kresba
Gary Frank
Gary Frank
Kresba
Jim Lee
Jim Lee
Kresba
Ivan Reis
Ivan Reis
Kresba
Philip Tan
Philip Tan
Kresba
Zobrazit více

Postavy

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Přišlo mi to slabší, než SS od Glasse. Na druhou stranu se to nese pořád v podobném duchu. Oddíl dostává obdobný, sebevražedný úkol, obdobně se z toho snaží nějak vyhrabat, obdobně moc nemůže jeden druhému věřit, obdobně to jeden z nich schytá a samozřejmě - obdobně je to plné vtípků. Ale všechno je to tak o jeden level slabší. Možná to je způsobeno i tím, že Williams nedokázal využít potenciál postav Harley Quinn a Deadshota, kteří by měli celý komiks táhnout, ale opak je pravdou. Daleko víc tu funguje Flag, Katana a především Boomerang. Jako je to fajn akční blbůstka, dokonce jsem se několikrát zasmál, což na nějakých 112 stránkách je super počin. Nejvíc jsem si užil závěrečné představování postav pomocí jejich originů či příběhů, kde se rozebírají jejich motivy. Jedná se o slušné psychologické sondy a ty já rád. Navíc tento \"bonus\" obsahuje 4 kreslířské styly od 4 umělců, kdy všichni stojí za to. Dílo je poměrně krátké, tak nám BBart narval aspoň nadprůměrně objemný bonus. Škoda je, že vidět 30 stránek variant coverů a skic není zrovna bonus, ze kterého bych byl u vytržení. Zatím hodnotím vlažněji, protože to prostě není tak dobré, jak jsem čekal.

(3. června 2018)
karl173
Offline

Sebevražedný oddíl jako vždy nabízí především akci a oproti New 52 jsou změny velmi minimální i v sestavě týmu a stylu vyprávění. Příběh ze Znovuzrození není špatný, přináší ale jen takovou malou ukázku a úvod. Pak je tu hlavní příběh Černá sféra, který není moc originální a až na pár scén vás ničím nepřekvapí. Sice je celkem svižný, ale i tak se může dostavit sem tam nuda než se to trochu více rozjede. Celkově hodnotím jako spíše průměr, který zvedá nahoru dobrá kresba, která ale zároveň také ničím nepřekvapí, jelikož je to klasický mainstream. Pak jsou malé příběhy několika hlavních postav této sebranky a ty ačkoliv jsou krátké přináší mnohem více než hlavní děj. Mne alespoň bavili o něco více. Kresba od všech výtvarníků je vesměs podobná a opět se jedná o mainstream známé kvality. Pak je mnoho bonusů v podobě alternativních obálek, kterých je rekordně moc a spoustu náčrtů tužkou. Bonusy jsou sice fajn, ale aby zabrali čtvrt knížky je možná až trochu přehnané. Díky krátkým příběhům, tedy knihu nakonec hodnotím jako lehký nadprůměr. 50%

(18. června 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Suicide Squad #01: The Black Vault
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Znovuzrození hrdinů DC - DC Universe: Rebirth (2018)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 11/05/2018
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 14/03/2017
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Scénář: Rob Williams
Kresba: Jason Fabok
Kresba: Gary Frank
Kresba: Jim Lee
Kresba: Ivan Reis
Kresba: Philip Tan

Typ vazby

Brožovaná

Formát 170x260mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 299.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná

Formát 170x260mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 599.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 16. května 2018
Naposledy editováno 14. června 2018

Najdete nás na Facebooku