80.0%
Znovuzrození hrdinů DC - Batman 01: Já jsem Gotham

NOVÉ ZAČÁTKY SLAVNÝCH POSTAV! GOTHAM NA VZESTUPU

Obsah

Je to Temný rytíř, hrdina a největší ochránce Gotham City. Je Batman. A není sám. Ve městě jsou dva noví hrdinové – dvojice maskovaných metalidí se schopnostmi Supermana a odhodláním uchránit vše, co je na tomto zvrhlém městě dobrého. Říkají si Gotham a Gotham Girl, zachránili Batmanovi život, bojovali po jeho boku a brali si z něj příklad. Co se ale stane, když se noví ochránci Gothamu přikloní na špatnou stranu? Co když budou Temnému rytíři přičítat vinu za temnotu, která hrozí, že zaplaví jejich město? Když se síly zla utrhnou ze řetězu, může to lidem pokřivit mysl a z hrdinů udělat netvory. Pak je na Batmanovi a jeho spojencích, aby se jednou provždy rozhodli: Je Gotham silou dobra… nebo nástrojem zla?

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Z veleúspěšné řady ZNOVUZROZENÍ HRDINŮ DC pochází BATMAN KNIHA 1: JÁ JSEM GOTHAM – počátek zcela nové ságy ze života Temného rytíře, jejímiž tvůrci jsou hvězdní autoři TOM KING (GRAYSON) a DAVID FINCH (WONDER WOMAN). Spolu s nimi se na příběhu podíleli SCOTT SNYDER (BATMAN), IVAN REIS (LIGA SPRAVEDLNOSTI) a MIKEL JANÍN (GRAYSON). Tato úvodní kniha obsahuje sešity původně vydané jako BATMAN: REBIRTH č. 1 a BATMAN č. 1–6.

Autoři

Tom King
Tom King
Scénář
Scott Snyder
Scott Snyder
Scénář
Mikel Janin
Mikel Janin
Kresba
Ivan Reis
Ivan Reis
Kresba
David Finch
David Finch
Kresba
Zobrazit více

Postavy

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Průměrně dobrý Batman, čili nadprůměrně dobrý komiks. Nemohu říct, že jsem si to neužil, na to je postava Batmana prostě sakra dobrá. King určitě předvedl zajímavou partii, ale zatím v tom nevidím tu pecku, za jakou se jeho run považuje. Ano, nové dvě postavy jsou svěžím větrem, Bruce zase staví do zajímavé pozice, ale nepřišlo mi, že by byl v poloze, v jaké ho neznáme. Má to spád, akci, drama, zajímavou zápletku, ale chybí tomu takový ten wow boom efekt, kdy vám padne brada, tak nějak bylo všechno předvídatelné či nepříliš překvapivé. Jednoduše mi něco chybělo, jinak slušná akce. Kresba je fajn, opět žádný zázrak, ale kvalitně odvedené řemeslo, samozřejmě správně Gothamsky temné a drsné. Jen doufám, že se to skutečně rozjede, protože jsem od téhle série čekal víc, zatím to na mě mělo podobný účinek jako Loebovo Ticho. Ještě je vtipné na tom českém vydání, jak je narvané alternativními obálkami, kniha díky tomu působí jako bichle, ale můj názor je, že se jedná o velmi laciný \"bonus\", ale za ty prachy... :-)

(1. července 2018)
karl173
Offline

Není to tak velkolepý start jaký měl Snyder, ale to je možná dobře. Tahle kniha vás totiž po dočtení velmi dobře natěší na další díl a také vás připraví na jistý crossover, který zde naštěstí také vyjde. Čte se to velmi dobře, všechno odsýpá neskutečnou rychlostí a i když je to i tím že je zde soustu klišé, tak je to ale hlavně i tím, že je to velmi kvalitně napsané. Jak jsem už ale naznačil, tak jinak příběh jede na známé Batmanovské šabloně a až tolik vás nepřekvapí, byť má pár nových a skvělých nápadů. Svižnému čtení pomáhala velmi dobrá kresba Davida Finche, který ukázal už v New 52 že Batmana umí dobře. Abych to celkově zhodnotil, tak jsem byl s touto knihou jako začátkem ve Znovuzrození spokojený a to že měla kniha, především v příběhu zatím nějaké nedostatky beru jako možnost pro zlepšení v dalších dílech. 80%

(8. června 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman #01: I Am Gotham
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Znovuzrození hrdinů DC - DC Universe: Rebirth (2018)
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 04/05/2018
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 24/01/2017
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Scénář: Tom King
Scénář: Scott Snyder
Kresba: Mikel Janin
Kresba: Ivan Reis
Kresba: David Finch

Typ vazby

Brožovaná

Formát 170x260mm
Počet stran 192
Tisk barevný
Cena 299.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná

Formát 170x260mm
Počet stran 192
Tisk barevný
Cena 699.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 16. května 2018
Naposledy editováno 7. června 2018

Najdete nás na Facebooku