96.0%
Sandman 02: Domeček pro panenky

The Sandman: The Dolls House

96.0%

"Sandman Neila Gaimana je tou nejnápadnější a nejuhrančivější knihou v dnešním mainstreamovém komiksu - a taky tou nejradikálnější. Gaiman v ní vypráví pochmurné, ujeté a někdy deprimující příběhy o náladových, smůlou potrefených bozích a chybujících lidech a dokonce se mu povede pravý husarský kousek: Smrt v jeho podání je něco, po čem by člověk mohl umřít touhou. Ale i ve svých zcela nezemských momentech je největším a nejvíce znepokojujícím Sandmanovým kladem to, že všechny jeho hrůzy a všechny jeho naděje jsou jen tak hluboké a povědomé jako samotné lidské srdce.

Obsah

Sandman Neila Gaimana je tou nejnápadnější a nejuhrančivější knihou v dnešním mainstreamovém komiksu - a taky tou nejradikálnější. Gaiman v ní vypráví pochmurné, ujeté a někdy deprimující příběhy o náladových, smůlou potrefených bozích a chybujících lidech a dokonce se mu povede pravý husarský kousek: Smrt v jeho podání je něco, po čem by člověk mohl umřít touhou. Ale i ve svých zcela nezemských momentech je největším a nejvíce znepokojujícím Sandmanovým kladem to, že všechny jeho hrůzy a všechny jeho naděje jsou jen tak hluboké a povědomé jako samotné lidské srdce.

 
Číst Sandmana je číst víc než číst nový nápaditý komiks: znamená to číst silnou novou literaturu, v níž čerstvě zaznívá ozvěna nadčasových mýtů.
-Mikal Gilmore
 
Téma snů i celé snové teritorium je tak rozsáhlé jako představivost jakéhokoli tvůrce a my jsme si nemohli přát lepšího průvodce než Neila Gaimana a jeho spolupracovníky. Sandman je pro ně očividně dobrodružství a pro nás ostatní zase lahůdka. Je vtipný, znepokojivý a nepředvídatelný jako sen a všichni příznivci fantastiky by z něj měli radost.
-Ramsey Campbell
 
Jeho příběhy přeskupují reality zcela bezohledně... Na téhle směsce je cosi báječně tvrdohlavého... snoubí se v ní fraška s mystickými úvahami a s tou nejúděsnější sbírkou sériových vrahů, kteří ještě neskončili na uličce smrti.
-z úvodu Cliva Barkera
 
Jednoduše řečeno, Neil Gaiman je pokladnicí příběhů a my můžeme mluvit o štěstí, že ho máme, ať už působí v jakémkoli médiu.
-Stepen King
Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

The Sandman #9-16

 

Příběhy:

Příběhy psané v Písku (Tales in the Sand)

Domeček pro panenky (The Dolls House)

Stěhování (Moving in)

Domeček (Playing House)

Miláčci štěstěny (Men of good Fortune)

Sběratelé (Collectors)

Cesta do tmy (Into the Night)

Zbloudilá srdce (Lost Hearts)

Autoři

John Costanza
John Costanza
Lettering
Todd Klein
Todd Klein
Lettering
Dave McKean
Dave McKean
Obálka
Chris Bachalo
Chris Bachalo
Kresba
Zobrazit více

Postavy

Komentáře uživatelů

Traum
Offline

Příběh trochu přitvrdil. Úroveň je stále vysoko. Stále je nad čím přemýšlet. Sjezd psychopatů byl bezvadnej.

(15. února 2013)
batcat
Offline

Toto proste nechapem. Preco musi autor sandmana pouzivat take prehnane metafory. Naozaj to uz obcas prehana. Inak vyborne napisany pribeh, no mohol byt trochu elegantnejsi. Velky spisovatelia ako Nabokov alebo Tolstoj vedeli povedat vacsie myslienky ovela elegantnejsie.

(13. října 2016)
Morzael
Offline

Pokračování Sandmanovi ságy navazuje na první díl příběhu o Pánovi Snů a jedná se opět o něco, co si budete pamatovat hodně dlouho. Neil Gaiman je zkrátka mistr vyprávění a vy přečtete komiks jedním dechem, opět brilantní, temné, nápadité!

(7. října 2013)
Damien
Offline

Gaiman, mistr příběhů, přináší mnoho a ještě víc z toho, co se zrodilo v jeho dozajista pomatené hlavě. Osobité, kouzelné a symaptaické.

(20. října 2012)
47
Offline
47

Gaiman pokračuje Sandmanom tak ako skončil prvú knihu.Úchvatným čítaním podporeným perfektnou kresbou všetkých zúčastnených.Kongres psychopatických masových vrahov len tak niekto nevymyslí ale Gaiman ho rovno povýšil do asi nedosiahnutelných úrovní odkazom na Moorovho vraha z Bažináča a hromadu sebevlastných nápadov na rozne charaktery účastníkov ,,kongresu,,....Veď predsa každý sme iný tak logicky aj každý masový vrah má svoje chúťky a pole posobnosti....Temnejšie ako prvá kniha,no o to lepšie a originálnejšie....Jednoznačne 5z5

(24. října 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Sandman: The Dolls House
Druh Román
Žánr Fantasy
Série Sandman (2002)
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 01/12/2003
Originální vydavatelství Vertigo
Datum vydání v zahraničí 01/09/1991
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Neil Gaiman
Kresba: Steve Parkhouse
Kresba: Mike Dringenberg
Kresba: Malcom Jones III
Kresba: Michael Zulli
Kresba: Chris Bachalo
Lettering: John Costanza
Lettering: Todd Klein
Obálka: Dave McKean

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x256mm
Počet stran 240
Tisk černobílý
Cena 389.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Andresito
Vloženo 22. května 2012
Naposledy editováno 17. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku