96.7%
Sandman 01: Preludia a nokturna

The Sandman: Preludes and Nocturnes

96.7%
-- %
Extérní hodnocení

Trvalo to dlouho, ale už je to tady. Morpheus, Král snů, přichází - v jednom z nejzákladnějších comicsů světa. Jeho autora, Neila Gaimana asi není třeba představovat - vrcholný tvůrce žánru "městské fantasy" už v románech Nikdykde, Hvězdný prach a Američtí bohové předvedl, jak dokáže mixovat horor s poetikou, sadistickou krutost s něhou a zběsilou fantazii s všední realitou. A teď přichází jeho vrcholné dílo - Sandman.

Obsah

Trvalo to dlouho, ale už je to tady. Morpheus, Král snů, přichází - v jednom z nejzákladnějších comicsů světa. Jeho autora, Neila Gaimana asi není třeba představovat - vrcholný tvůrce žánru městské fantasy už v románech Nikdykde, Hvězdný prach a Američtí bohové předvedl, jak dokáže mixovat horor s poetikou, sadistickou krutost s něhou a zběsilou fantazii s všední realitou. A teď přichází jeho vrcholné dílo - Sandman.

S jeho pomocí vstoupíte do Říše snů, odhalíte půvab bratrovraždy, navštívíte Peklo i Arkhamský blázinec a zúčastníte se masakru v jednom nonstopu. Poznáte démony, mágy, okultisty i šílence, pětsetleté žebračky a Smrt se slabostí pro Mary Poppinsovou.
Říct o téhle knize, že je kult, je asi tak stejně výstižné, jako prohlásit o Albertu Einsteinovi, že byl docela dobrej na fyziku.
Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

The Sandman #1-8. 

 

Příběhy:

Spánek spravedlivých (Sleep of the just)

Hostitelé na draka (Imperfect hosts)

...nech si o mně třeba něco zdát. (Dream a little Dream of me)

Co peklo schvátí... (A Hope in Hell)

Pasažéři (Passengers)

24 hodin (24 Hours)

Hluk a vřava (Sound and Fury)

Tlukot jejích křídel (The Sound of Her Wings)

Autoři

Todd Klein
Todd Klein
Lettering
Dave McKean
Dave McKean
Obálka
Neil Gaiman
Neil Gaiman
Scénář
Sam Kieth
Sam Kieth
Kresba
Zobrazit více

Postavy

Komentáře uživatelů

47
Offline
47

Má nejaký význam písať aký je Gaiman génius?Asi nie,tak to preskočím....Prvý zvazok Sandmana je skutočná komiksová lahodka.Od prvého príbehu až po posledný nie je ani malá skulinka na nudu či zapochybovanie o Gaimanovom talente.Mimo svoje vlastné postavy scenárista do príbehu skvele zakomponoval postavy známe komiksovým nadšencom a sposobom sebe vlastným premiešal horor z fantáziou.Staneme sa svedkami uveznenia pána snov a následkami ktoré to sposobilo,pátrania po vzácnych artefaktoch ktoré nás zavedie až do samotného pekla a jeden chovanec Arkhamského ústavu sa presvedčí že ríša snov je v neobmedzenej moci Vládcu tohto sveta.Záverom je nám predstavená Smrť nevídané priateľským sposobom.Kresba všetkých zúčastnených je úplne bezchybná a jej bezfarebnosť sedí tejto knihe viac ako dokonale....Skutočná čerešnička komiksovej tvorby.....5z5

(20. října 2015)
Morzael
Offline

Prolog do geniální ságy legendárního autora, který tímto dílem započal kult. Ať už se jedná o brilantní, temný, děsivý a hluboký scénář nebo parádní kresbu, z níž dělá její černobílé provedení něco nadčasového, tak tohle je vskutku epické. Jiný výraz toto veledílo nevystihuje lépe.

(7. října 2013)
Damien
Offline

Krása v celé své kráse. Nebo se to taky dá vyjádřit tak, jak to řekl Traum. Viz mojí recenzi.

(17. září 2013)
Batman
Offline

Nádherný úvod do mé oblíbené série.Nadčasový příběh, to samé i kresba(tohle by barvy jen kazili).Postavy jsou skvěle vykresleny,a určitě si je každý zamiluje.Navíc se objeví i známý anglický mág Constantine. Smekám pane Gaimane.

(23. listopadu 2013)
batcat
Offline

Neznasam fantasy. Zvrhle pribehy a to myslim doslova. No tento je dobry. Asi najlepsia fantasy seria. No je zle, ze v tejto casti spajal svet superhrdinov so sandmamov. Taktiez obcas prehnane bez realnej myslienky, ale to fantasy byva.

(13. října 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Sandman: Preludes and Nocturnes
Druh Román
Žánr Fantasy
Série Sandman (2002)
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 01/09/2002
Originální vydavatelství Vertigo
Datum vydání v zahraničí 1991
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Neil Gaiman
Kresba: Sam Kieth
Kresba: Mike Dringenberg
Kresba: Malcom Jones III
Lettering: Todd Klein
Obálka: Dave McKean

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x256mm
Počet stran 240
Tisk černobílý
Cena 389.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Andresito
Vloženo 21. května 2012
Naposledy editováno 17. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku