80.0%
Nejmocnější hrdinové Marvelu 044: Star-Lord
80.0%
-- %
Extérní hodnocení

Skrz vykoupení i zásadní restart se nakonec Peter Quill stal jednou z nejjasnějších superstar Marvelu. Nyní zuří válka o osud celého vesmíru, a začíná se psát kapitola zbrusu nového odkazu. Přinášíme vám sbírku těch nejlepších hrdinských příběhů, které vás ujistí, že galaxie opravdu nemůže být v lepších rukou!

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje příběhy:
V kruhu koruny
Anihilace: Dobytí haly

 

Obsahuje sešity série Marvel Preview #4 + Star-Lord: Special Edition #1 a Annihilation: Conquest - Star-Lord #1-4.

Autoři

Steve Gan
Steve Gan
Kresba
John Byrne
John Byrne
Kresba
Keith Giffen
Keith Giffen
Scénář
Steve Englehart
Steve Englehart
Scénář
Chris Claremont
Chris Claremont
Scénář
Zobrazit více

Postavy

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Pokud se nepletu, tak v rámci NHM se jednalo o první černobílé dílo (samozřejmě myslím první část), nejsem si jistý, jestli nějaká hororovka v UKK nebyla taky černobílá. Nicméně ač je to černobílé retro, tak je to setsakra dobré. Dost se mi nabízí příměr k Barbarelle, kterou Star-Lord ve všech směrech o mílové kroky předbíhá. Co v Barbarelle působilo trapně a špatně, tady funguje a je zábavné. Navíc se jedná o ideální seznámení s postavou, které, ač je v jistých směrech podobné tomu, co známe z nových děl či filmu, přináší spoustu nových poznatků. Já osobně třeba nevěděl, že Peter vládl nějakou kosmickou silou. První sešit byl víc promyšlený a evidentně si připravoval půdu pro další díly, složitější, náročnější, kde Quill nepůsobí tak, jak ho známe dnes, ale bylo to velmi dobré. Druhé změnilo autory a i přístup, jednalo se o přímočařejší zábavu, ale stále velmi dobré. Fakt super retro. Modernější část byla o něco větší zklamání, ale rozhodně žádný průser. Takový průměrná záležitost, kde jádro tvoří zábavní Strážci galaxie, tady se vlastně tvořilo jádro, které známe dnes. Místy je to přespříliš ukecané (na moderní komiks), občas se čtenář bude ztrácet v širším kontextu, neboť se tu vychází z předchozích událostí, které jsme neměli možnost ještě číst a navíc Groot tu není ten správný Groot. Dále také na vesmírnou akci se jedná o poměrně šedé a nudné prostředí, ač protivníci jsou prvotřídní. Lepší průměr. Celkově velmi slušná kniha, která do NHM docela dobře zapadá (až na menší tápaní v moderní části). Už si jen postěžuji (to platí pro několik posledních NHM – několik hodně), že bonusy se už docela odflakují, ač stručná historie je fajn.

(26. dubna 2018)
karl173
Offline

Tenhle komiks je fajn. Černobílé retro a zároveň origin Petera Quilla jsem si užil. I ta kresba byla velmi povedená. Druhý retro příběh už byl trošku slabší a lehce utahaný, ale nebyl špatný. Kresba už se mi ale zdála o poznání slabší. Za celé černobílé retro ale musím říct, že jsem byl mile překvapený. No a pak je tu Anihilace: Dobytí Haly. Příběh není kdovíjak originální, ale je celkem slušně napsaný. Minimálně je zábavný. Navíc je to takový zárodek moderních Strážců galaxie, byť si tak ještě neříkají a složení je krapet jiné. Některé postavy se navíc teprve hledají. Například mluvící Groot nebo divná Mantis. Peter Quill už je ale svůj a nejvíc jsem si užil nahláškovaného Rocketa, který už také jede na moderní známé vlně. Jinak kresba mi přišla trošku slabší, nebo aspoň mě se tolik nelíbila. Není ale rozhodně hnusná a dá se na ní při nejmenším zvyknout. Za mě 75%

(16. května 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Annihilation: Conquest - Star-Lord
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Nejmocnější hrdinové Marvelu (2016)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 20/04/2018
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 05/02/2014
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Keith Giffen
Scénář: Steve Englehart
Scénář: Chris Claremont
Kresba: Timothy Green II.
Kresba: Steve Gan
Kresba: John Byrne

Typ vazby

Vázaná

Formát 175x266mm
Počet stran 192
Tisk barevný/černobílý
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 25. dubna 2018
Naposledy editováno 25. dubna 2018

Najdete nás na Facebooku