90.0%
DC komiksový komplet #34: JLA: Spravedlnost, kniha druhá

Americká liga spravedlnosti čelí sjednoceným silám svých největších nepřátel, kteří teď znají jejich tajné totožnosti a slabiny. Zatímco jednotliví členové Ligy padají jako kostky domina, padouši nabízejí lidstvu zářnou budoucnost

Obsah

JLA: Spravedlnost, kniha druhá (Původně vycházelo od září 2006 do července 2007)
Americká liga spravedlnosti čelí sjednoceným silám svých největších nepřátel, kteří teď znají jejich tajné totožnosti a slabiny. Zatímco jednotliví členové Ligy padají jako kostky domina, padouši nabízejí lidstvu zářnou budoucnost... která však má svou cenu. Dokážou se největší superhrdinové světa zachránit před záhubou a zhatit mistrovský plán Legie zkázy? A měli by vůbec...?

Whiz Comics #2 (Původně vyšlo v únoru 1940)
Starodávný čaroděj Shazam, který tři tisíce let bojoval proti zlu, hledá svého nástupce. Ochotného hrdinu najde v mladém Billym Batsonovi. Když Billy vykřikne čarodějovo jméno, stane se nejmocnějším smrtelníkem světa - Captainem Marvelem.

Autoři

Alex Ross
Alex Ross
Kresba/Scenář
Jim Krueger
Jim Krueger
Scénář

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

47
Offline
47

.....a kniha druhá sama sebe podrazí nohy.....Perfektne premyslený úder nakoniec vyšumí v megalomanskom finále ktoré okrem bambastického vyznenia, vdaka ohromujúcej kresbe samozrejme, neponúkne nič. Doslova nič. Nech Aquamanovi odrežú čo chcú....ono mu to proste dorastie...len tak...dorastie...no a čo?...Genialny plán superzločincov už Vám nepríde tak geniálny, ked sa zrazu obajví niekto ako Captain Marvel s tým, že jeho asi vynechali či čo...Je to škoda. Niesom si istý či je Spravedlnost z edície Elseworlds, no ak áno, prečo nenechali superzločincov vyhrať?...Tak ako to urobil Millar, no narozdiel od neho by nám dali lístky do prvej rady na koniec sveta....Nestalo sa....Čo v knihe prvej len začína v druhej knihe sa prejavý na plné pecky....Hra na istotu....Uvedomujem si že to može byť čisto moja výhrada, no čokolvek iné ako tuctové povstanie superhrdinov z popola plus happyend by tomuto príbehu sedelo o mnoho viac. Aby som len nenadával....Určite to stojí za prečítanie. Kde nestačí scenár, tam to zachráni kresba...navyše, možno od superhdinských príbehov ten happend proste očakávate...3,6z5

(15. prosince 2019)
S4TW
Offline

Prostě absolutně topová kresba, která zastíní všechno kolem a s klidem utáhne celou knihu. Osobně mě druhá kniha přišla lehce slabší, bylo to už takové to klasické, patetické, rádoby melodrama, kdy se všechno vrací do těch “správných“ kolejí, hlavně aby vše dopadlo dobře. To mě vždy u takto velkých, strhujících a všepohlcujících supráren zamrzí, chybí tam prostě nějaká výraznější tragédie. Na druhou stranu je to napsáno výborným stylem, dobře se to čte, dialogy dávají vždy smysl, postavy se v rámci svých definic chovají logicky, jen autoři děj vedou tak, aby to dopadlo, jak má. Když nad tím tak přemýšlím, svým způsobem je to asi i dobře, jelikož tohle byl komiks, který vzdává hold klasickým superhrdinskám příběhům, bere si velkou část inspirace v historii superhrdinského komiksu a rád na něco odkazuje. Ale stejně, ten konec bych mohl být lepší. Nicméně když jsou všichni schopni často přivřít oko, když je slabší kresba, tak proč ne, když není stoprocentní scénář? Ta kresba si to prostě zaslouží a já komiks řadím mezi to nejlepší, co v rámci DCKK vyšlo.

(26. března 2019)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Justice Part 2
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série DC komiksový komplet (2017)
Vydavatelství v ČR Eaglemoss
Datum vydání v ČR 09/04/2018
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 2012
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Jim Krueger
Kresba/Scenář: Alex Ross

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 208
Tisk barevný
Cena 229.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 17. dubna 2018
Naposledy editováno 17. dubna 2018

Najdete nás na Facebooku